Środa, 25.10.2020 - IV runda Małej Ligi - Staszów, 24.10.2020r
W końcu udało się również wznowić rywalizację w rozgrywkach Małej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej XIX edycji. Zawody, które rozegrane zostały w sobotę na pływalni PCS Centrum w Staszowie zgromadziły 104 zawodników z 7 klubów. Dobrze spożytkowali „covidową” przerwę zawodnicy KSZO Ostrowiec. Podopieczni Marcina Pilińskiego i Mariusza Firmantego poczuli „głód” startów i : zdecydowanie wygrali klasyfikację drużynową, wywalczyli statuetki dla najlepszych zawodników w obu kategoriach i ustanowili w trakcie rywalizacji 4 rekordy okręgu. Wyjątkowo skuteczny w biciu rekordów był Franciszek Grzesik. Zawodnik KSZO poprawiał rekordowe osiągnięcia w każdym swoim starcie. Do niego należą od wczoraj rekordy okręgu w kategorii Dzieci (zawodnicy 11-lat i młodsi) w konkurencjach 50m stylem dowolnym (0:28,70) oraz 50m stylem motylkowym (0:32,51) a także wraz z Adrianną Górniak, Amelią Beksińską i Patrykiem Budzeniem w konkurencji sztafet mieszanych na dystansie 4x50m stylem zmiennym (2:23,82). Autorką ostatniego rekordu była Amelia Beksińska, która dystans 50m stylem dowolnym przepłynęła w czasie 0:30,35. Warto zwrócić uwagę na zawodników poprawiających rekordowe osiągnięcia, gdyż były to wyniki z kilkunastoletnią historią i należały m.in. do wielokrotnych mistrzów, medalistów Mistrzostw Polski Karoliny Długołęckiej i Rogera Kuranta.
Statuetki dla najlepszych zawodników sobotniej rywalizacji odebrali posiadacze rekordowych wyników w konkurencji 50m stylem dowolnym: Amelia Beksińska (50m st.dowolnym - 0:30.35 - 431 pkt.) i Grzesik Franciszek (50m st.dowolnym - 0:28.70 - 351 pkt.). O ile tytuł zwycięzcy tegorocznej Małej Ligi jest już sprawą rozstrzygniętą, z pewnością wywalczą go zawodnicy KSZO Ostrowiec, o tyle trwa zażarta walka o pozostałe miejsca na podium, które po dwóch rundach zajmują młodzi pływacy Unii Busko-Zdrój i Barakudy Starachowice, a do których aspirują także, zajmujący czwartą i piąta lokatę, pływacy Orki MOSiR Kielce i SSiR Centrum Staszów. Na pólmetku rozgrywek symboliczne miano najskuteczniejszego trenera należy się bezwzględnie trenerowi Orki MOSiR Kielce Piotrowi Karpińskiemu. Jego podopieczni prowadzą w czterech z sześciu kategorii klasyfikacji indywidualnych Małej Ligi. W pozostałych kategoriach palmy pierwszeństwa dzierżą zawodnicy KSZO Ostrowiec i Centrum Staszów.
Kolejna, piąta runda Małej Ligi rozegrana zostanie 7 listopada na pływalni w Czarnieckiej Górze.

Piatek, 16.10.2020 - Walny Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy
Świętokrzyski Okręgowy Związek Pływacki uprzejmie informuje, że uchwałą Zarządu ŚwOZP nr 2/2020 z dnia 24 września 2020 r., zwołany został Walny Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy. Szczególy dotyczące Zjazdu oraz informacja o przydzielonych mandatach i zasadach ich przydzielenia w plikach do pobrania poniżej informacji
  [ Komunikat ]  [ Klasyfikacja 2016-2020 ]

Środa, 14.10.2020 - Sukcesy waterpolistów w Mistrzostwach Polski
Nie powtórzyli sukcesu sprzed roku waterpoliści, juniorzy młodsi KS KSZO Ostrowiec Św. W rozegranej w dniach od 1 do 4 października na pływalni „Rawszczyzna” w Ostrowcu Świętokrzyskim Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży podopieczni Mariusza Staweckiego i Roberta Serwina wywalczyli brązowy medal. Nie obronili zatem osiągnięcia sprzed roku, kiedy rywalizując na płtwalni w Gorzowie Wielkopolskim wywalczyli złote medale i tytuły Mistrzów Polski. W ostrowieckich zawodach, które są jednocześnie Finałem Mistrzostw Polski Juniorów 2019/2020, zwyciężyli waterpoliści UKS Neptun Łódź przed zawodnikami Pałacu Młodzieży Warszawa I. Końcowa tabela i przebieg rywalizacji na stronie KS KSZO Ostrowiec (odsyłacz poniżej informacji).