Niedziela, 07.10.2018 - III Memoriał Pływacki im. G.Kuczyńskiego - Sandomierz 06.10.2018
Już po raz trzeci pływalnia „Błękitna Fala” w Sandomierzu gościła zawodników rywalizujących w Memoriale Pływackim im. Grzegorza Kuczyńskiego. W zawodach w których rywalizowało 200 zawodników z szesnastu klubów bardzo dobrze zaprezentowała się zawodniczka Salosu Cortile Kielce Choińska Maja. Kielczanka wygrała rywalizację w konkurencji 50m stylem grzbietowym, a uzyskując wynik 0:35,08 sek. poprawiła rekord okręgu świętokrzyskiego w kategorii dzieci. Nagrody dla najlepszych zawodników sobotnich zawodów odebrali: Duma Patrycja/Foka Sandomierz i Kutz Łukasz/Delfin Połaniec w kategorii Masters (14-lat i starsi), Kutz Natalia/Delfin Połaniec i Błaut Maciej Korona-Swim Kielce w kat. 13-lat, Sadłos Zofia i Kotwica Jakub oboje KSZO Ostrowiec Św. wśród dwunastolatków, Choińska Maja/Salos Cortile Kielce i Bury Paweł/Sparta Biłgoraj wśród 11-latków oraz Wąsowicz Izabela/Salwator Kraków i Jagosiak Miłosz/Sparta Biłgoraj wśród zawodników 10-letnich i młodszych. W klasyfikacji drużynowej zawodów triumfowali zawodnicy Sparty Biłgoraj przez pływakami KSZO Ostrowiec i Korony-Swim Kielce.

Poniedziałek, 01.10.2018 - Kalendarz Imprez PZP - Waterpolo
Wychodząc na przeciw sympatykom piłki wodnej publikujemy poniżej projekt kalendarza imprez mistrzowskich w sezonie 2018/2019. Jednocześnie pragniemy zwrócić uwagę, że pierwsze zawody waterpolistów w nowym sezonie, rozegrane zostaną w naszym okręgu już w nadchodzącą sobotę i niedzielę na pływalni Rawszczyzna w Ostrowcu Świętokrzyskim, a będzie to I Termin rozgrywek w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych U-15.
    [ Kalendarz Zawodów Centralnych Waterpolo - 2018/19 ]   

Poniedziałek, 01.10.2018 - 4 runda Małej Świetokrzyskiej Ligi Pływackiej - Końskie, 29.09.2018
Bardzo interesująco przebiega rywalizacja drużynowa w Małej Świętokrzyskiej Lidze Pływackiej XVII-tej edycji. Choć prowadzące kluby, Barakuda Starachowice i Korona Swim Kielce, mogą być raczej pewne że pierwsze i drugie miejsce w tej klasyfikacji „dowiozą” do rundy finałowej, to walka o trzecie miejsce na podium trwa w najlepsze. A biorąc pod uwagę fakt, że uczestniczą w niej aż cztery kluby: Foka Sandomierz, Salos Cortile Kielce, Unia Busko-Zdrój oraz KSZO Ostrowiec Św., to możemy się spodziewać, że o tym kto ostatecznie tę rywalizację wygra rozstrzygną ostatnie serie tegorocznych rozgrywek. Rozegrana w sobotę na Pływalni Miejskiej w Końskich 4 runda Małej Ligi potwierdziła sytuację w klasyfikacji drużynowej zawodów. Zwycięstwo przypadło liderowi rozgrywek, zawodnikom Barakudy Starachowice, którzy zdobyli 256 punktów, drogie miejsce z 187 punktami wywalczył vice lider rozgrywek Korona Swim Kielce, a spośród klubów aspirujących do trzeciego stopnia podium najlepiej wypadła Unia Busko Zdrój, której zawodnicy zgromadzili 151 punktów. Nagrody dla najlepszych zawodników w punktacji indywidualnej 4 rundy za najlepszy wynik punktowy FINA odebrali: Choińska Maja/Salos Cortile Kielce wśród dziewcząt (200m st.grzbietowym - 2:52.72 - 328 pkt.) i Sikora Cyprian/Orka MOSiR Kielce wśród chłopców (100m st.zmiennym - 1:24.13 - 213 pkt.). W zawodach uczestniczyło 85 zawodników z dziewięciu klubów.

I-IIIIIIVVVIVII-IXX
ARCHIWUM20172018