Środa, 13.04.2016 - 2 runda Dużej Ligi - Końskie, 10.04.2016
Bardzo duża frekwencja towarzyszyła zawodom drugiej rundy Dużej Ligi, które rozegrane zostały w niedzielę na Pływalni Miejskiej w Końskich. W sumie do rywalizacji zgłoszonych zostało 192 zawodników z 11 klubów co jest największą ilością uczestników od momentu podziału rozgrywek na Dużą i Małą Ligę. Zawodnicy rywalizowali w ośmiu konkurencjach indywidualnych oraz w wyścigach sztafet na dystansie 4x100m stylem dowolnym. Klasyfikację drużynową zawodów wygrali pływacy KSZO Ostrowiec Św. przed zawodnikami Barakudy Starachowice i Salosu Cortile Kielce, a nagrody dla najlepszych zawodników konkurencji indywidualnych odebrali zawodnicy Salosu Cortile Kielce Paulina Rogowska (200m dowolny - 2:08.96 - 640 pkt.) wśród kobiet i Piotr Bujak (200m dowolny - 1:54.34 - 656 pkt.) w rywalizacji mężczyzn.

Wtorek, 12.04.2016 - 2 runda Małej Ligi - Połaniec, 09.04.2016
178 zawodników z jedenastu klubów uczestniczyło w rozegranej w sobotę na pływalni „Delfin” w Połańcu drugiej rundzie Małej Ligi. Tym razem w każdej z prowadzonych klasyfikacji drużynowych (dziewcząt, chłopców i generalnej) triumfowali młodzi pływacy KSZO Ostrowiec. Oni prowadzą też w tych klasyfikacjach po dwóch rundach Ligi. Nagrody dla najlepszych zawodników sobotnich zawodów, za najlepszy wynik punktowy w punktacji FINA, odebrali także ostrowczanie. Nagrodę wśród dziewcząt odebrała podopieczna Szymona Kurasińskiego Petrykowska Adrianna (200m zmienny - 2:54,31 - 353 pkt.) oraz podopieczny Mariusza Firmantego Michta Bartosz (200m zmienny - 2:56.84 - 238 pkt.) wśród chłopców. Dobre wyniki zawodników KSZO przełożyły się również na klasyfikacje indywidualne, w których liderują we wszystkich kategoriach. W klasyfikacji jedenastolatków pierwsze miejsca zajmują Petrykowska Adrianna i Michta Bartosz a wśród zawodników 10-letnich Szafrańska Malwina i Mazan Mikołaj. Z dobrej strony w sobotnich zawodach pokazali się zawodnicy Piranii Kazimierza Wielka. Gdyby częściej niż do tej pory uczestniczyli w rywalizacji z pewnością mieli by duże szanse na dobre miejsca w klasyfikacjach indywidualnych Małej Ligi. Trzecia runda rywalizacji w zawodach Małej Ligi rozegrana zostanie 14 maja w Sandomierzu.

Poniedziałek, 04.04.2016 - Świętokrzyskie Już Pływam - Ostrowiec Św., 02.04.2016
W sobotę na pływalni „Rawszczyzna” w Ostrowcu Świętokrzyskim zainaugorowany został nowy cykl rozgrywkowy „Świętokrzyskie Już Pływam”. Na dystansach 25m i 50m oraz w sztafecie 4x50m stylem dowolnym rywalizowały dzieci 9-letnie i młodsze. Cykl, którego powstanie wymuszone zostało jakoby przez corocznie zwiększającą się liczbę dzieci rywalizujących w Małej Lidze już w trakcie pierwszych zawodów uzasadnił celowość jego powstania. Wysoka frekwencja zaskoczyła wszystkich, bo do zawodów zgłoszonych zostało aż 159 zawodników, a 130 spośród nich na zawodach pływackich rywalizowało po raz pierwszy. Przyjęta przez Zarząd ŚOZP dla tej rywalizacji zasada niepublikowania wyników rywalizacji w formie rankingu jest w pełni uzasadniona, gdyż zwycięzcami w tych zawodach nie tylko są te dzieci które sklasyfikowane zostały na pierwszych miejscach ale wszyscy ci, którzy rywalizację ukończyli. Dlatego wszyscy startujacy zawodnicy uhonorowani zostali certyfikatami potwierdzającymi udział w zawodach, a dla 20 losowo wybranych pływaków ufundowane zostały nagrody rzeczowe. Także poziom rywalizacji zadowolił chyba wszystkich. W trakcie zawodów uzyskanych zostało 31 wyników premiujących możliwością udziału w rywalizacji Małej Ligi. Najwięcej , bo 16 miejsc medalowych wywalczyli pływacy KSZO Ostrowiec, 13 razy na podium stawali zawodnicy Korony-Swim Kielce, a 6 razy Barakudy Starachowice. Kolejne zawody dla tej kategorii wiekowej 28 maja w Kielcach, a ci dziewięciolatkowie, którzy wypełnili minima startowe udziału w Małej Lidze kolejną okazję do rywalizacji będą mieli w trakcie 2 rundy Małej Ligi, które to zawody rozegrane zostaną już w najbliższą sobotę na pływalni „Delfin” w Połańcu.