Niedziela, 20.05.2018 - 3 runda Małej Świetokrzyskiej Ligi Pływackiej - Staszów, 19.05.2018
Pływacy Barakudy Starachowice wygrali punktację drużynową 3 rundy Małej Ligi, zawodów które rozegrane zostały w sobotę na pływalni Powiatowego Centrum Sportowego w Staszowie i przewodzą na półmetku rozgrywek XVII-edycji Małej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej. Na drugim miejscu w zawodach i także w klasyfikacji drużynowej po trzech rundach plasują się zawodnicy Korony-Swim Kielce a na trzeciej pozycji zawodnicy Foki Sandomierz. Podopieczni Marcina Sykuckiego i Pawła Błajszczaka zajmując trzecie miejsce w punktacji drużynowej są chyba największą niespodzianką tegorocznych rozgrywek. W punktacjach indywidualnych po trzech rundach prowadzą: Karwacka Dominika / KSZO Ostrowiec i Olesiński Jan / Barakuda Starachowice wśród dziesięciolatków oraz Choińska Maja / Salos Cortile Kielce i Świercz Kacper / Barakuda Starachowice wśród zawodników 11-letnich. Nagrody dla najlepszych zawodników trzeciej rundy odebrali: Wójcik Zuzanna / MUKP Korona-Swim Kielce (200m st.dowolnym - 2:40.90 - 326 pkt.) i Sikora Cyprian / MUKP ORKA MOSiR Kielce (200m dowolny - 2:40.43 - 237 pkt.). Przed wakacjami zawodnicy 10 i 11 letni spotkają się jeszcze w trakcie Drużynowego Wieloboju Pływackiego Dzieci, które to zawody rozegrane zostaną 15 i 16 czerwca w Kielcach (termin i miejsce zawodów wymaga jeszcze zatwierdzenia).

Poniedziałek, 07.05.2018 - 2 runda Świetokrzyskie Już Pływam! - Busko-Zdrój, 06.05.2018
Tradycyjnie już w tegorocznej edycji Świętokrzyskie Już Pływam! zawodnicy rywalizowali w niedzielę. Tym razem Pływalnia Miejska w Busku Zdroju gościła naszych najmłodszych pływaków. Zawiodła trochę frekwencja, gdyż do zawodów zgłoszonych zostało jedynie 78 zawodników, ale nie brakowało emocji i pozytywnych wrażeń, których w tych rozgrywkach jest wyjatkowo dużo. W nieoficjalnej klasyfikacji miejsc na podium zwyciężyli pływacy KSZO Ostrowiec (16 miejsc) przed zawodnikami Korony Swim Kielce (10 miejsc) i Centrum Staszów (7 miejsc). To także były, jak w przypadku Dużej Ligi, ostatnie zawody tych rozgrywek przed wakacyjną przerwą.

Poniedziałek, 07.05.2018 - 3 runda Dużej Świetokrzyskiej Ligi Pływackiej -
- Ostrowiec Św., 05.05.2018
214 zawodników z 13 klubów rywalizowało w sobotę na pływalni „Rawszczyzna” w Ostrowcu Świetokrzyskim w trzeciej rundzie Dużej Świętokrzykiej Ligi Pływackiej. Tym samym rozgrywki dotarły do półmetka rywalizacji, w której na pozycji lidera umocnili się wygrywając punktacje drużynową trzeciej rundy, zawodnicy KSZO Ostrowiec. Bardzo ciekawie wygląda rywalizacja o pozycję wicelidera rozgrywek pomiędzy Barakudą Starachowice, która jest obecnie druga i Salosem Cortile Kielce, którego to klubu zawodnicy zajmują trzecią lokatę. Różnica pomiędzy nimi po trzech rundach to jedynie ok. 1200 punktów, a więc nic jeszcze odnośnie kto zajmie druga pozycję w końcowej klasyfikacji ligi nie zostało rostrzygnięte. Pozostałe kluby raczej utraciły już możliwość walki o podium klasyfikacji drużynowej. Jedyny rekord w trakcie sobotnich zawodów ustanowiły dwunastoletnie młodziczki KSZO Ostrowiec, które dystans 4x100m stylem dowolnym przepłynęły w czasie 4:53,91. Nagrody dla najlepszych zawodników 3 rundy Dużej Ligi otrzymali zawodnicy Salosu Cortile Kielce: Paulina Rogowska wśród kobiet (100m stylem dowolnym - 0:59.59 - 666 pkt.) i Piotr Bujak wśród mężczyzn (800m stylem dowolnym - 8:33.08 - 684 pkt.). Zawody, które rozegrane zostały na basenie 50 metrowym były ostatnimi zawodami Dużej Ligi przed wakacyjną przerwą.

I-IIIIIIVV
ARCHIWUM20172018