Artykuły o pływaniu w lokalnej prasie

Echo Dnia - Poniedziałek, 4.06.2012
Waterpoliści KSZO triumfowali w Poznaniu
 
Najmłodsi waterpoliści KSZO Ostrowiec Św. odnieśli duży sukces wygrywając VII Poznań Waterpolo Cup pod patronatem Prezydenta Miasta Poznania.
Przez dwa dni, 2 i 3 czerwca, odbywał się w Poznaniu tradycyjny turniej piłki wodnej dla zawodników urodzonych w 1998 roku i młodszych oraz dla urodzonych w 2000 r. i młodszych. W młodszej grupie wiekowej, dzięki zaangażowaniu rodziców zawodników, którzy zorganizowali i sfinansowali transport, zagrała drużyna KSZO. Podopieczni Roberta Serwina spisali się znakomicie. W grupie B pokonali kolejno SP 34 Poznań 9:1, UKPW Warszawa 7:1 i Neptuna Łódź 10:0.
W meczu o pierwsze miejsce w turnieju ostrowczanie zmierzyli się z Arkonią Szczecin, która zwycięsko wyszła z rywalizacji grupowej z takimi zespołami jak GKPW Gorzów Wielkopolski, ŁSTW Łódź, UKS MOSM Bytom i Pałac Młodzieży Warszawa. Najmłodsi waterpoliści KSZO wygrali ten pojedynek 3:2.
- Cieszę się, że wyjazd doszedł do skutku- mówi trener Robert Serwin.- Osiągnęliśmy duży sukces sportowy. Wszyscy grali bardzo dobrze, a co najważniejsze, realizowali niemal w stu procentach założenia taktyczne.
Na turnieju zespół KSZO zagrał w składzie: Kacper Tracz- Aleksander Ozga- 5 goli, Michał Grys, Jakub Waza- 4, Jakub Kochański- 3, Kamil Nawodziński- 4, Wiktor Pałasz- 7, Wiktor Lipicki, Patryk Sadłowski- 2, Michał Masternak, Łukasz Kucharski- 4.
Najmłodsi ostrowczanie mieli także okazję poznać miasto, w tym arenę zbliżającego się Euro 2012.
Pół roku temu drużyna KSZO zajęła ostatnie miejsce w Mikołajkowym Turnieju Piłki Wodnej o Puchar Klubu Sportowego KSZO Ostrowiec i MARKMED Rehabilitacja Ruchowa. W niedzielę triumfowała w Poznaniu. Widać, że praca szkoleniowa Roberta Serwina, wieloletniego reprezentanta Polski, przynosi efekty.
[ /waf/ ]

Echo Dnia - Niedziela, 27.05.2012
Donata Kilijańska ósma w Europie
 
Ósme miejsce w finale 1500 metrów stylem dowolnym to największe osiągnięcie Donaty Kilijańskiej na zakończonych wczoraj w Debreczynie mistrzostwach Europy w pływaniu.
Udział w mistrzostwach zawodniczka KSZO Ostrowiec Świętokrzyski rozpoczęła od startu na 800 metrów kraulem zajmując 13. miejsce z czasem 8:56,77.
W piątek z siódmym wynikiem awansowała do finału 1500 metrów kraulem. Popłynęła w nim jednak wolniej niż w eliminacjach i na zakończonych niedawno mistrzostwach Polski i z wynikiem 17:08,61 zajęła 8. lokatę. Do zwyciężczyni, Hiszpanki Belmonte, straciła 1:03,27.
W niedzielę 17-letnia uczennica Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczecinie popłynęła na 400 metrów kraulem. Czas 4:25,36 dał jej 24. miejsce.
Rezultaty osiągnięte przez Donatę na Węgrzech znacznie odbiegają od jej rekordów życiowych ustanowionych przed rokiem na mistrzostwach Europy juniorów.
Dla naszej kraulistki była to druga duża międzynarodowa impreza w gronie seniorek. W ubiegłym roku wystartowała w mistrzostwach Europy na basenie 25-metrowym, na których była 13. na 800 metrów i 24. na 400 metrów.
[ /waf/ ]