Środa, 30.09.2020 - Unia Busko-Zdrój informuje o naborze do klubu
Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy UNIA przy Pływalni Miejskiej w Busku-Zdroju ogłasza nabór dzieci z roczników 2012 i 2013. Zgłoszenia - do 8 października 2020r. prosimy kierować na adres uniabuskozdroj@gmail.com w tytule wpisując NABÓR DO KLUBU, w treści imię i nazwisko dziecka, wiek, nr telefonu kontaktowego. W przypadku pytań również zachęcamy do kontaktu mailowego. Zapraszamy dzieci umiejące pływać.
Gwarantujemy:
  •   profesjonalne szkolenie obejmujące wszystkie style pływackie,
  •   wysoki poziom szkolenia sportowego,
  •   przygotowanie do udziału w zawodach pływackich rangi wojewódzkiej i ogólnopolskiej.
Przyjęcie do Klubu zostanie poprzedzone treningiem kwalifikacyjnym.
MUKS UNIA jest w pełni profesjonalnym klubem sportowym posiadającym licencję Polskiego Związku Pływackiego. Od ponad 15 lat realizuje cele statutowe związane z popularyzacją pływania i szkoleniem dzieci i młodzieży w sporcie kwalifikowanym. Zadaniem klubu jest wychowanie przyszłych sportowców oraz umożliwienie im udziału w zawodach pływackich rangi wojewódzkiej i ogólnopolskiej. Dzięki fachowym treningom prowadzonym przez doświadczoną i wykwalifikowaną kadrę zawodnicy MUKS UNIA wywalczyli już kilkanaście medali Mistrzostw Polski w poszczególnych kategoriach wiekowych i plasują się w czołówce klasyfikacji indywidualnych i drużynowych Świętokrzyskiego Okręgowego Związku Pływackiego.
[ Rekrutacja Unia Busko-Zdrój ]    

Poniedziałek, 28.09.2020 - V Otwarte Mistrzostwa Staszowa - Staszów, 26,27.09.2020r
Ponad 300 zawodników z 23 klubów rywalizowało w sobotę i w niedzielę na pływalni PCS Centrum w Staszowie w V Otwartych Mistrzostwach Staszowa. W zawodach, które rozegrane zostały w mocnej, ogólnopolskiej obsadzie dobrze zaprezentowały się kluby naszego okręgu. W klasyfikacji drużynowej dwukrotnie, wśród zawodników 10-lat i młodszych rywalizaujących w pierwszym dniu zawodów oraz wśród zawodników 11-lat i starszych rywalizujacych w drugim bloku, zwyciężali zawodnicy Korony-Swim Kielce. W pierwszym bloku wyprzedzili pływaków gospodarza zawodów Centrum Staszów oraz KSZO Ostrowiec, a w drugim w pokonanym polu zostawili pływaków Sparty Biłgoraj i Delfina Tarnobrzeg. Statuetki dla najlepszych zawodników staszowskich mistrzostw odebrali Olszewska Natalia / Orka MOSiR Kielce i Jan Milewski / UKS 48 Warszawa wśród zawodników 10-lat i młodszych oraz Mose Sara / Żoliborz Warszawa i Naróg Nikodem / Delfin Tarnobrzeg wśród zawodników 11-lat i starszych. Nie obeszło się także bez wręczania certyfikatów za poprawienie rekordowych wyników w Tabelach Rekordów Okręgu Świętokrzyskiego. Dwa poprawione rekordowe wyniki stały się udziałem zawodniczki Korony-Swim Kielce Aleksandry Prasał, która rekordowe osiągnięcia w kategorii dziewcząt 11 lat i młodszych poprawiła na dystansach: 200m stylem dowolnym (2:25,72) oraz 100m st.motylkowym (1:14,76).

Poniediałek, 28.09.2020 - 5 runda Dużej Ligi - Busko-Zdrój, 26.09.2020r
Zawody 5-tej rundy Dużej Ligi rozegrane w sobotę na Pływalni Miejskiej w Busku-Zdroju wznowiły rywalizację w Świętokrzyskiej Lidze Pływackiej po „covidowej” przerwie. Choć runda z nazwy już piąta, to rozgrywana jest dopiero trzecia, gdyż regulaminowe rundy trzecia i czwarta zostały odwołane. W uaktualnionym regulaminie Ligi zmienione zotały również sposoby klasyfikowania zawodników w klasyfikacjach indywidualnych w kategorii 12, 13 i 14-latków. Tak więc w zmienionej formule na zawodach w Busko o ligowe punkty rywalizowało 83 zawodników z 9-ciu klubów. W klasyfikacji Generalnej zawodów zwyciężyli pływacy reprezentujacy KSZO Ostrowiec Św. przed zawodnikami Salosu-Cortile Kielce i Barakudy Starachowice, a tuż za „podium”, na czwartym miejscu rywalizację ukończyli pływacy gospodarza, Unii Busko-Zdrój. Nagrody pieniężne dla najlepszych zawodników sobotnich zawodów, za najlepszy wynik punktowy w klasyfikacji wielobojowej FINA, ufundował Przewodniczący Rady Gminy Busko-Zdrój Robert Burchan, a otrzymali je Sierpień Aleksandra / Barakuda Starachowice (100m st.klasycznym - 1:14,50 - 586 pkt.) oraz Jan Król / KS KSZO Ostrowiec Św. (50m st.grzbietowym - 0:25,60 - 653 pkt.). Runda finałowa XIX-tej edycji Dużej Ligi rozegranie zostanie 17 października na pływalni „Rawszczyzna” w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Poniedziałek, 28.09.2020 - Zgrupowanie Kadry Narodowej Seniorów - Belek/Turcja
Tym razem miasto Belek w Turcji gości zawodników Kadry Narodowej Seniorów przygotowujących się do startu w przyszłorocznych Igrzyskach Olimpijskich. Z przyjemnością pragnę powiadomić, iż po raz kolejny w zgrupowaniu kadry, które odbywa się w dniach od 21 września do 9 października, uczestniczy zawodnik Salosu-Cortile Kielce Dominik Bujak. Ale to nie koniec dobrych wieści dla trenerów Salosu-Cortile Kielce, gdyż W szerokiej kadrze Seniorów objętych szkoleniem Polskiego Związku Pływackiego na okres od 01.07 do 31.12.2020 znalazł się również oprócz Dominika jego starszy brat Piotr. Gratulacje dla zawodników i trenerów.

Poniedziałek, 28.09.2020 - X Jubileuszowy Puchar Solnego Miasta 2020 - Wieliczka, 19.09.2020r
Wyjątkowo dobrze „covidową” przerwę przepracowała zawodniczka Korony-Swim Kielce Aleksandra Prasał. Podopieczna Tomasza Żmiejki w silnie obsadzonych zawodach, Pucharze Solnego Miasta - Wieliczka 2020, wygrała swoją kategorię wiekową i wywalczyła okolicznosciowy puchar z soli, który przyznawany był zwycięzcom każdej kategorii wiekowej. Aleksandra wygrywała rywalizację w każdym starcie w swojej kategorii wiekowej, ustanawiąjąc „po drodze” trzy rekordy okręgu świętokrzyskiego w kategorii dziewcząt 11-lat i młodszych. Rekordowe wyniki uzyskane zostały w konkurencjach: 100m st.dowolnym - 1:04,79, 50m st.grzbietowym - 0:33,38 i 50m st.motylkowym - 0:32,50.

I-II III-VII VIII-IX X
ARCHIWUM 2017 2018 2019 2020