Kolegium Sędziów ŚOZP


Skład Prezydium Kolegium Sędziów
Przewodniczący: Tomasz Kośny
e-mail: tomasz.kosny@wp.pl
tel. 501-622182
Sędzia Kl.Zw.
V-ce Przewodnicząca: Mariola Kurant
e-mail: mariola.kurant@wp.pl
tel. 605037391
Sędzia Kl.Zw.
Sekretarz PKS: Beata Kołodziej
e-mail: beatakolodziej35@op.pl
Sędzia Kl. I
Członek: Krzysztof Karcz
e-mail: krzysztof.karcz11@wp.pl
Sędzia Kl. I
Członek: Wojciech Dzioba
e-mail: vosiekd@vp.pl
Sędzia Kl. I

Informacje

Poniedziałek, 27.05.2013r - KURS SĘDZIÓW PŁYWANIA
W dniach 25,26 maja 2013 r na pływalni Rawszczyzna w Ostrowcu Św. odbył się kurs Sędziego Pływania klasy II-giej, w którym uczestnikami była 40 osobowa grupa młodzieży naszego województwa. Wykłady oraz część praktyczną na pływalni prowadzili: Paweł Wiśniewski Sędzia Związkowy Małopolskiego OZP i Marian Turski Sędzia Związkowy Łódzkiego OZP. Kurs przygotowała Mariola Kurant v-ce przewodnicząca Kolegium Sędziów ŚOZP. Całość takiego szkolenia jest podzielona na trzy etapy. Pierwszy etap kursanci mają już za sobą, czyli wykłady. Następnie na najbliższych zawodach w Strawczynie i Ostrowcu Św., każda z tych osób odbędzie staż sędziowski. Ostatni etap to egzamin, który wstępnie jest zaplanowany na 09.06.2013r.
W tym samym czasie odbył się kurs doszkalający dla sędziów, którzy posiadają aktualne licencje sędziowskie. W tej grupie wzięło udział 25 sędziów. Swoje kwalifikacje na wyższy stopień – sędziego klasy I podniosło pięć osób – Joanna Kwiatosz, Lucyna Wiśniewska, Maria Rokita, Adrian Pękalski oraz Konrad Pomykała.

Sobota, 11.05.2013 - KURS SĘDZIÓW PŁYWANIA
W dniach 25 i 26 maja 2013 na Pływalni Rawszczyzna odbędzie się kurs na sędziego pływania klasy II. W tym samych dniach i czasie odbędzie się szkolenie wszystkich sędziów województwa świętokrzyskiego posiadających już uprawnienia sędziowskie jak również wykupione licencje. Rozpoczęcie kursu 25 maja (sobota) o godzinie 11:00 w sali konferencyjnej Pływalni Rawszczyzna. Wykłady zaplanowane są na 4 tury z 2-godzinną przerwą obiadową. Dodatkowych informacji odnośnie kursu udziela Mariola Kurant - tel. 605-037391.

Sobota, 08.09.2012 - Zebranie sprawozdawczo-wyborcze
Kolegium Sędziów przy Świętokrzyskim Okręgowym Związku Pływackim zawiadamia, że 08.09.2012r odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze. W wyniku wyborów skład Prezydium Kolegium nie uległ zmianie i został wybrany na kolejną czteroletnią kadencję. Natomiast zmianie uległ skład Podkolegium Sędziów w Ostrowcu Św., który obecnie tworzą: Przewodnicząca: Mariola Kurant, Z-ca Przewodniczącego : Krzysztof Karcz, Członek Podkolegium : Beata Kołodziej.

Sobota, 25 sierpień 2012r - ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZO WYBORCZE
Kolegium Sędziów przy Świętokrzyskim Okręgowym Związku Pływania zawiadamia, że zebranie sprawozdawczo - wyborcze odbędzie się 8 września 2012r o godz 11oo w II LO im. Jana Śniadeckiego, Kielce ul. Śniadeckich 9. Serdecznie zapraszamy wszystkich sędziów pływania!

Poniedziałek, 26 kwiecień 2010r - KURS SĘDZIÓW PŁYWANIA
W dniach 23-25 kwietnia na Pływalni Rawszczyzna w Ostrowcu Św. kolejna grupa sympatyków pływania uzyskała uprawnienia sędziowskie. Świętokrzyski Okręgowy Związek Pływacki przygotował i przeprowadził kurs sędziów klasy II w wyniku którego grono sędziów skupionych w naszym Kolegium Sędziów powiększyło się o 25 osób. Najliczniejsza grupa to reprezentanci Ostrowca Św. ale uczestnikami kursu byli również przedstawiciele środowiska pływackiego z Sandomierza, Kielc oraz Skarżyska Kamiennej. Swoje kwalifikacje na wyższy stopień – sędziego klasy I podniosło pięć osób – Beata Kwiecień, Maciej Turczyński i Janusz Lasocki z Ostrowca Św., Sławomir Długołęcki i Mariusz Musiał z Buska Zdroju oraz Marzena Jędrasik z Kielc.
Zarówno nowym jak i tym bardziej doświadczonym sędziom życzymy licznych udanych zawodów i trafnych decyzji.
Zajęcia Kursu prowadzili Eugeniusz Waraksa – Sędzia Międzynarodowy (PZP), Tomasz Kośny – Sędzia Związkowy – Przewodniczący Kolegium Sędziów Św.OZPływ. a kurs przygotował i zorganizował Grzegorz Bażant – Sekretarz Zarządu Św.OZPływ.
[ GALERIA  >>]