Sobota, 24.06.2017 - Certyfikat Uczestnictwa w reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy Juniorów dla Dominika
W czwartek 22 czerwca, dzięki uprzejmości władz Lublina, w obecności Prezydenta Miasta Lublina Krzysztofa Żuka oraz Prezesa PZP Pawła Słominskiego i V-ce Prezesa PZP Grzegorza Mazurka odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatów uczestnictwa w Mistrzostwach Świata w Budapeszcie i Mistrzostwach Europy Juniorów w Netanyi. Nasz okręg w trakcie tej uroczystości reprezentowany był przez zawodnika Salosu Cortile Kielce Dominika Bujaka, który powołany został do Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy Juniorów, które rozegrane zostaną w dniach od 28 czerwca do 2 lipca w Netanyi (Izrael). Z okazji tego spotkania pływacy otrzymali pamiątkowe certyfikaty. Trzymamy kciuki za start zawodnika Salosu i życzymy pozycji medalowych.

Wtorek, 20.06.2017 - Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 13-lat - Ostrowiec Św., 17,18.06.2017
Dużym sukcesem zawodników Barakudy Starachowice zakołczyła się rywalizacja w tegorocznej edycji Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 13-lat. Podopieczni Bartosza Staneckiego wygrali II-rundę zawodów regionalnych, które rozegrane zostały w sobotę i w niedzielę na pływalni „Rawszczyzna” w Ostrowcu Świętokrzyskim, a w nieoficjalnym zestawieniu ogólnopolskim sklasyfikowani zostali na drugiej pozycji. Drugie miejsce w tych zawodach to najlepszy wynik klubu naszego okręgu w tych rozgrywkach, które w tej formule rozgrywane są od 2011 roku. Dotychczas najlepszym wynikiem legitymowali się zawodnicy KSZO Ostrowiec, którzy wśród dwunastolatków w 2012 roku sklasyfikowani zostali na 7 miejscu. Pięciokrotnie w takcie rywalizacji indywidualnej zawodnicy ze Starachowic stawali na podium, trzykrotnie wywalczając srebrny i dwukrotnie brązowy medal i ustanowili siedem rekordów okręgu, wszystkie w rywalizacji dziewcząt. Po raz kojejny rekordowe wyniki w stylu klasycznym poprawiła Julia Ofman. Przepływając dystans 100m tym stylem w czasie 1:13,10 poprawiła rekordowe osiągnięcia w kategoriach juniorow 15 i 14-letnich oraz młodzików 13-letnich. Dodatkowo międzyczas na 50m (0:34,46) to także rekordowy wynik w kategorii młodzików 13-lat. Również na dystansie 200 metrowym zawodniczka ze Starachowic uzyskując wynik 2:39,68 poprawiła rekord okręgu w kategorii młodzików 13-letnich. Zarówno w konkurencji 100m jak i 200m stylem klasycznym ukończyła rywalizację w mistrzostwach na drugim miejscu. Autorką pozostałych rekordów okręgu ustanowionych w trakcie mistrzostw była koleżanka klubowa Julii Weronika Latała. Do tabeli rekordów na dystansie 100m stylem motylkowym wpisała się uzyskując wynik 1:08,20, poprawiając przy tym 9-letni rekord Donaty Kilijańskiej, a w konkurencji 200m stylem zmiennym wynikiem 2:28,84. Oba rekordy poprawione zostały w kategorii młodzików 13-letnich. O pechu mogą mówić pływacy poprawiający w tym roku rekordy Polski wśród zawodników 13-letnich i młodszych. Doświadczyła tego przed tygodniem Julia Ofman, a w trakcie mistrzostw młodzików Filip Kosiński. Zawodnik Olimpijczyka Suwałki uzyskał wyniki lepsze od rekordów Polski w kategorii młodzików 13-letnich w konkurencjach 100m stylem dowolnym (0:53,98) oraz 100m stylem grzbietowym (0:59,30), ale niestety mogą one być tylko uznane jako rekordy nieoficjalne gdyż od tego roku Polski Związek Pływacki rekordów zawodników 13-letnich i młodszych juz nie notuje. Do udanych swój udział w mistrzostwach może także zaliczyć zawodnik Unii Busko-Zdrój Jan Lis. Podopieczny Adriana Szumilasa dwukrotnie uczestniczył w rywalizacji i dwukrotnie sklasyfikowany został w pierwszej dziesiątce mistrzostw. W konkurencji 200m stylem klasycznym rywalizacje ukończył na piątym, a na dystansie 100 metrowym na ósmym miejscu. A więc nieoficjalnie możemy gratulować Barakudzie drugiego miejsca i czekamy na oficjalne wyniki przygotowane przez PZP, które potwierdzą wstępne wyliczenia.

Poniedziałek, 12.06.2017 - Letnie Mistrzostwa Okręgu - Ostrowiec Św., 10,11.06.2017
Dużo emocji towarzyszyło rywalizacji pływaków w rozgrywanych w sobotę i w niedzielę na pływalni „Rawszczyzna” w Ostrowcu Świetokrzyskim Mistrzostwom Okręgu Świętokrzyskiego na 50 m basenie. Prawie przez cały czas trwania zawodów o zwycięstwo w klasyfikacji klubowej rywalizowały dwa kluby, Salos Cortile Kielce i KSZO Ostrowiec. Ostatecznie zwycięzko z tej rywalizacji, uzyskując 580 pkt., wyszli zawodnicy gospodarza KSZO Ostrowiec, którzy zwyciężyli zawodników z Kielc różnicą zaledwie 42 punktów. Trzecim zespołem Mistrzostw w klasyfikacji klubowej z dorobkiem 188 punktów zostali zawodnicy Barakudy Starachowice. Pływacy ze Starachowic również mają wiele powodów do satysfakcji z udziału w mistrzostwach, gdyż z dorobkiem 65 medali (31 złotych, 22 srebrnych i 12 brązowych) wygrali klasyfikację medalową, jak również byli autorami 15 rekordów okręgu z 21 poprawionych w trakcie mistrzostw. Zawodniczka Barakudy Julia Ofman przepływając dystans 50m stylem klasycznym w czasie 0:34,28 sek. wyrównała także dotychczasowy rekord Polski na tym dystansie w kategorii młodzików 13-letnich. Niestety wynik uzyskany przez podopieczną Bartosza Staneckiego pozostanie jedynie rekordem nieoficjalnym gdyż od bieżącego roku rekordy Polski zawodników 13-letnich i młodszych nie są notowane. Pozostałe rekordy okręgu ustanawiali zawodnicy KSZO Ostrowiec Św. - 6 oraz Korony-Swim Kielce - 1. (lista rekordów uzyskanych w czasie mistrzostw w pliku do pobrania poniżej informacji). Narody dla najlepszych zawodników mistrzostw odebrali Wicha Karolina / KSZO Ostrowiec i Piotr Bujak Salos Cortile Kielce w kategorii Open oraz Julia Ofman i Skierniewski Filip oboje Barakuda Starachowice w kategorii Młodzików. W zawodach uczestniczyło 160 zawodników z 10 klubów.
[ Rekordy ]  

Środa, 07.06.2017 - Drużynowy Wielobój Pływacki Dzieci - Busko-Zdrój, 4,5.06.2017
Korona-Swim Kielce i KSZO Ostrowiec zwycięzcami klasyfikacji drużynowych Drużynowego Wieloboju Pływackiego Dzieci, które to zawody rozegrane zostały w niedzielę i w poniedziałek na Pływalni Miejskiej w Busku-Zdroju. Zawodnicy Korony-Swim Kielce zwyciężyli w kategorii dzieci 10-letnich, a młodzi pływacy KSZO Ostrowiec wśród jedenastolatków. Zawodnicy KSZO Ostrowiec zwyciężyli także w klasyfikacji medalowej zawodów. W trakcie dwudniowej rywalizacji wywalczyli w sumie 25 medali ( 9 zł. 7 sr. 9 br.) i wprzedzili pływaków Barakydy Starachowice - 15 medali ( 6 zł. 4 sr. 5 br.) i Salosu Cortile Kielce - 9 medali ( 4 zł. 3 sr. 2 br.). W klasyfikacjach indywidualnych zwyciężali: Choińska Maja / Orka MOSiR Kielce i Sabat Tomasz / Salos Cortile Kielce wśród 10-latków oraz Malwina Szafrańska / KSZO Ostrowiec i Szlęzak Maciej / Barakuda Starachowice wśród zawodników jedenastoletnich. Autorkami jedynego rekordu okręgu poprawionego w trakcie zawodów były zawodniczki KSZO Ostrowiec, które przepływając dystans 4x50m sylem zmiennym w czasie 2:17,43 poprawiły rekordowy wynik w kategorii dzieci (11-lat i młodsi). Jak co roku i tym razem końcowe wyniki rywalizacji opublikowane zostaną w ciągu kilku tygodni przez Komisję Pływania Polskiego Związku Pływackiego na stronie Związku. W zawodach uczestniczyło 104 zawodników z 10 klubów.

I-IIIIIIVVVIVIIIX-XXIXII
ARCHIWUM20172018