Poniedziałek, 10.12.2018 - Turniej Mikołajkowy Waterpolo - Ostrowiec Św. 8,9.12.2018
Młodzi waterpoliści Litwy wygrali z kompletem zwycięstw Turniej Mikołajkowy Młodzików, który rozegrany został w dniach 8 i 9 grudnia na pływalni „Rawszczyzna” w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wyrównaną walkę o drugie miejsce w turnieju stoczyły reprezentacje Ukrainy oraz pierwszy i drugi zespół reprezentacji Polski. Ostatecznie, lepszą różnicą bramek, na drugim miejscu sklasyfikowani zostali młodzicy Ukrainy, a na trzecim drugi zespół Polski. Szczegółowy przebieg rywalizacji, wyniki spotkań i ostateczną tabelę turnieju można zobaczyć na stronie KSZO Ostrowiec. Odsyłacz do wyników poniżej informacji.
Turniej Mikołajkowy Młodzików >>   

Niedziela, 02.12.2018 - Liga SMS - Gorzów Wlkp., 30.11-01.12.2018
Na jedenastym miejscu zakończyli rywalizację pływacy SMS Ostrowiec Św. w rozegranej w ubiegły piątek i w sobotę na 25 metrowym basenie pływalni „Słowianka” w Gorzowie Wielkopolskim pierwszej rundzie Ligi Szkół Mistrzostwa Sportowego. Choć lokata może jeszcze niezbyt wysoka to cieszy utrzymująca się wzrostowa progresja zawodników Marcina Malinskiego i Marcina Piwnika. W ubiegłym sezonie zawodnicy ostrowieckiej szkoły ukończyli rywalizację na 12-tym miejscu. Do wyjątkowo udanych swój udział w zawodach może zaliczyć Michał Klimas. Na co dzień zawodnik KSZO Ostrowiec Św. w każdym swoim starcie poprawiał rekord okręgu. Uzyskane przez Michała wyniki: 50m. st.klasycznym - 0:30,04 (rekord okręgu juniorów 16-lat), 100m. st.klasycznym - 1:05,12 (rekord okręgu juniorów 16,17-lat), 200m. st.klasycznym - 2:21,86 (rekord okręgu juniorów 16-lat). Bardzo dobry wynik, który jest rekordem okręgu seniorów oraz juniorów 16,17 i 18-letnich, uzyskali zawodnicy KSZO Ostrowiec Św. w wyścigach sztafet na dystanskie 4x100m stylem zmiennym. Sztafeta płynąca w składzie Jan Król, Klimas Michał, Majsak Dawid i Stefański Patryk 400 metrowy dystans przepłynęła w czasie 4:53,87. Także z rekordem z gorzowskich zawodów wraca Aleksandra Banaczkowska. Pływająca w zawodach w składze SMS Lublin zawodniczka KSZO Ostrowiec po raz kolejny poprawia rekord na dystansie 50m stylem klasycznym, a uzyskując wynik 0:33,48 poprawiła rekordowe osiągnięcia w kategoriach juniorów 16 i 17-letnich oraz zbliżyła się na zaledwie 0,07 sekundy do rekordu seniorów naszego okręgu. Wyniki zawodników KSZO dobrze wróżą przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski Juniorów, które rozegrane zostaną już za niecałe dwa tygodnie na pływalniach w Olsztynie, Gorzowie Wielkopolskim i w Ostrowcu Św.

Niedziela, 02.12.2018 - 6 runda Małej Ligi - Starachowice, 01.12.2018
Pięć zwycięstw w pięciu rozegranych rundach Małej Ligi mieli do tej pory zawodnicy lidera tych rozgrywek, pływacy Barakudy Starachowice. Odebrali oni puchar za zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej XVII-tej edycji Małej Ligi, ale rywalizacja w szóstej rundzie Małej Ligi, które to zawody rozegrane zostały w sobotę na Pływalni Miejskiej w Starachowicach zakończyła się dużą niespodzianką. Zwyciężyli w niej młodzi pływacy Korony-Swim Kielce przed zawodnikami Salosu Cortile Kielce, a pływacy ze Starachowic sklasyfikowani zostali dopiero na trzecim miejscu. Można mówić o swego rodzaju mobilizacji wśród klubów walczących o miejsca na podium bo oprócz Korony i Salosu również pływacy Unii Busko-Zdrój, sklasyfikowani na czwartym miejscu w szóstej rundzie uzyskali najlepszy punktowy wynik w tegorocznej edycji Ligi. Ostatecznie na drugim miejscu rywalizację w tegorocznej Małej Lidze zakończyli pływacy Korony-Swim Kielce, a na trzecim zawodnicy Salosu Cortile Kielce. W klasyfikacjach indywidualnych nagrody za zwycięstwo odebrali: Woźniak Beata/KSZO Ostrowiec Św. i Bekier Wiktor/Korona-Swim Kielce wśród zawodników 10-letnich oraz Choińska Maja/Salos Cortile Kielce i Sikora Cyprian/Orka MOSiR Kielce wśród 11-latków. Na miano najlepszej grzbiecistki naszego okręgu w kategorii dzieci zasłużyła już chyba zawodniczka Salosu Cortile Kielce Maja Choińska. Do trzech posiadanych już rekordów okręgu w tej kategorii kielczanka „dorzuciła” w sobotę jeszcze jeden przepływając dystans 100m stylem grzbietowym w czasie 1:15,94. Za wynik ten podopieczna Iwony Kiewskiej odebrała także nagrodę dla najlepszej zawodniczki 6 rundy. Nagroda dla najlepszego zawodnika przypadła w udziale podopiecznemu Piotra Karpińskiego, zawodnikowi Orki MOSiR Kielce Cyprianowi Sikorze. Starachowickie zawody, w których uczestniczyło 90 zawodników z dziesięciu klubów, były ostatnimi zawodami ligowymi w naszym okręgu w bieżącym roku. Na kolejne zaproszamy już w roku przyszłym, a w tym roku zapraszamy jeszcze za tydzień na Turniej Mikołajkowy waterpolistów, oraz za dwa tygodnie na Mistrzostwa Polski Juniorów 15-letnich. Obydwie imprezy rozegrane zostaną na pływalni „Rawszczyzna” w Ostrowcu Świętokrzyskim.

I-IIIIIIVVVIVII-IXXXIXII
ARCHIWUM20172018