Artykuły o pływaniu w lokalnej prasie

Echo Dnia - Środa, 07.06.2014
Drugie „złoto” Donaty Kilijańskiej na pływackich mistrzostwach kraju

Bardzo dobrą dyspozycję na mistrzostwach Polski seniorów w pływaniu potwierdziła Donata Kilijańska z KSZO Ostrowiec, zdobywając w trzecim dniu zawodów swój drugi złoty medal.

Donata Kilijańska wywalczyła na mistrzostwach Polski w Olsztynie trzy medale. (Waldemar Frańczak)

Zawodniczka KSZO nie miała w tym roku okazji do konfrontacji z najlepszymi polskimi kraulistkami, specjalistkami od dłuższych dystansów. Przez niektórych nie była wymieniana w gronie kandydatek do medali.
Tymczasem 19-latka w każdym dniu zawodów zdobywa medal. Zaczęła od „brązu” na 800 metrów, w piątek zdobyła złoty krążek na 200 m, a w sobotę triumfowała na 400 metrów. Jej rezultat 4:15,00 to nowy rekord okręgu świętokrzyskiego.
Do startów finałach B przyzwyczaili nas Sonia Wołoszyn i Sebastian Książek z KSZO oraz Karolina Długołęcka z Unii Busko-Zdrój.
Wołoszyn ukończyła wyścig na 400 metrów kraulem na 5. miejscu z czasem- 4:33.30, a Książek na tym samym dystansie był 9. z rezultatem- 4:05.69.
Długołęcka była druga na 50 m stylem grzbietowym. Czas- 30,38, to nowy rekord okręgu seniorek i juniorek 18 lat. Uczennica krakowskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego awansowała także z 15. czasem do finału B na 200 m stylem zmiennym (2:28,39). Zrezygnowała jednak z udziału w nim.
W niedzielę zakończenie mistrzostw w Olsztynie.

Donata Kilijańska
Do tegorocznych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców przygotowywała się pod kierunkiem Piotra Albińskiego