Wtorek 25.10.2016 - 3 runda Świętokrzyskie - Już Pływam! - Końskie, 22.10.2016
Wciąż duże zainteresowanie towarzyszy rywalizacji najmłodszych dzieci „Świętokrzyskie Już Pływam!” W zawodach trzeciej rundy, które w ubiegłą sobotę rozegrane zostały na Pływalni Miejskiej w Końskich, rywalizowało 151 zawodników z dziewięciu klubów. Zawody rozpoczęły się od miłej uroczystości podczas której Burmistrz Miasta i Gminy Końskie – Krzysztof Obratański wręczył najmłodszym uczestnikom rywalizacji upominki ufundowane przez Zarząd Miasta. Zawodnicy 9-letni i młodsi rywalizowali w siedmiu konkurencjach indywidualnych i w dwóch konkurencjach sztafet mieszanych. Szesciokrotnie na najwyższym stopniu podium stawali zawodnicy KSZO Ostrowiec Św., czterokrotnie młodzi pływacy Barakudy Starachowice i także czterokrotnie zawodnicy Orki MOSiR Kielce. Mimo iż limity czasowe uprawniające zawodników 9-letnich do startu w Małej Lidze od października zostały podniesione aż w 26 przypadkach zostały one osiągnięte. Zatem spora liczba zawodników dziewięcioletnich będzie mogła wżiąć udział w finałowych zawodach Małej Ligi, które rozegrane zostaną 27 listopada na pływalni „Rawszczyzna” w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Środa, 19.10.2016 - 4 runda Dużej Ligi - Kielce, 16.10.2016
Przedostatnie tegoroczne zawody Dużej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej rozagrane zostały w niedzielę na pływalni „Orka” kieleckiego MOSiR-u. Do zawodów zgłoszonych zostało 141 zawodników z 12 klubów. Rywalizowano aż w dziewiętnastu konkurencjach, co jest swoistym rekordem ligowych rozgrywek, ale nie jedynym ustanowionym w trakcie niedzielnych zawodów. Rekord okręgu świętokrzyskiego na dystansie 50m stylem grzbietowym w kategorii Dzieci (11-lat i młodsi) wynikiem 0:35,62 poprawiła zawodniczka KSZO Ostrowiec Św. Adrianna Petrykowska. Punktację generalną zawodów wygrali poływacy KSZO Ostrowiec przed Salosem Cortile Kielce i Barakudą Starachowice, a najlepszymi zawodnikami 4 rundy Dużej Ligi zostali Julia Szafrańska / KS KSZO Ostrowiec Św. (200m dowolny - 2:07.66 - 660pkt) i Piotr Bujak / Salos Cortile Kielce (800m dowolny - 8:31.32 - 652pkt). Zgodnie z zasadą że ostatnie zawody organizuje lider klasyfikacji drużynowej, czyli KSZO Ostrowiec, rozegrane one zostaną 26 listopada na pływalni ”Rawszczyzna” w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Poniedziałek, 17.10.2016 - 4 runda Małej Ligi - Busko-Zdrój, 15.10.2016
Pływalnia Miejska w Busku-Zdroju gościła w sobotę zawodniczki i zawodników rywalizująch w 4 rundzie Małej Ligi. Najlepsze miejsca w klasyfikacjach drużynowych w sobotnich zawodach wywalczyli młodzi pływacy KSZO Ostrowiec i w związku z tym że prowadzą w klasyfikacji drużynowej po czterech rundach to właśnie w Ostrowcu, zgodnie z zapisem regulaminowym, rozegrana zostanie finałowa runda Małej Ligi obecnej edycji. Najwięcej emocji w sobotnich zmaganiach przyniosła rywalizacja w ostatniej serii wyścigu na 100m stylem dowolnym chłopców w której do ostatnich metrów o zwycięstwo rywalizowali zawodnik KSZO Ostrowiec Bartosz Michta i Jakub Sęk z Orki MOSiR Kielce. Ostatecznie lepszy okazał się Bartosz, który zwycięstwo wywalczył ... wskazaniem sędziego celowniczego. Także Bartosz za wynik uzyskany w tej konkurencji odebrał nagrodę dla najlepszego zawodnika sobotnich zawodów (100m st.dowolnym - 1:09,47 - 270 pkt). Wśród dziewcząt najlepsza okazała się koleżanka klubowa Bartosza Adrianna Petrykowska (100m st.dowolnym - 1:10,78 - 374 pkt). W pierwszych zawodach Małej Ligi po wakacyjnej przerwie wzięło udział 154 zawodników z jedenastu klubów.

Poniedziałek, 17.10.2016 - Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze ŚOZP
W sobotę 15 października w Buskim Samorządowym Centrum Kultury odbyło się Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze członków Świętokrzyskiego Okręgowego Związku Pływackiego. Miło nam pionformować, iż ze względu na wysoką frekwencję mandatariuszy (94%) mogło się ono odbyć w pierwszym terminie. W trakcie jego trwania przedstawiono sprawozdania Zarządu i Komisji Rewizyjnej z działalności Związku za lata 2012-2016 oraz wytyczne na lata kolejne. Wybrano również władze Związku na kolejną kadencję oraz przedstawicieli ŚOZP na Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo Wyborcze Polskiego Związku Pływackiego. W latach 2016-2020 w skład Zarządu ŚOZP wchodzić będą: Piotr Węglewicz - Prezes, Grzegorz Bażant - V-ce Prezes, Sławomir Długołęcki - Sekretarz oraz Członkowie - Paweł Błajszczak, Marcin Przytuła, Tomasz Żmiejko i Bartosz Stanecki. Komisję Rewizyjną tworzyć będą: Sebastian Szweda - Przewodniczący, Jarosław Kaczmarski - Z-ca Przewodniczącego oraz Leszek Januchta - Członek. Dalegatami na Zjazd PZP wybrani zostali: Piotr Węglewicz, Grzegorz Bażant, Marcin Przytuła, Paweł Błajszczak oraz Mariusz Stawecki.

Niedziela, 07.08.2016 - Drużynowe Mistrzostwa Modzików - Zestawienie ogólnopolskie
Najlepiej z klubów naszego okręgu, w opublikowanym przez Polski Związek Pływacki zestawieniu ogólnopolskim Drużynowych Mistrzostw Młodzików, wypadli zawodnicy Barakudy Starachowice. Podopieczni Bartosza Staneckiego i Wojciecha Szlęzaka w kategorii Młodzików 12-letnich sklasyfikowani zostali na 13 pozycji wśród 192 klubów uczestniczących w rywalizacji. 75 miejsce w tej kategorii zajęli zawodnicy KS KSZO Ostrowiec Św., a młodzi pływacy Korony-Swim Kielce rywalizację ukończyli na 127 pozycji. W kategorii Młodzikow 13-letnich najwyżej, bo na 22 miejscu, sklasyfikowani zostali zawodnicy KSZO Ostrowiec Św., a kolejne kluby zajmowały: Korona-Swim Kielce 66, a Unia Busko-Zdrój 96 miejsce. Wśród młodzikow 13-letnich klasyfikowanych było 129 klubów. Polski Związek Pływacki nie publikuje wyników rywalizacji młodzików w klasyfikacjach indywidualnych.

Niedziela, 07.08.2016 - Drużynowy Wielobój Pływacki Dzieci - Zestawienie ogólnopolskie
Także w zestawieniu ogólnopolskim Drużynowego Wieloboju Pływackiego dzieci, gdzie nagradzanych jest pierwsze dziesięć klubów, nasze kluby nie zajmowały czołowych miejsc. Najlepiej, zarówno w kategorii dzieci 10-cio jak i 11-letnich, wypadli pływacy KSZO Ostrowiec Św. Wśród dzieci 10-letnich sklasyfikowani zostali na 21, a wśród 11-latków na 22 pozycji. Kolejne nasze kluby klasyfikowane były na miejscach: Barakuda Starachowice na 42 a Foka Sandomierz na 89 wśród 10-latków oraz Korona-Swim Kielce na 51 i Foka Sandomierz na 69 wśród dzieci jedenastoletnich. Najlepsze miejsca w klasyfikacjach indywidualnych zawodów (suma punktów FINA za cztery starty) wywalczyli zawodnicy KSZO Ostrowiec: Michta Bartosz - 16 i Petrykowska Adrianna - 24 wśród 11-latków oraz Szafrańska Malwina - 28 i Mazan Mikołaj - 62 wśród dzieci 10-letnich.

I-IIIIIIVVVIVIIVIII-XXIXII
2010201120122013201420152016