Poniedziałek, 26.03.2018 - Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików -
- Ostrowiec Św., 24,25.03.2018
Bardzo dobrze zaprezentowali się młodzicy KSZO Ostrowiec Św. w rozegranych w sobotę i w niedzielę, na pływalni „Rawszczyzna” w Ostrowcu Świętokrzyskim Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików. Podopieczni Mariusza Firmantego i Marcina Pilińskiego wygrali drużynową rywalizację zarówno wśród młodzików dwunasto- jak i trzynastoletnich. Wysoko klasyfikowali się również w nieoficjalnym zestawieniu wyników za cztery starty w konkurencjach indywidualnych: [ Klasyfikacja ind. >> ]. Wśród dziewcząt 12-letnich najlepszy wynik uzyskała Szafrańska Malwina (1680 pkt.), druga była Kamińska Zuzanna (1394 pkt.) a na trzecim miejscu sklasyfikowana została Manducka Anna (1393 pkt.), wśród zawodniczek trzynastoletnich najlepsza była Adrianna Petrykowska (1962 pkt.) a wśród zawodników trzynastoletnich Bartosz Michta (1796 pkt.). Także do udanych swój udział w Mistrzostwach mogą zaliczyć zawodnicy Korony-Swim Kielce. Podopieczni Tomasza Żmiejki odebrali puchar za drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej Młodzików 13-letnich, a Maciej Błaut uzyskując wynik 1623 pkt. sklasyfikowany został na drugim miejscu w indywidualnej klasyfikacji zawodników 13-letnich. Ostateczne wyniki zawodów i miejsca naszych młodych pływaków poznamy w ciągu najbliższych tygodni po zsumowaniu wyników ze wszystkich ośrodków. W ostrowieckich zawodach uczestniczyło 209 zawodników z szesnastu klubów z wojewodztw świętokrzyskiego, podkarpackiego i mazowieckiego.

Niedziela, 18.03.2018 - Zmiana Regulaminu Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików 12,13-lat -
W związku z przyjęciem przez Zarząd PZP stosownej uchwały informujemy:
Zarząd Polskiego Związku Pływackiego uchyla obowiązek uczestnictwa w Ogólnopolskim Sprawdzianie Wszechstronności Stylowej i Wytrzymałości w roku 2017 jako wymóg dopuszczenia do zawodów Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 12, 13 lat w roku 2018.
W związku z powyższym, zapraszamy na zawody w dniach 24-25 marca wszystkich zawodników
12 i 13 letnich spełniających pozostałe zapisy komunikatu organizacyjnego ( link do komunikatu:  KOMUNIKAT ). Termin zgłoszeń upływa we wtorek 20 marca o godzinie 22.00.

Niedziela, 11.03.2018 - Arena Grand Prix Polski - Lublin, 10,11.03.2018
Wysoką formę utrzymuje zawodnik KSZO Ostrowiec Św, uczeń SMS w Ostrowcu Swiętokrzyskim Michał Klimas. W zawodach z cyklu Arena Grand Prix Polski, które rozegrane zostały w sobotę i w niedziele na 50m basenie pływalni „Aqua Lublin” podopieczny Marcina Piwnika w każdym starcie poprawiał swoje najlepsze wyniki, a na dystansie 100m stylem klasycznym, uzyskując wynik 1:08,41 wyrównał rekord okręgu świetokrzyskiego w kategorii juniorów 16-letnich. Ostrowczanin wygrał rywalizację wśród 16-latków w konkurencjach 50m i 200m stylem klasycznym, a na dystansie 100 metrowym sklasyfikowany został na drugim miejscu. W zawodach uczestniczyła rekordowa liczba 718 zawodników ze 113 klubów.

Niedziela, 11.03.2018 - 1 runda Małej Ligi - Ostrowiec Św., 10.03.2018
Bardzo ciekawie zapowiada się rywalizacja w XVII-tej edycji Małej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej. Klasyfikację drużynową zawodów pierwszej rundy, które rozegrane zostały w sobotę na pływalni „Rawszczyzna” w Ostrowcu Świętokrzyskim wygrali młodzi pływacy Barakudy Starachowice, a kolejne miejsca zajmowali zawodnicy Korony-Swim Kielce i Foki Sandomierz. Dopiero szósta lokatę zajęli pływacy gospodarza zawodów KSZO Ostrowiec. Ale to względy formalne spowodowały że w zawodach nie uczestniczyli oni w komplecie i o ich przygotowaniu do sezonu prawdę powie dopiero kolejna, druga runda. Niemniej jednak punkty w tej klasyfikacji rozłożyły sie w miarę równomiernie i szansę na podium w końcowej klasyfikacji Małej Ligi ma sześć, a może nawet siedem klubów. Nagrody dla najlepszych zawodników sobotnich zawodów odebrali Choińska Maja / SL Salos Cortile Kielce (200m st.grzbietowym - 2:56.77 - 306 pkt.) wśród dziewcząt i Świercz Kacper / SKP Barakuda Starachowice (50m st.dowolnym - 32.46 - 243 pkt.) wśród chłopców. W zawodach uczestniczyło 94 zawodników z ośmiu klubów.

Poniedziałek, 05.03.2018 - Świętokrzyskie - Już Pływam! - Staszów, 04.03.2018
Również zawodnicy 9-letni i młodsi zainaugurowali pływacki sezon, uczestnicząc w zawodach 1 rundy „Świetokrzyskie Już Pływam”, które to zawody rozegrane zostały w niedzielę na pływalni PCS w Staszowie. W zawodach, w których liczy się przede wszystkim liczy się uczestnictwo, rywalizowało 110 zawodników z ośmiu klubów. Najczęściej na podium stawali młodzi pływacy KSZO Ostrowiec (18 razy), Korony-Swim Kielce (12 razy) i pływacy gospodarza zawodow, Centrum Staszów (10 razy). Zawody przyciągnęły sporą liczbę kibiców, którzy gorąco dopingowali pływaków przy pokonywaniu kolejnych metrów pływalni.

Poniedziałek, 05.03.2018 - 1 runda Dużej Świetokrzyskiej Ligi Pływackiej - Busko-Zdrój, 03.03.2018
Zawodami na Pływalni Miejskiej w Busku-Zdroju, które rozegrane zostały w sobotę, rozpoczęła się rywalizacja w Dużej Świętokrzyskiej Lidze Pływackiej. Przebieg zawodów był bardzo ciekawy i obfitował w szereg wartościowych rezultatów. Z "wysokiego c" rozpoczęli zmagania w XVII-edycji Ligi zwycięzcy poprzedniej edycji, zawodnicy KSZO Ostrowiec. Ostrowczanie zwyciężyli klasyfikację generalną sobotnich zawodów i tym samym przewodzą w klasyfikacji drużynowej w obecnej edycji Ligi. Kolejne miejsca zajęli pływacy Barakudy Starachowice i Salosu Cortile Kielce. Bardzo dobrze w zawodach zaprezentowały się zawodniczki Barakudy Starachowice. Podopieczne Bartosza Staneckiego wygrały rywalizację w konkurencji 4x50m stylem zmiennym, a uzyskany wynik 2:07,47 to nowy rekord okręgu świętokrzyskiego w kategorii juniorów 16,15 i 14-letnich. Jednocześnie zbliżyły się tym wynikiem do rekordu okręgu seniorów na zaledwie 0,25 sek, a więc dzień w którym odbiorą certyfikat za seniorski rekord wydaję się być bardzo blisko. Także z rekordami okręgu wraca z sobotnich zawodów Weronika Latała. Zawodniczka Barakudy, uzyskując wynik 0:27,41 w konkurencji 50m stylem dowolnym, poprawiła swój własny rekord na tym dystansie w kategorii juniorów 14-letnich o 0,11 sekundy. Także płynąc na pierwszej zmianie sztafety 4x50m stylem zmiennym poprawiła swoje rekordowe osiągnięcie i obecnie rekord okręgu juniorow 14-lenich w konkurencji 50m stylem grzbietowym wynosi 0:31,10 sek. Nagrody dla najlepszych zawodników 1 rundy Dużej Ligi odebrali: Julia Szafrańska / KSZO Ostrowiec Św. (400m st.dowolnym - 4:32,78 - 635 pkt.) oraz Piotr Bujak / Salos Cortile Kielce (400m st.dowolnym - 4:02,42 - 671 pkt.).
W rywalizacji uczestniczyło 164 zawodników z 9 klubow.