Środa, 25.04.2018 - Akademickie Mistrzosrwa Polski - Poznań, 21,22.04.2018
Cztery medale zdobyły zawodniczki Uniwersytetu im.J.Kochanowskiego w Kielcach w rozegranych w ubiegły weekend na pływalni „Termy Maltańskie” w Poznaniu Akademickich Mistrzostwach Polski na basenie 25m. Najwięcej powodów do radości ze swojego udziału w Mistrzostwach ma Paulina Rogowska. Kielczanka, która na co dzień reprezentuje Salos Cortile Kielce trzykrotnie stawała na podium w konkurencjach indywidualnych i raz w rywalizacji sztafet na dystansie 4x50m stylem dowolnym. Najlepszy wynik Pauliny w mistrzostwach to drugie miejsce uzyskane w kategorii open w konkurencji 100m stylem zmiennym. Uzyskując wynik 1:04,34, który jest rekordem okręgu seniorów na tym dystansie, uległa jedynie Alicji Tchórz wielokrotnej Mistrzyni Polski Seniorów i reprezentantce Polski w imprezach międzynarodowych. Za uzyskany wynik podopieczna Marcina Przytuły i Iwony Kijewskiej odebrała także złoty medal w klasyfikacji Uniwersytetów. Także złoto w klasyfikacji Uniwersytetów wywalczyła Paulina w konkurencji 100m stylem dowolnym (0:57,48 - 5m. w kat. Open) oraz brąz wraz z koleżankami z uczelni Martą Mikołajczyk, Pauliną Majos i Moniką Pawelczyk w konkurencji 4x50m stylem dowolnym (1:59,27). Osiągnięcie kelczanek jest tym bardziej warte wyróżnienia że są to od dłuższego czasu pierwsze medale pływaków reprezentujących świętokrzyskie uczelnie w Akademickich Mistrzostwach Polski.

Poniedzałek, 23.04.2018 - III Otwarte Mistrzostwa Staszowa - Staszów, 22,23.04.2018
Bardzo dobrze, w rozegranych w sobotę i w niedzielę na pływalni PCS w Staszowie III Otwartych Mistrzostwach Staszowa, zaprezentowali się zawodnicy KSZO Ostrowiec Św. W zawodach, w których rywalizowało 286 zawodników z 22 klubów, ostrowieccy pływacy wygrali sześć z dziesięciu klasyfikacji indywidualnych wśród zawodników 10-letnich i starszych oraz trzy z ośmiu wśród zawodników 9-lat i młodszych. Z dorobkiem 110 medali ostrowczanie zdecydowanie wygrali klasyfikacje medalową zawodów wywalczając 50 medali złotych, 37 srebrnych i 23 brązowe. Na czwartym miejscu w tej klasyfikacji uplasowali się zawodnicy Centrum Staszów, na piątym Salosu Cortile Kielce a na siódmym pływacy Delfina Połaniec. Także z dobrej strony w trakcie dwudniowej rywalizacji pokazała się zawodniczka Salosu Cortile Kielce Maja Choińska. Kielczanka wygrała klasyfikację indywidualną zawodów wśród zawodniczek 11-letnich a uzyskując wynik 0:35,23 w konkurencji 50m stylem grzbietowym poprawiła rekord okręgu świętokrzyskiego w kategorii dzieci.

Poniedzałek, 16.04.2018 - Turniej kwalifikacyjny waterpolo [U-13]- Ostrowiec Św., 14,15.04.2018
Cztery zwycięstwa w trzecim turnieju rundy kwalifikacyjnej Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików U-13 odnieśli młodzi waterpoliści KSZO Ostrowiec Św. Tym samym ostrowczanie zapewnili sobie udział w turnieju finałowym, który zostanie rozegrany w dniach 2 i 3 czerwca również na pływalni „Rawszczyzna” w Ostrowcu Św.
Więcej informacji oraz wyniki poszczególnych spotkań na stronie KSZO Ostrowiec >>

Niedziela, 15.04.2018 - 2 runda Małej Świetokrzyskiej Ligi Pływackiej - Kielce, 14.04.2018
Bardzo dobrze w tegorocznych rozgrywkach Małej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej radzą sobie kieleckie kluby. W rozegranych w sobotę na pływalni „Orka” w Kielcach zawodach 2 rundy Korona-Swim, Salos i Orka MOSiR poprawiły swoje osiągnięcia z rundy pierwszej i zajmują odpowiednio drugą, trzecią i szóstą lokatę w klasyfikacji drużynowej Małej Ligi XVII-tej edycji. Liderem rozgrywek są pływacy Barakudy Starachowice, którzy po zwycięstwie w pierwszej rundzie w Ostrowcu wygrali także klasyfikację drużynową kieleckich zawodów. Niespodzianką „na plus” tegorocznych rozgrywek jest również postawa Foki Sandomierz i Unii Busko-Zdrój, które to kluby z dużymi szansami rywalizują o miejsce na podium XVII-tej edycji Małej Ligi, a niespodzianką „in minus” dopiero siódma lokata KSZO Ostrowiec, triumfatora rozgrywek Małej Ligi m.in. w 2016, 2013 i 2012 roku. Najlepsze wyniki konkurencji indywidualnych sobotnich zawodów uzyskali: Choińska Maja/ Salos Cortile Kielce wśród dziewcząt (50m st.grzbietowym - 0:36.03 - 361 pkt.) i Sikora Cyprian / Orka MOSiR Kielce wśród chłopców (100m st.dowolnym - 1:12.20 - 241pkt). W zawodach uczestniczyło 111 zawodników z dziesięciu klubów.

Niedziela, 08.04.2018 - 2 runda Dużej Świetokrzyskiej Ligi Pływackiej - Sandomierz, 07.04.2018
Pływalnia „Błekitna Fala” w Sandomierzu gościła w sobotę zawodniczki i zawodników rywalizujących w drugiej rundzie Dużej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej. Sobotnie zawody potwierdziły układ sił w XVII-tej edycji Dużej Ligi, gdyż kolejność klubów w punktacji drużynowej drugiej rundy była kopią klasyfikacji po pierwszej rundzie. A przodują w niej zawodnicy KSZO Ostrowiec Św. przed pływakami Barakudy Starachowice i Salosu Cortile Kielce. Autorkami jedynego rekordu uzyskanego w trakcie zawodów były zawodniczki Barakudy Starachowice. Podopieczne Bartosza Staneckiego i Wojciecha Szlęzaka dystans 4x100m stylem zmiennym przepłynęły w czasie 4:39,92, który jest nowym rekordem okręgu w kategorii juniorek 14-letnich. Uzyskany wynik klasyfikowałby starachowiczanki w okolicy ósmego miejsca ubiegłorocznych mistrzostw Polski juniorów 14-letnich, tak więc trochę „miejsca” do poprawy jeszcze zostało, a że cel bliski to i powodów do mobilizacji oraz dodatkowego wysiłku nie powinno zabraknąć. Nagrody dla najlepszych zawodników sobotnich zawodów odebrali pływacy Salosu Cortile Kielce, Paulna Rogowska wśród kobiet i Dominik Bujak wśród mężczyzn. W zawodach uczestniczyło 189 zawodników z 10 klubów.

I-IIIIIIVVVIVII-IXXXIXII
ARCHIWUM201720182019