Wtorek, 21.06.2016 - Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 13-lat - Ostrowiec Św. 18,19.06.2016
304 zawodników z 40 klubów województw: mazowieckiego, podlaskiego, lubelskiego, łódzkiego i świętokrzyskiego zgłoszonych zostało do drugiej rundy Drużynowych Mistrzostw Młodzików 13-letnich, które to zawody rozegrane zostały w sobotę i w niedzielę na pływalni „Rawszczyzna” w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wysoki poziom zawodów, który towarzyszył dwudniowej rywalizacji udokumentowany został czterema wynikami lepszymi od rekordów Polski. Autorką wszystkich rekordowych wyników była zawodniczka UKS 190 Łódź Aleksandra Knop, a poprawiła je na dystansach 100m (1:02.97) i 200m stylem grzbietowym (2:13.70), 200m stylem zmiennym (2:19.80) oraz 400m stylem dowolnym (4:18.09). W klasyfikacji drużynowej zawodów zwyciężyli zawodnicy BUKS Warszawa przed pływakami Żoliborza Warszawa oraz Olimpijczyka Suwałki. Dziesiate miejsce w tej klasyfikacji wywalczyli trzynastolatkowie KSZO Ostrowiec. Zawodnicy pozostałych województw rywalizowali na dwóch innych pływalnich, w Bochni i Gorzowie Wielkopolskim. Ostateczne wyniki Drużynowych Mistrzostw Młodzików w najbliższym czasie poda Polski Związek Pływacki po połączeniu rezultatów ze wszystkich ośrodków.

Wtorek, 14.06.2016 - Letnie Mistrzostwa Okręgu - Ostrowiec Św. 11,12.06.2016
170 zawodników z czternastu klubów rywalizowało w sobotę i w niedzielę w Letnich Mistrzostwach Okręgu Świętokrzyskiego, które rozegrane zostały na 50m basenie pływalni „Rawszczyzna” w Ostrowcu Świetokrzyskim. Sporo emocji towarzyszyło dwudniowej rywalizacji pływaków gdyż o miejscach w końcowej klasyfikacji walka toczyła się do ostatnich wyścigów. Ostatecznie w klasyfikacji klubowej zwyciężyli pływacy KSZO Ostrowiec gromadząc 529 punktów przed zawodnikami Salosu Cortile Kielce (473pkt.) oraz Korony-Swim Kielce (285pkt). Natomiast w statystyce medalowej z 25 złotymi medalami triumfowali pływacy Salosu przed zawodnikami KSZO (23 medale złote) i Barakudy Starachowice (14 medali złotych). W klasyfikacjach indywidualnych, w których nagrody ufundowała firma Martes Sport wyłączny dystrybutor na Polskę strojów pływackich firmy ARENA, tradycyjnie już nagradzanych było po dziesięciu zawodników w kategoriach Open i Młodzik. Wśród kobiet nagrody za pierwsze miejsca odebrały: Szafrańska Julia/KSZO Ostrowiec (kat. Open) i Latała Weronika/Barakuda Starachowice (kat. Młodzik), a wśród mężczyzn odpowiednio Bujak Piotr/Salos Cortile Kielce i Stefański Patryk/KSZO Ostrowiec. Zacięta rywalizacja w poszczególnych konkurencjach skutkowała uzyskiwaniem wartościowych wyników. W trakcie dwudniowej rywalizacji poprawiono dziewiętnaście rekordów okręgu. Aż trzynaście z nich poprawili zawodnicy 13-letni i młodsi, co dobrze rokuje na przyszłość. Już w najbliższą sobotę i niedzielę na ostrowieckim basenie rozegrane zostaną kolejne zawody. W Drużynowych Mistrzostwach Młodzików rywalizować będą zawodnicy 13-letni z województw: mazowieckiego, łódzkiego, lubelskiego, podlaskiego i świętokrzyskiego. Chetnych do obejrzenia rywalizacji pływaków serdecznie zapraszamy, wstęp na widownię wolny.

Poniedziałek, 13.06.2016 - Mistrzostwa Europy Juniorów - Hodmezovasarhely/HUN 07-10.07.2016
W uznaniu bardzo dobrego startu zawodnika Salosu-Cortile Kielce Dominika Bujaka w Mistrzostwach Polski Seniorów i wypełnienia przez niego minimum kwalifikacyjnego Mistrzostw Europy Juniorów, Wydział Szkolenia Polskiego Związku Pływackiego powołał kielczanina do składu reprezentacji Polski Juniorów na te zawody. Tegoroczne Mistrzostwa rozegrane zostaną w dniach od 7 do 10 lipca w Hodmezovasarhely na Węgrzech. W zawodach barwy Polskie reprezentować będzie 37 zawodników, w tym 19 kobiet i 18 mężczyzn. Gratulacje dla zawodnika oraz trenerów Salosu Cortile Kielce: Iwony Kijewskiej i Marcina Przytuły.

Czwartek, 09.06.2016 - Liga Szkół Mistrzostwa Sportowego - Poznań, 3,4.06.2016
Nie zmieniło się miejsce SMS Ostrowiec Świętokrzyski w rankingu Szkół Sportowych o profilu pływanie. W rozegranych w dniach 3,4 czerwca na 50m basenie pływalni „Termy Maltańskie” w Poznaniu zawodach Ligi Szkół Mistrzostwa Sportowego uczniowie ostrowieckiej szkoły wywalczyli 11-tą lokatę, taką samą jak w zawodach rundy zimowej, która rozegrana została w grudniu ub.r. w Ostrowcu. 22 rywalizujących pływaków zgromadziło w sumie 796 punktów o 21 mniej niż w poprzedniej rundzie. Najlepsze miejsce w klasyfikacjach indywidualnych zawodów wywalczyła Julia Szafrańska, na co dzień pływaczka KSZO Ostrowiec, która w klasyfikacji stylu dowolny-dystans uplasowała się na trzeciej pozycji. Na wyróżnienie zasługuje również wynik uzyskany przez Aleksandrę Banaczkowską w konkurencji 200m stylem klasycznym, który jest nowym rekordem okręgu w kategorii juniorów 14-letnich na tym dystansie. W zawodach rywalizowało 345 zawodników z 13 szkół sportowych.