Poniedziałek, 25.03.2019 - Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików -
- Ostrowiec Św., 23,24.03.2019
Dobrze zaprezentowali się, w rozegranych w sobotę i w niedzielę na pływalni „Rawszczyzna” w Ostrowcu Świętokrzyskim, zawodach pierwszej rundy Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików, zawodnicy gospodarza KSZO Ostrowiec oraz pływacy Korony Swim Kielce. Trenowani przez Marcina Pilińskiego trzynastolatkowie KSZO ukończyli rywalizację drużynową na drugiej pozycji, a podopieczni Bartosza Gałoty dwunastoletni pływacy Korony sklasyfikowani zostali na trzecim miejscu. W mocno obsadzonych zawodach rywalizowało 193 zawodników z 17 klubów województw świętokrzyskiego, podkarpackiego, małopolskiego i mazowieckiego.

Poniedziałek, 18.03.2019 - 2 runda Dużej Ligi - Busko-Zdrój, 16.03.2019
162 zawodników z 11 klubów rywalizowało w ubiegłą sobotę w 2 rundzie Dużej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej. Zawody, które rozegrane zostały na Pływalni Miejskiej w Busku-Zdroju nie przyniosły większych zmian w klasyfikacji generalnej zawodów. Wygrali pływacy KSZO Ostrowiec przed zawodnikami Barakudy Starachowice i Salosu Cortile Kielce i taką też kolejność mamy po dwóch rundach Dużej Ligi. Wyłonili się piersi liderzy klasyfikacji indywidualnych zawodów i są nimi Wójcik Zuzanna/Korona-Swim Kielce i Cyprian Sikora/Orka MOSiR Kielce wśród zawodników 12-letnich, a w pozostałych kategoriach przewodzą pływacy KSZO Ostrowiec Kamińska Zuzanna i Kotwica Jakub wśród 13-latków, Adrianna Petrykowska i Bartosz Michta są liderami w kategorii 14-latków i wśród zawodników 15-letnich i starszych Oliwia Kurasińska i Dominik Bielawa. Nagrody dla najlepszych zawodników sobotnich zawodów odebrali pływacy rywalizujący w konkurencji 200m stylem dowolnym: Latała Weronika/Barakuda Starachowice (2:11.38 - 599 pkt.) wśród kobiet i Niestuj Piotr (1:56.55 - 619 pkt.) wśród mężczyzn.

Poniedziałek, 11.03.2019 - 2 runda Małej Ligi - Końskie, 09.03.2019
W minioną sobotę na Pływalni Miejskiej w Końskich, po raz drugi w tym roku, spotkali się zawodnicy rywalizyjący w rozgrywkach Małej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej. Zawody drugiej rundy potwierdziły „obowiązujący” w tegorocznej edycji Małej Ligi układ sił. Walka o zwycięstwo rozegra się pomiędzy młodymi pływakami KSZO Ostrowiec i Korony-Swim Kielce, natomiast trzecia lokata najprawdopodobniej przypypadnie zawodnikom Barakudy Starachowice. Właśnie te trzy zespoły zajęły trzy pierwsze miejsca w punktacji generalnej koneckich zawodów i przewodzą klasyfikacji drużynowej po dwóch rundach. W trakcie sobotnich zawodów pierwsze swoje ligowe punkty zdobyły zespoły Korala Morawica i KSSiR Końskie, kluby które dołączyły do Świętokrzyskiego OZP w bieżącym roku. Nagrody dla najlepszych zawodników sobotnich zawodów odebrali pływacy Korony-Swim Kielce Aleksandra Prasał (50m st.dowolnym - 0:33.55 - 332 pkt.) wśród dziewcząt i Bekier Wiktor (100m st.dowolnym - 1:11.07 - 252 pkt.) wśród chłopców. Szczególne słowa uznania należą się Aleksandrze, gdyż podopieczna Tomasza Żmiejki rywalizację o miano najlepszego zawodnika 2 rundy wygrała będąc zawodniczką 10-letnią. Ligowej rywalizacji towarzyszyła wysoka frekwencja. W zawodach wzięło udział 195 zawodników z dwunastu klubów.