Niedziela, 10.11.2019 - Puchar MOSiR - Kielce 9,10.11.2019
KS KSZO Ostrowiec Św. i Korona-Swim Kielce na podium ukończyły rywalizację w klasyfikacji drużynowej zawodów o Puchar Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach, które to zawody odbyły się w dniach 9 i 10 listopada na pływalni „Orka” przy ulicy Kujawskiej. Drugi jego stopień zajęli pływacy z Ostrowca, a trzeci zawodnicy z Kielc. Puchar dla najlepszego klubu klasyfikacji drużynowej wywalczyli pływacy Omegi Olkusz. Wysoki poziom rywalizacji przełożył się na kilka wartościowych rezultatów. Dwukrotnie rekordy okręgu świętokrzyskiego poprawiali zawodnicy KSZO Ostrowiec. Beata Woźniak w konkurencji 200m stylem grzbietowym wynikiem 2:39,66 poprawiła sześcioletni rekord okręgu Maji Piotrowicz w kategorii Dzieci, a zawodnicy ostrowieckiej sztafety 4x50m stylem dowolnym, przepływając 200 metrowy dystans w czasie 1:46,92 poprzedni rekord w kategorii Juniorów 14-letnich poprawili o ponad dwie sekundy. Zwycięzcami klasyfikacji indywidualnych zostali: Nowak Laura / Glosator Kraków i Różalski Marcin / Salos Cortile Kielce wśród zawodników 15-letnich, Petrykowska Adrianna i Michta Bartosz oboje KSZO wśród czternastolatków, Jarosz Helena / Omega Olkusz i Popiel Mikołaj / Meduza Pajęczno w kategorii Młodzików 13-letnich oraz Buła Maya / Salwator Kraków i Giec Kacper / Omega Olkusz w kategorii Młodzikow 12-lat. W zawodach uczestniczyło 154 zawodników z 22 klubów.