Poniedziałek, 18.06.2018 - Drużynowy Wielobój Pływacki Dzieci - Kielce, 15,16.06.2018
Barakuda Starachowice i Korona-Swim Kielce wygrały w klasyfikacjach zespołowych Drużynowego Wieloboju Pływackiego Dzieci, które to zawody rozegrane zostały w dniach 15 i 16 czerwca na pływalni „Orka” w Kielcach. W ręce zawodników ze Starachowic powędrował puchar za zwycięstwo wśród 10-latków natomiast zawodnicy z Kielc odebrali nagrodę za zwycięstwo wśród zawodników 11-letnich. W indywidualnych klasyfikacjach zwyciężali: Dominika Karwacka / KSZO Ostrowiec i Jan Olesiński / Barakuda Starachowice wśród zawodników 10-letnich oraz Maja Choińska / Salos Cortile Kielce i Cyprian Sikora / Orka MOSiR Kielce wśród jedenastolatków. W zawodach uczestniczyło 61 zawodników z siedmiu klubów.

Poniedziałek, 11.06.2018 - Drużynowe Mistrzostwa Młodzików - Ostrowiec Św., 09,10.06.2018
Na piątym miejscu w klasyfikacji drużynowej zawodnicy KSZO Ostrowiec zakończyli rywalizację w drugiej rundzie Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 13-letnich, które w sobotę i w niedzielę rozegrane zostały na pływalni „Rawszczyzna” w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jeszcze lepiej ostrowczanie wypadli w klasyfikacji medalowej mistrzostw w której z czterema złotymi medalami sklasyfikowani zostali na trzecim miejscu. Autorem wszystkich czterech krążków był podopieczny Mariusza Firmantego Bartosz Michta. Dodatkowo zawodnik KSZO zdobycze medalowe „okrasił” dwoma rekordami okręgu świętokrzyskiego w kategorii młodzików 13-letnich w konkurencjach: 200m stylem zmiennym (2:19,16) oraz 100m stylem motylkowym (1:03,16). Zawody, które stały na bardzo wysokim poziomie, gdyż poprawiono w nich aż cztery rekordy Polski w kategorii młodzików 13-letnich, zakończyły się zwycięstwem pływaków Polonii Warszawa przed zawodnikami Juvenii Białystok i MKS Piaseczno. W ciągu najbliższych tygodni, po zsumowaniu wyników I i II-giej rundy przez Polski Związek Pływacki dowiemy się miejsc klubów naszego okręgu w zestawieniu ogólnopolskim tegorocznej edycji Drużynowych Mistrzostw Młodzików. Na „Rawszczyżnie” nasz okręg, oprócz gospodarza zawodów KSZO Ostrowiec, reprezentowany był przez pływaków Korony Swim-Kielce, Barakudy Starachowice, Foki Sandomierz i Delfina Połaniec.

Wtorek, 05.06.2018 - Letnie Mistrzostwa Warszawy - Warszawa, 01,02.06.2018
Praktycznie co tydzień dobre wieści docierają z przygotowującego się do Letnich Mistrzostw Polski zespołu czternastoletnich pływaków Barakudy Starachowice. Podopieczni Bartosza Staneckiego bardzo dobre zaprezentowali się w rozegranych w dniach 1 i 2 czerwca Otwartych Letnich Mistrzostwach Warszawy w pływaniu o Puchar Bogdana Olesińskiego na basenie 50 metrowym. Szczególnie na wyróżnienie zasługują wyniki uzyskane przez starachowiczanki. Weronika Latała, Ofman Julia i Sierpień Aleksandra zajmowały odpowiednio drugie, czwarte i piąte miejsce w klasyfikacji indywidualnej zawodów wśród zawodniczek 14-letnich. Dodatkowo Weronika Latała przepływając dystans 100m stylem dowolnym w czasie 1:00,64 poprawiła 9-cio letni rekord Donaty Kilijańskiej na tym dystansie w kategorii juniorek 14-letnich. Uzyskany wynik dałby zawodniczce Barakudy miejsce w finale A ubiegłorocznych Mistrzostw Polski Juniorów 14-letch, a więc to już dużo choć zostało jeszcze trochę miejsca na poprawę. A do Mistrzostw 14-latków, które w tym roku rozegrane zostana w Olsztynie zostały jeszcze cztery tygodnie.

Wtorek, 05.06.2018 - Turniej finałowy waterpolo [U-13]- Ostrowiec Św., 02,03.06.2018
Młodzi waterpoliści KSZO Ostrowiec obronili tytuł Mistrzów Polski zdobyty przed rokiem w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików U-13. Podopieczni Mariusza Staweckiego w turnieju finałowym, rozegranym w dniach 2 i 3 czerwca na pływalni „Rawszczyzna” w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprezentowali wysoką formę odnosząc zwycięstwa we wszystkich meczach. Skład „złotej” drużyny: Jan Skaliński, Igor Ostrowski, Brajan Gromski, Kamil Broś, Wiktor Walczyk, Wiktor Staniszewski, Filip Budzyn, Jan Krzowski, Piotr Młodawski, Dawid Karyś, Olaf Szwajda, Hubert Siepietowski. Więcej informacji oraz wyniki poszczególnych spotkań na stronie KSZO Ostrowiec >>

I-IIIIIIVVVI
ARCHIWUM20172018