Niedziela, 25.11.2018 - Świętokrzyskie-Już Pływam! - 4 runda - Ostrowiec Św., 24.11.2018
Rekordowa ilość 187 zawodników z ośmiu klubów zgłoszona została do 4 rundy Świętokrzyskie Już Pływam, zawodów które rozegrane zostały w sobotę na pływalni „Rawszczyzna” w Ostrowcu Św., a które zakończyły rywalizację w tym cyklu w bieżącym roku. Świętokrzyskie - Już Pływam! to zawody, które w naszym okręgu rozgrywane są od trzech sezonów, a poprzednią rekordową obsadę miały zawody inaugurujące ten cykl rozgrywek, które zgromadziły „tylko” 159 uczestników. W nieoficjalnej klasyfikacji miejsc medalowych 4 rundy ponownie najlepsi młodzi adepci pływania KSZO Ostrowiec (19 miejsc) przed pływakami Korony-Swim Kielce (12m) i Orki MOSiR Kielce (10m). Miano najskuteczniejszego trenera (stosunek miejsc medalowych do zgłoszonych startów) zdecydowanie należy się trenerowi Orki MOSiR Kielce Piotrowi Karpińskiemu - 0,59 (10 mm/17st), a kolejne miejsca wywalczyli sobie trenerzy Centrum Staszów - 0,26 (4 mm/27st) i KSZO Ostrowiec - 0,21 (19 mm/89st). Juz dzisiaj zapraszamy na rundę finałową Małej Ligi, która rozegrana zostanie w najbliższą sobotę na Pływalni Miejskiej w Starachowicach.

Poniedziałek, 19.11.2018 - 5 runda Małej Ligi - Ostrowiec Św., 18.11.2018
W Dużej Lidze rywalizacja dobiegła końca, natomiast w Małej trwa w najlepsze. W niedzielę również na pływalni „Rawszczyzna” w Ostrowcu Świętokrzyskim rozegrana została piąta runda tych rozgrywek. Wyjątkowo ciekawie w tym sezonie przebiega rywalizacja w klasyfikacji drużynowej zawodów. Warto nadmienić że w dalszym ciągu do miejsc na podium aspiruje sześć klubów. O ile sprawa pierwszego i drugiego miejsca jest już rozstrzygnięta, w tym roku nagrody za pierwsze i drugie miejsce odbiorą odpowiednio Barakuda Starachowice i Korona-Swim Kielce, to rywalizacja o trzeci stopień podium ciągle trwa. O jej zaciętości niech świądczy fakt że trzy z czerech uczestniczących w niej klubów w trakcie niedzielnych zawodów uzyskały najlepsze wyniki w tym sezonie. Zdecydowanie najlepiej w tej rywalizacji w trakcie piątej rundy wypadli młodzi pływacy Salosu Cortile Kielce, którzy uzyskując 241 punktów sklasyfikowani zostali na drugim miejscu przegrywając walkę o zwycięstwo w piątej rundzie z liderem klasyfikacji Barakudą Starachowice o zaledwie 21 punktów. I to właśnie pływacy Salosu są najbliżej wywalczenia trzeciego miejsca w rozgrywkach, ale jeszcze póki „piłka w grze” wszystko jest możliwe. Autorką jedynego rekordu okręgu ustanowionego w trakcie zawodów była zawodniczka Salosu Cortile Kielce Maja Choińska, która przepływając dystans 50m stylem grzbietowym w czasie 0:35,07 poprawiła własny rekord w kategorii Dzieci. Podopieczna Iwony Kijewskiej za uzyskany wynik (392 pkt.) odebrała również nagrodę dla najlepszej zawodniczki piątej rundy. Statuetkę dla najlepszego zawodnika odebrał podopieczny Piotra Karpińskiego Cyprian Sikora (100m st.dowolnym - 1:09.57 - 269 pkt.). W zawodach uczestniczyło 88 zawodników z dziesięciu klubów.

Poniedziałek, 19.11.2018 - Runda Finałowa Dużej Ligi - Ostrowiec Św., 17.11.2018
Zawodami na pływalni „Rawszczyzna” w Ostrowcu Świętokrzyskim zakończona została w ubiegłą sobotę rywalizacja w XVII edycji Dużej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej. Chyba tradycją rund finałowych już jest, że zmaganiom towarzyszy wysoki poziom sportowy. I tym razem, aż pięciokrotnie w trakcie rywalizacji poprawiono rekordy okręgu świętokrzyskiego. Dwukrotnie na listy rekordów okręgu wpisał się zawodnik KSZO Ostrowiec Bartosz Michta (100m st.dowolnym - 0:56,71 - rekord okręgu młodzików 13-lat, 100m st.motylkowym - 1:02,90 - rekord okręgu młodzików 13-lat), raz jego klubowy kolega Michał Klimas (50m st.klasycznym - 0:30,26 - rekord okręgu juniorów 16-lat) i dwukrotnie zawodniczka Barakudy Starachowice Weronika Latała, pierwszy raz w konkurencji 100m st.motylkowym (1:05,32 - rekord okręgu juniorów 14-lat) a drugi wraz z klubowymi koleżankami w wyścigach sztafet na dystansie 4x200m stylem dowolnym (9:19,27 - rekord okręgu juniorów 14-lat). Dziesiąty raz z rzędu nagrodę dla najlepszego klubu Dużej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej odebrali zawodnicy KSZO Ostrowiec. Natomiast walka o drugą lokatę toczyła się do ostatnich wyścigów. Ostatecznie na drugim miejscu w klasyfikacji drużynowej XVII edycji Dużej Ligi sklasyfikowani zostali pływacy Barakudy Starachowice, a na trzecim miejscu zawodnicy Salosu Cortile Kielce. Nagrody dla najlepszych zawodników Dużej Ligi XVII-tej edycji odebrali: Szafrańska Malwina i Kotwica Jakub oboje KSZO Ostrowiec wśród 12-latków, Petrykowska Adrianna i Michta Bartosz oboje KSZO Ostrowiec wśród 13-latków, Latała Weronika i Barański Jakub oboje Barakuda Starachowice wśród zawodników 14-letnich oraz Paulina Rogowska i Bujak Dominik oboje Salos Cortile Kielce wśród zawodników 15-letnich i starszych. Nagrody dla najlepszych zawodników 6 rundy Dużej Ligi odebrali zawodnicy Salosu Cortile Kielce. Wśród kobiet - Paulina Rogowska (100m st.dowolnym - 0:58.43 - 661 pkt.) i Piotr Bujak wśród mężczyzn (800m st.dowolnym - 8:13.31 - 726 pkt.) Wynik punktowy Piotra to również najlepszy wynik w punktacji FINA uzyskany w trakcie tegorocznych zmagań w Świętokrzyskiej Lidze Pływackiej. W rundzie finałowej Dużej Ligi udział wzięło 146 zawodników z 11 klubów.

Poniedziałek, 12.11.2018 - Puchar Dyrektora MOSiR - Kielce, 10-11.11.2018
Na wysokim poziomie stały, rozegrane w sobotę i w niedzielę na pływalni „Orka” w Kielcach, zawody o Puchar Dyrektora MOSiR. W trakcie ich trwania ustanowiono dwa nieoficjalne rekordy Polski w kategorii młodziczek 12-lat oraz jeden rekord okręgu także wśród zawodniczek 12-letnich. Autorkami nieoficjalnych rekordów Polski, nieoficjalnych gdyż Polski Związek Pływacki nie notuje rekordów dla zawodników 13-letnich i młodszych, były zawodniczki UKS Omega Olkusz, które dystans 4x50m stylem zmiennym przepłynęły w czasie 2:13,07 oraz zawodniczka Solne Miasto Wieliczka Miłek Alicja, która dotychczasowe rekordowe osiągnięcie zawodniczek 12-letnich na dystansie 200m stylem grzbietowym poprawiła wynikiem 2:19,16. Autorką jedynego rekordu okręgu świętokrzyskiego, który został poprawiony w trakcie zawodów była młodziczka KSZO Ostrowiec Św. Malwina Szafrańska. Podopieczna Szymona Kurasińskiego uczyniła to przepływając dystans 400m stylem zmiennym w czasie 5:34,19. W punktacji klubowej zawodów zwyciężyli pływacy Gryfu Dębica przed zawodnikami Omegi Olkusz i KSZO Ostrowiec. W zawodach uczestniczyło 162 zawodników z 26 klubów z Polski i Ukrainy.

Poniedziałek, 12.11.2018 - Arena Grand Prix Puchar Polski - Łódź, 10-11.11.2018
Nie minęły dwa tygodnie, a znów mam przyjemność informować o kolejnym rekordzie naszej żabkarki. Uczestnicząca w sobotę i w niedzielę w zawodach z cyklu Arena Grand Prix Puchar Polski zawodniczka KSZO Ostrowiec Św. Aleksandra Banaczkowska kolejny raz poprawia swoją życiówkę w konkurencji 50m stylem klasycznym. Ostrowczanka poprawiając swoje rekordowe osiągnięcie o 0,01 sek., wynikiem 0:33,70 poprawiła rekord okręgu świętokrzyskiego w kategorii juniorów 16-letnich. Także do udanych swój udział w zawodach może zaliczyć Dominik Bujak. Przygotowujący się obecnie do Mistrzostw Polski Seniorów zawodnik Salosu Cortile Kielce sklasyfikowany został na drugim miejscu w kategorii Open w kunkurencji 400m stylem zmiennym (4:18,08) i dwukrotnie na trzecim w konkurencjach: 200m st.zmiennym (2:02,17) oraz 200m st.grzbietowym (2:01,02). Zawody rozegrane zostały na 25 metrowym basenie pływalni „Zatoka Sportu”, a uczestniczyło w nich 575 zawodników z 92 klubów.

Piątek, 02.11.2018 - Arena Grand Prix Puchar Polski - Oświęcim, 27-28.10.2018
Trwa dobra passa naszych zawodniczek specjalizujących się w stylu klasycznym. O miano najlepszej żabkarki w naszym okręgu rywalizują obecnie trzy zawodniczki. Dwie pływaczki Barakudy Starachowice, Julia Ofman i Aleksandra Sierpień, które rekordy okręgu w tym stylu poprawiały dwa tygodnie temu w trakcie Zimowych Mistrzostw Okręgu, oraz zawodniczka KSZO Ostrowiec Aleksandra Banaczkowska, która rekordowy wynik uzyskała w ubiegły weekend w trakcie zawodów z cyklu Arena Grand Prix Puchar Polski rozegranych na 25 metrowej pływalni w Oświęcimiu. Ola, obecnie uczennica SMS w Lublinie, rekord okręgu w kategorii juniorów 16-letnich poprawiła przepływając dystans 50m stylem klasycznym w czasie 0:33,71 sek, a tym samym zbliżyła się do rekordu okręgu seniorów na tym dystansie na zaledwie 0,3 sek. Biorąc pod uwagę fakt, iż pozostałe zawodniczki posiadają wyniki niewiele gorsze śmiało można stwierdzić, że wspomniany rekord przejdzie do historii już w tym roku z jedną tylko niewiadomą, która ze wspomnianych zawodniczek będzie jego nową właścicielką? A okazji to tego będzie jeszcze sporo, chociażby rocznikowe Mistrzostwa Polski Juniorów, które rozgrywane będą już w grudniu, a na które nasze żabkarki jadą z dużymi szansami medalowymi, bo uzyskane wyniki klasyfikują je w czołówkach rankingów ogólnopolskich w tej konkurencji. Tak więc trzymamy kciuki i liczymy na kolejne rekordowe i medalowe efekty zaciętej rywalizacji.

I-IIIIIIVVVIVII-IXXXIXII
ARCHIWUM201720182019