Poniedziałek, 25.11.2019 - Świętokrzyskie-Już Pływam! - 2 runda - Ostrowiec Św., 24.11.2019
Tylko dwukrotnie w bieżacym sezonie do rywalizacji w zawodach „Świętokrzyskie - Już Pływam!” przystąpili zawodnicy 8-lat i młodsi. Pierwsze zawody rozegrane zostały przed miesiącem na pływalni w Staszowie a zawody kończące tegoroczną rywalizację rozegrane zostały w minioną niedzielę na pływalni „Rawszczyzna” w Ostrowcu Świeokrzyskim. Choć liczba uczestników była niewielka, rywalizowało 66 zawodników z czterech klubów, to emocji jak zwykle było pod dostatkiem. Najwięcej zawodników do zawodów zgłoszonych zostało przez KSZO ostrowiec i to właśnie ostrowczanie zwyciężyli w nieoficjalnej klasyfikacji miejsc medalowych, uzyskując ich w takcie zawodów 22. Drugie miejsce w tej klasyfikacji, z siedmioma miejscami medalowymi wywalczyli pływacy Centrum Staszów a trzecie (5 miejsc) zawodnicy Orki MOSiR Kielce. Natomiast symboliczne miano najlepszego trenera (stosunek miejsc medalowych do ilości zgłoszonych zawodników) to już chyba stała domena Piotra Karpińskiego, gdyż jego zawodnicy (w sumie trzech) zdobyli aż 5 miejsc medalowych. Pod znakiem zapytania jest sposób rozgrywania i kategorie wiekowe zawodników, którzy będą w tych rozgrywkach uczestniczyć w przyszłym roku, jak również czy w ogóle zawody z tego cyklu będą rozgrywane. O wszystkim zadecyduje Zarząd Świętokrzyskiego OZP na najbliższych posiedzeniach.

Poniedziałek, 25.11.2019 - 6 runda Małej Ligi - Ostrowiec Św., 23.11.2019
Przez całą tegoroczną edycję Małej Ligi młodzi pływacy KSZO Ostrowiec Św. przewodzili w klasyfikacji drużynowej zawodów. I to właśnie oni w sobotę na pływalni „Rawszczyzna” w Ostrowcu Świętokrzyskim w trakcie rundy finałowej odebrali puchar za zwycięstwo w XVIII-edycji Małej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej. Puchar za drugie miejsce odebrali zawodnicy Korony-Swim Kielce, a z pucharu za trzecią lokatę cieszyli się młodzi pływacy Barakudy Starachowice. W klasyfikacjach indywidualnych XVIII-tej edycji Małej Ligi triumfowali: Woźniak Beata / KSZO Ostrowiec i Bekier Wiktor / Korona-Swim Kielce wśród jedenastolatków, Prasał Aleksandra / Korona-Swim Kielce i Grzesik Franciszek / KSZO Ostroiec Św. wśród zawodników 10-letnich oraz Olszewska Natalia Orka MOSiR Kielce i Krzysiek Oskar / Korona-Swim Kielce wśród 9-latków. Trwa dobra passa jedenastolatki KSZO Ostrowiec Beaty Woźniak. Podopieczna Marcina Pilińskiego, „królowa tabel rekordów” ostatnich trzech tygodni, po raz szósty i siódmy zaktualizowała rekordowe wpisy w kategorii Dzieci jedenastoletnich i młodszych. Wyniki rekordowe ostrowczanka uzyskała w konkurencjach 50m stylem klasycznym - 0:38.74 (jest to chyba najlepszy tegoroczny wynik w Polsce w tej kategorii wiekowej) oraz 100m stylem zmiennym - 1:15.88. Za wynik uzyskany na dystansie 100m stylem zmiennym (416 pkt.) pływaczka KSZO odebrała statuetkę dla najlepszej zawodniczki szóstej rundy, a wśród chłopców z nagrody cieszył się pływak Korony-Swim Kielce Wiktor Bekier (200m st.dowolnym - 2:24.94 - 322 pkt.). W zawodach rywalizowało 197 zawodników z dziesięciu klubów.

Niedziela, 24.11.2019 - 90-lecie KS KSZO Ostrowiec Św. - Ostrowiec Św. 22.09.2019
W piątek 22 listopada w Sali Kina Etiuda Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się uroczystości obchodów 90-lecia Klubu Sportowego „KSZO” Ostrowiec Świętokrzyski.
Gośćmi obchodów byli Senator RP – Jarosław Rusiecki, Poseł na Sejm RP – Andrzej Kryj, Prezydent Miasta Jarosław Górczyński, Starosta Ostrowiecki Marzena Dębniak, Honorowy Obywatel Ostrowca Świętokrzyskiego – Olimpijczyk Zbigniew Pacelt, radni miejscy i powiatowi, burmistrzowie i wójtowie Powiatu Ostrowieckiego, Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej – Jacek Kasprzyk, Prezes Polskiego Związku Bokserskiego Grzegorz Nowaczek, Wiceprezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce – Bogdan Sojkin, Przewodniczący Komitetu Technicznego Piłki Wodnej Polskiego Związku Pływackiego – Jan Wiederek oraz prezesi okręgowych związków sportowych, przedstawiciele sponsorów klubu, byli prezesi KSZO.
Odznaczenia Polskiego Związku Pływackiego otrzymali: Firmanty Mariusz, Kaczmarski Marcin, Kieloch Mieczysław, Kurasiński Szymon, Piwnik Marcin, Serwin Robert, Stawecki Mariusz, Styczyński Zbigniew.
. . .
Autor informacji: Jarosław Słodkiewicz       Czytaj więcej: [ www.kszo.info ]

Środa, 20.11.2019 - Memoriał Petrusewicza - Wrocław 15,16.11.2019
Do wysokiej formy, po kilku miesiącach „odpoczynku”, wraca Weronika Latała. Zawodniczka Barakudy Starachowice w trakcie XXX Memoriału Marka Petrusewicza dwukrotnie poprawiała rekordy okręgu na dystansie 100m stylem motylkowym. Starachowiczanka płynąc w eliminacjach tej konkurencji uzyskała wynik 1:04,14, który tylko przez kilka godzin był rekordem okręgu w kategoriach juniorów 15 i 16-letnich, ponieważ już w serii finałowej poprawiła go wynikiem 1:03,21. Uzyskany w finale wynik, z którym podopieczna Bartosza Staneckiego zwyciężyła w memoriałowej kategorii zawodniczek 13-17 lat, jest lepszy od rekordów okręgu na tym dystansie w kategoriach juniorów 15,16 i 17-letnich. W cieszących się dużą popularnością zawodach o międzynarodowej obsadzie wzięło udział 589 zawodników z 69 klubów.

Poniedziałek, 18.11.2019 - Zimowe Mistrzostwa Okręgu - Kielce 16,17.11.2019
Nietypowo, bo w Kielcach, rozegrane zostały tegoroczne Mistrzostwa Okręgu na basenie 25 metrowym. Zawody, które w ostatnich latach regularnie rozgrywane były na pływalni „Rawszczyzna” w Ostrowcu Świętokrzyskim tym razem zorganizowane zostały na kieleckiej pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „FOKA”. Do dwudniowej rywalizacji zgłoszonych zostało 122 zawodników z siedmiu klubów, którzy o tytuły mistrzowskie rywalizowali w 18 konkurencjach indywidualnych i trzech sztafetowych. Juniorzy będący w trakcie przygotowań do grudniowych Mistrzostw Polski w swoich kategoriach wiekowych raczej formą nie błyszczeli, natomiast z bardzo dobrej strony zaprezentowała się w trakcie Mistrzostw jedenastolatka, zawodniczka KSZO Ostrowiec Św. Beata Woźniak. Podopieczna Marcina Pilińskiego aż czterokrotnie wpisywała się do tabeli rekordów okręgu w kategorii dzieci, a dokonała tego w konkurencjach: 200m stylem dowolnym - 2:28.47, 100m st,grzbietowym - 1:14.72, 100m st.zmiennym - 1:17.27 oraz 200m st.zmiennym - 2:45,43. Wyczyn tym bardziej wart podkreślenia, gdyż w trakcie tych mistrzostw rekordów okręgu nikt inny już nie poprawił. Najlepsze wyniki punktowe w trakcie zawodów uzyskali pływacy Salosu Cortile Kielce: Rogowska Paulina - (619 pkt. - 200m st.dowolnym - 2:09.56) wśród kobiet oraz Piotr Bujak (719 pkt. - 800m st.dowolnym - 8:14.86) w rywalizacji mężczyzn. Puchar za zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej Mistrzostw odebrali pływacy KSZO Ostrowiec, a kolejne miejsca na podium zajęli zawodnicy Salos Cortile Kielce i Korony-Swim Kielce.

Niedziela, 10.11.2019 - Puchar MOSiR - Kielce 9,10.11.2019
KS KSZO Ostrowiec Św. i Korona-Swim Kielce na podium ukończyły rywalizację w klasyfikacji drużynowej zawodów o Puchar Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach, które to zawody odbyły się w dniach 9 i 10 listopada na pływalni „Orka” przy ulicy Kujawskiej. Drugi jego stopień zajęli pływacy z Ostrowca, a trzeci zawodnicy z Kielc. Puchar dla najlepszego klubu klasyfikacji drużynowej wywalczyli pływacy Omegi Olkusz. Wysoki poziom rywalizacji przełożył się na kilka wartościowych rezultatów. Dwukrotnie rekordy okręgu świętokrzyskiego poprawiali zawodnicy KSZO Ostrowiec. Beata Woźniak w konkurencji 200m stylem grzbietowym wynikiem 2:39,66 poprawiła sześcioletni rekord okręgu Maji Piotrowicz w kategorii Dzieci, a zawodnicy ostrowieckiej sztafety 4x50m stylem dowolnym, przepływając 200 metrowy dystans w czasie 1:46,92 poprzedni rekord w kategorii Juniorów 14-letnich poprawili o ponad dwie sekundy. Zwycięzcami klasyfikacji indywidualnych zostali: Nowak Laura / Glosator Kraków i Różalski Marcin / Salos Cortile Kielce wśród zawodników 15-letnich, Petrykowska Adrianna i Michta Bartosz oboje KSZO wśród czternastolatków, Jarosz Helena / Omega Olkusz i Popiel Mikołaj / Meduza Pajęczno w kategorii Młodzików 13-letnich oraz Buła Maya / Salwator Kraków i Giec Kacper / Omega Olkusz w kategorii Młodzikow 12-lat. W zawodach uczestniczyło 154 zawodników z 22 klubów.

Czwartek, 07.11.2019 - Uchwała Zarządu ŚOZP 8/2019
Uchwałą Zarządu ŚOZP nr 8/2019 z dnia 5 listopada br w poczet Członków Świetokrzyskiego Okręgowego Związku Pływackiego przyjęte zostało Towarzystwo Sportowe w Połańcu. Siedziba towarzystwa mieści się w Połańcu przy ul. Witosa 1.

I-II III IV V VI VII IX-X XI XII
ARCHIWUM 2017 2018 2019 2020 2021