Aktualności

Czwartek, 31.03.2022 - Nasi przedstawiciele w nowych Organach PZP.
Pragniemy poinformować, iż do reprezentowania Świętokrzyskiego Okręgowego Związku Pływackiego w tworzonych przez Polski Związek Pływacki nowych organach: Radzie Trenerów i Radzie Zawodników wyznaczeni zotali:
Marcin Maliński trener KS KSZO Ostrowiec Św. - Rada Trenerów PZP,
Piotr Bujak zawodnik SL Salos Cortile Kielce - Rada Zawodników PZP.
Gratulujemy wyboru oraz liczymy na godne reprezentowanie naszego okręgu w Organach Polskiego Związku Pływackiego.

Poniedziałek, 28.03.2022 - Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików -
- Ostrowiec Św., 26,27.03.2022
Zacięta rywalizacja do ostatnich wyścigów towarzyszyła rozegranym w sobotę i w niedzielę na pływalni „Rawszczyzna” w Ostrowcu Świętokrzyskim zawodom okręgowym Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików. Spośród naszych reprezentantów najlepiej zaprezentowali się w nich młodzicy KS KSZO Ostrowiec, którzy pod wodzą Marcina Pilińskiego wywalczyli drugie miejsce w kategorii Młodzików 12-letnich oraz także drugą lokatę, pod kierunkiem Mariusza Firmantego, w kategorii Młodzików 13-lat. W obu przypadkach ostrowczanie ustąpili miejsca jedynie pływakom UKS Gim92 Ursynów Warszawa. Na szczególne wyróżnienie zasługuje postawa ostrowieckich 12-latków, którzy w mniejszym składzie osobowym od warszawskiego klubu, w walce jakoby „Dawida z Goliatem” prowadzili wyrównaną walkę wielokrotnie wychodząc w trakcie zawodów na pozycję lidera, ostatecznie tracąc ją pechowo w ostatniej konkurencji. Do udanych swój udział w zawodach mogą zaliczyć także pływacy Unii Busko-Zdrói i Salosu Cortile Kielce. Podopieczni Adriana Szumilasa do ostatnich metrów rywalizowali w walce o zajęcie trzeciej lokaty w kategorii Młodzików 12-letnich, w której uzyskując 6037 pkt. zajęli piąte miejsce tracąc jedynie 360 punktów do podium. W podobnej sytuacji znaleźli się także podopieczni Iwony Kijewskiej w kategorii Młodzików 13-lat. Kielczanie bliscy byli zajęcia miejsca na podium, ale ostatecznie z dorobkiem 6904 pkt. sklasyfikowani zostali na piątym miejscu, ze stratą ok. 500 punktów do trzecich w zestawieniu pływaków Ikara Mielec. Podsumuwując starty należy zdecydowanie ocenić, że cieszy postawa zawodników świętokrzyskich klubów w ostrowieckich zawodach. Wielokrotnie w ich trakcie udawadniali, że są równożędnymi rywalami dla najlepszych zawodników w Polsce. Potwierdza to ranking medalowy, w którym można zobaczyć że 18 złotych medali spośród 36 rozdanych w trakcie Mistrzostw wywalczyli właśnie nasi zawodnicy. Zatem jeśli w klasyfikacji drużynowej nie osiągąli najwyższych miejsc, to nie było to spowodowane poziomem ich wyszkolenia, bo udowodnili że ten jest wysoki, ale ilością zawodników w drużynie, co musimy zdecydowanie poprawić w kolejnych latach. W ostrowieckich zawodach uczestniczyło 192 zawodników z 17 klubów województw świętokrzyskiego, podkarpackiego i mazowieckiego.

Poniedziałek, 21.03.2022 - Mała Świętokrzyska Liga Pływacka - Kielce, 19.03.2022
166 zawodników z dziewięciu klubów rywalizowało w ubiegłą sobotę na pływalni „Orka” Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach w drugiej rundzie Małej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej. Oprócz klubów zrzeszonych w Świętokrzyskim OZP do zawodów zgłoszeni zostali także triathloniści Akweduktu Kielce oraz pływacy Opocznianki Opoczno. Pojawienie się nowych klubów przełożyło się na podniesienie poziomu rywalizacji, gdyż parę nowych nazwisk pojawiło się na wysokich miejscach w klasyfikacjach indywidualnych po drugiej rundzie Małej Ligi. Obecność nowych klubów co prawda nie zaszkodziła liderującym klubom naszego okręgu, KSZO, Orka i Unia osiągnęły zbliżone wyniki punktowe do wyników uzyskanych w pierwszej rundzie, ale w przypadku gdyby „nowi” uczestnicy rywalizacji chcieli zagościć na dłużej to pozostałe kluby okręgu zmuszone będą do wprowadzenia drobnych zmian w szkoleniu, aby przynajmniej obronić zajmowane obecnie miejsca. W klasyfikacji drużynowej 2 rundy zwyciężyli młodzi pływacy KS KSZO Ostrowiec Św. (212 pkt.) przed pływakami Opocznianki (170 pkt.) i zawodnikami gospodarza, Orki MOSiR Kielce (163 pkt.). Statuetki dla najlepszych zawodników drugiej rundy odebrali: Boszczyk Zuzanna (200m st.grzbietowym - 2:37.77 - 431 pkt.) i Zagniński Aleksander (200m st.grzbietowym - 2:40.06 - 287 pkt.) oboje ORKA MOSiR Kielce wśród 11-latków, Kowalska Dominika / LKS Opocznianka (100m st.dowolnym - 1:21.47 - 234 pkt.) i Góralski Ignacy / KS KSZO Ostrowiec Św. (50m m.klasycznym - 0:44.12 - 187 pkt.) wśród zawodników 10-letnich oraz Popecka Maja / LKS Opocznianka (50m st.dowolnym - 0:43.06 - 151 pkt.) i Olejarnik Kamil / TS Połaniec (50m st.dowolnym - 0:40.15 - 128 pkt.) wśród 9-latków. W nadchodzący weekend na pływalni „Rawszczyzna” w Ostrowcu Św. w 1 rundzie Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików rywalizować będą zawodnicy 12 i 13-letni z okręgów: świętokrzyskiego, podkarpackiego i mazowiecko-warszawskiego.

Czwartek, 10.03.2022 - Apel Ministra Sportu i Turystyki
Na prośbę Ministra Sportu i Turystyki Kamila Bortniczuka publikujemy wezwanie Ministra do niesienia pomocy przybywającym do naszego kraju uchodźcom z Ukrainy, poprzez zgłaszanie grup, osób gotowych podjąć pracę wolontariusza na dworcach kolejowych i autousowych, punktach recepcyjnych a także punktach zakwateowania tymczasowego. Szczegóły apelu wraz z odsyłaczem do strony internetowej gdzie zainteresowane osoby mogą zgłaszać chęć niesienia pomocy publikujemy w plikach poniżej informacji.
  [ Apel Ministra Sportu i Turystyki - Str.1 ]  [ Apel Ministra Sportu i Turystyki - Str.2 ]  

I II III IV V
ARCHIWUM 2017 2018 2019 2020 2021 2022