Aktualności

Wtorek, 27.06.2023 - Memoriał Zbigniewa Pacelta i Jana Wiederka - 24,25.06.2023,
Ostrowiec Św.
200 zawodników z 50 klubów rywalizowało w sobotę i w niedzielę na 50m basenie pływalni „Rawszczyzna” w Ostrowcu Świętokrzyskim w Memoriale Zbigniewa Pacelta i Jana Wiederka. Zorganizowany po raz pierwszy Memoriał ma na celu uczczenie zmarłych w ostatnim czasie postaci, zasłużonych dla ostrowieckiego sportu sportowców i działaczy. Czas rozgrywania zawodów, końcówka czerwca, to znakomite przetarcie dla zawodników przygotowujących sie do zbliżających się „wielkimi krokami” Mistrzostw Polski Juniorów na basenie 50 metrowym.
Swoją obecną dyspozycję mogli sprawdzić również nasi zawodnicy. Wysoki poziom zawodów nie pozwolił im co prawda na zdobycie nagród w kategorii Open, ale zajmowali wysokie miejsca w klasyfikacjach poszczególnych roczników. Wśród zawodniczek 14-letnich, w punktacji za trzy najlepsze starty, triumfowała zawodniczka Korony-Swim Kielce Aleksandra Prasał przed zawodniczką KS KSZO Ostrowiec Św. Laurą Gil, a wśród piętnastolatek najlepsza była zawodniczka KS KSZO Ostrowiec Św. Oleksandra Savchenko. W klasyfikacjach mężczyzn drugie miejsce w kategorii Junioró 17,18-lat wywalczył ostrowczanin, Kajetan Radkiewicz, trzecie miejsce wśród szesnastolatków wywalczył, reprezentujący Orkę MOSiR Kielece, Cyprian Sikora i również na trzecim miejscu w kategorii Juniorów 15 letnich sklasyfikowany został zawodnik Korony-Swim Kielce Wiktor Bekier.

Poniedziałek, 19.06.2023 - Ranking półroczny Kadry Młodzików 2024r
W plikach do pobrania publikujemy przejściowy ranking zawodników 11 i 12-letnich ubegających się o miejsce w Kadrze Młodzików Świętokrzyskiego OZP na rok 2024. Zgodnie z zasadami przyjętymi w tym roku Kadrę tworzyć będzie 8 zawodniczek i 8 zawodników z czołowych miejsc rankingu plus ośmiu zawodników rezerwy (4 dziewczęta + 4 chłopców). Ostateczna lista rankingowa zawodników Kadry 2024 podana zostanie w bieżącym roku po ostatniej, finałowej rundzie Dużej Ligi.
[ Ranking - Dziewczęta ]   [ Ranking - Chłopcy ]  

Poniedziałek, 19.06.2023 - Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 13-lat - Ostrowiec Św., 17,18.06.2023
Nie w trzech jak w ostatnich latach, a w dwóch lokalizacjach Polski Związek Pływacki zorganizował w tym roku zawody regionalne Drużynowych Mistrzostw Młodzików 13-letnich. Jako jedną z lokalizacji wybrano pływalnię „Rawszczyzna” w Ostrowcu Świętokrzyskim. Skutek, jak łatwo można było przewidzieć: mocna obsada zawodów i duża liczba uczestników (do zawodów zgłoszono 485 zawodników z 75 klubów) oraz mocno wydłużone bloki, z których pierwszy koniec miał około godziny 22-giej. Nasi zawodnicy w „zderzeniu” z polską czołówką wypadli niezbyt okazale. Nie stali na podium w żadnej konkurencji i zajmowali raczej odległe miejsca w klasyfikacji drużynowej. W zawodach, zajmując 18-lokatę, najlepiej wypadli zawodnicy KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, na 30 miejscu sklasyfikowani zostali pływacy Unii Busko-Zdrój, a na 54 miejscu trzynastolatkowie Orki MOSiR Kielce. Triumfowali pływacy warszawskich klubów. Zwyciężył UKS GIM 92 Ursynów, druga była MKS Jagiellonka, a trzecią lokatę wywalczyli młodzicy WKS ŚLĄSK Wrocław.

Niedziela, 18.06.2023 - Mali Mistrzowie na Start - Połaniec, 17.06.2023
Ponownie duża liczba zawodników 10-letnich i młodszych przyjechała na drugą rundę „Małych Mistrzów” do Połańca by sprawdzić swoje pływackie umiejętności. W zawodach, które rozegrane zostały w minioną sobotę na pływalni „Delfin” rywalizowało 205 zawodników z trzynastu klubów z okręgów świętokrzyskiego, podkarpackiego lubelskiego i wielkopolskiego. W uroczystym otwarciu zawodów, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród lokalnej społaczności, uczesniczyli przedstawiciele połanieckiego Samorządu w osobach Burmistrza Miasta i Gminy Jacka Nowaka, Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Krzysztofa Zająca, radnego Rady Miasta Andrzeja Barana. Udział w otwarciu wziął także Dyrektor OSiR w Połańcu Grzegorz Sobut oraz przedstawiciele sponsorów w osobach Jerzego Króla Dyrektora Pionu Remontów przedsiębiorstwa Enea Elektrownia Połaniec SA i Stanisława Kotlarza Prezesa Banku Spółdzielczego w Połańcu.
W związku z udziałem sponsora w przyznawaniu nagród, oprócz regulaminowych medali, dyplomów i certyfikatów, statuetkami uhonorowano również po trzech zawodników w każdej kategori wiekowej. Zwycięzcami poszczególnych klasyfikacji indywidualnych byli: Krasowska Blanka / UKS Delfin Tarnobrzeg i Kosowicz Gabriel / Kajman Połaniec wśród zawodników 10-letnich, Szymankiewicz Marcelina / MUKP ORKA MOSiR Kielce i Piłat Oskar / Klub Pływacki Sokół Rzeszów wśród 9-latków, Lis Alicja / MUKP ORKA MOSiR Kielce i Kukla Krzysztof / SSiR Centrum Staszów w rywalizacji ośmiolatków oraz Wójcik Hanna / KORAL Morawica i Jędrzejczak Jakub / SL Salos Cortile Kielce wśród zawodników 7-lat i młodszych. Klasyfikację drużynową zawodów zwyciężył Kajman Połaniec przed Delfinam Tarnobrzeg i Spartą Biłgoraj. Dla zawodników z kategorii Dzieci były to ostatnie zawody w okręgu przed przerwą wakacyjną, a zawodnicy 12-letni i starsi będą jeszcze mogli rywalizować 24 i 25 czerwca w Memoriale Z.Pacelta i J.Wiederka w Ostrowcu Św. oraz również w Ostrowcu w dniach odd 6 do 9 lipca o medale Mistrzostw Polski na basenie 50 metrowym powalczą 14-latkowie.

Środa, 14.06.2023 - Letnie Mistrzostwa Okręgu - Ostrowiec Św. 10,11.06.2023
Tradycyjnie jak co roku pływalnia „Rawszczyzna” w Ostrowcu Św. gościła w sobotę i w niedzielę zawodniczki i zawodników rywalizujących w Mistrzostwach Okręgu Świętokrzyskiego na basenie 50 metrowym. W dwudniowej rywalizacji uczestniczyło 128 zawodników z dziesięciu klubów. Wprowadzona przed rokiem zmiana w klasyfikowaniu zawodników w trzech kategoriach wiekowych: Open/Senior, Junior Młodszy oraz Młodzik została utrzymana również w bieżącym roku. Zwiększona natomiast została pula na nagrody dla zawodnikow przyznawane w trakcie Mistrzostw, która łącznie z nową kategorią nagród tj. trener najlepszego zawodnika i najlepszej zawodniczki wyniosła 5000 złotych.
W trakcie dwudniowej rywalizacji ustanowionych zostało 9 rekordów okręgu, które umiejscowione były raczej w młodszych kategoriach wiekowych, co dobrze rokuje na przyszłość.
W klasyfikacji drużynowej zawodów zwyciężyli pływacy KSZO Ostrowiec Św. przed zawodnikami Korony-Swim Kielce i Salosu Cortile Kielce. Zwycięzcami klasyfikacji indywidualnych zostali: Kamińska Zuzanna i Radkiewicz Kajetan oboje KS KSZO Ostrowiec Św w kategorii Open/Senior, Savchenko Aleksandra / KS KSZO Ostrowiec Św. i Sikora Cyprian / Orka MOSiR Kielce wśród Juniorow Młodszych, oraz Mikołajek Nikola i Starachowski Maciej oboje KS KSZO Ostrowiec Św. wśród Młodzików. Dwukrotnie nagrody dla najlepszego trenera odbierał Szymon Kurasiński, a „zapracowali” na to Kamińska Zuzanna najlepsza wśród kobiet i Kajetan Radkiewicz najlepszy zawodnik Mistrzostw wśród Mężczyzn.
[ Rekordy Okręgu LMO Ostrowiec Św. ]  
I-II III IV V VI VII IX-X XI XII
ARCH. 2010-16 ARCH. 2017-22 2023 2024