Niedziela, 31.10.2021 - 6 runda Dużej Ligi - 30.10.2021, Ostrowiec Św.
Zawodami szóstej rundy Dużej Ligi, które rozegrane zostały w sobotę na pływalni „Rawszczyzna” w Ostrowcu Świętokrzyskim, zakończona została rywalizacja w Dużej Świętokrzyskiej Lidze Pływackiej XX-tej edycji. W rywalizacji wzięło udział 128 zawodników z dziesięciu klubów, co jest liczbą zdecydowanie jeszcze do poprawy, natomiast cieszyliśmy sie z dużej liczby kibiców dopingujących w trakcie rywalizacji swoich faworytów. W takiej atmosferze zdecydowanie łatwiej o wyższy poziom adrenaliny, a co się z tym wiąże o rekordowe osiągnięcia. A tych nie brakowało. Ustanowiono ich w trakcie zawodów aż ... jedenaście (odsyłacz do rekordowych osiągnięć poniżej informacji). Prym w ich zdobywaniu wiodła zawodniczka Korony-Swim Kielce Aleksandra Prasał, na której koncie znalazło się ich aż sześć, plus siódmy wraz z koleżankami klubowymi w sztafecie 4x200m stylem dowolnym, natomiast 4 pozotałe rekordy okręgu ustanowione zostały przez zawodników KS KSZO Ostrowiec Św.: Franciszka Grzesika, Nikolę Mikołajek oraz zespół sztafetowy dziewcząt na dystansie 4x200m stylem dowolnym. W klasyfikacji drużynowej zawodów niespodzianek nie było i puchary za klasyikację drużynową XX-tej edycji Dużej Ligi otrzymali: za pierwsze miejsce pływacy KS KSZO Ostrowiec Św. (197.892 pkt.), za miejsce drugie pływacy Barakudy Starachowice (69.166 pkt.) z za miejsce trzecie zawodnicy Salosu Cortile Kielce (65.677 pkt.) Nagrody dla najlepszych zawodników sobotnich zawodów odebrali: Rogowska Paulina i Piotr Bujak oboje Salos Cortile Kielce wśród zawodników 16-lat i starszych, Kamińska Zuzanna / KS KSZO Ostrowiec Św. i Jasiński Kacper / Korona-Swim Kielce w kategorii Juniorów 14-15 lat, Woźniak Beata / KSZO i Górski Antoni / Korona-Swim wśród Młodzików 13-letnich i Prasał Aleksandra / Korona-Swim i Grzesik Franciszek / KSZO wśród dwunastolatków. Zawodnicy triumfujący w klasyfikacjach indywidualnych Dużej Ligi XX-tej edycji otrzymali na zakończenie zawodów pamiątkowe tabliczki, a dodatkowo przed rozpoczęciem Zimowych Mistrzostw Okręgu, które już za dwa tygodnie rozegrane zostaną na pływalni „FOKA” w Kielcach, jako nagrody rzeczowe otrzymają talony na zakup towarów w sklepie internetowym „Aqua-Sport.net”. Zanim to jednak nastąpi, już w następną sobotę także na pływalni „Rawszczyzna” rywalizację w Małej Świętokrzyskiej Lidze Pływackiej zakończą zawodnicy 9,10 i 11-letni. Również na te zawody gorąco zapraszamy.
        [ Rekordy 6 runda Dużej Ligi  >>]  

Niedziela, 24.10.2021 - Kadra Młodzików - Ranking
Zgodnie z przyjętym kilka dni temu Regulaminem tworzenia Kadry Młodzików Świetokrzyskiego OZP publikujemy przejściowy Ranking Młodzików, zawodników ubiegających się o miejsca w Kadrze. Myślę, że opublikowany Ranking pozwoli trenerom na lepsze przygotowanie zawodników do rywalizacji w ostatnich zawodach (6 runda Małej-Dużej Ligi oraz Sprawdzian Wytrzymałości) ułatwiając ocenę szans poszczególnych zawodników.
Poniżej odsyłacze do Rankingów Dziewcząt i Chłopców. Rankingi znajdują się również w zakładce SZKOLENIE Wojewódzkie  >>
[ Ranking - Dziewczęta ]   [ Ranking - Chłopcy ]  

Niedziela, 24.10.2021 - 5 runda Małej Ligi - 23.10.2021, Busko-Zdrój
Po trzytygodniowej przerwie do rywalizacji o ligowe punkty powrócili zawodnicy 9,10 i 11-letni walczący w rozgrywkach Małej Ligi. Choć frekwencja sobotnich zawodów daleka jeszcze była od ideału, to wynik 107 uczestniczących zawodników z siedmiu klubów zdecydowanie przewyższa liczbę uczestników poprzedniej rundy. W dalszym ciągu trwa walka o miejsca na podium w klasyikacji Generalnej Małej Ligi. Wygląda na to że pierwszego miejsca już nikt plywakom KSZO Ostrowiec Św. nie odbierze, ale o drugi stopień podium walka pomiędzy Centrum Staszów i Unią Busko-Zdrój toczyć się będzie do ostatnich wyścigów. Pozostałe kluby utraciły już raczej szanse na puchary tegorocznych rozgrywek. Kolejnymi „szczęściarzami” odbierającymi nagrodę za ustanowienie Rekordu Okręgu w trakcie rywalizacji były zawodniczki sztafety KS KSZO Ostrowiec Św,. które pokonując w czasie 2:10.12 dystans 4x50m stylem dowolnym poprawiły rekordowe osiągnięcie w kategorii Dzieci. Nagrody, statuetki dla najlepszych zawodników 5 rundy Małej Ligi odbierali na przemian zawodnicy Orki MOSiR Kielce i KS KSZO Ostrowiec Św.:
Olszewska Natalia MUKP ORKA MOSiR Kielce (100m st.dowolnym - 1:07.95 - 404 pkt.) i Starachowski Maciej KS KSZO Ostrowiec Św.(100m st.dowolnym - 1:09.84 - 266 pkt.) wśród 11-latków, Kisiel Gabriela KS KSZO Ostrowiec Św. (100m st.dowolnym - 1:19.99 - 247 pkt.) i Zagniński Aleksander MUKP ORKA MOSiR Kielce (50m st.grzbietowym - 36.64 - 223 pkt.) wśród 10-latków, oraz Siatkowska Pola MUKP ORKA MOSiR Kielce (50m st.dowolnym - 0:38.59 - 209 pkt.) i Grzesik Antoni KS KSZO Ostrowiec Św. (50m st.dowolnym - 0:37.71 - 154 pkt.) wśród zawodników 9-letnich. Na finałowe zawody Małej Ligi, które rozegrane zostaną 7 listopada „zaprasza” pływalnia „Rawszczyzna” w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Niedziela, 24.10.2021 - Zgrupowanie Kadry Narodowej Juniorów/COS Zakopane
Miło nam poinormować, iż zawodnik KS KSZO Ostrowiec Św. Aleks Tomaszewski powołany został do udziału w zgrupowaniu Kadry Narodowej Juniorów, które odbędzie się w COS-ie w Zakopanem w dniach 31.10 – 06.11.2021. Funkcję trenera głównego w trakcie zgrupowania pełnił bedzie Piotr Woźnicki, na co dzień trener SMS Unia Oświęcim. Serdeczne gratulacje dla zawodnika i trenerów, Marcinów ... Malińskiego i Piwnika.

Poniedziałek, 18.10.2021 - Ogolnopolskie Zawody Plywackie 10 Urodziny Term Maltanskich - 16.10.2021, Poznań
W znaczny sposób poprawiła ilość posiadanych na swoim koncie rekordów okręgu świętokrzyskiego zawodniczka Korony-Swim Kielce Aleksandra Prasał. Kielczanka w trakcie Ogólnopolskich Zawodów Pływackich o kazji 10 rocznicy „Urodzin” Term Maltanskich rekordowe wyniki poprawiała aż ... jedenastokrotnie. Podopieczna Tomasza Żmiejki rekordy okręgu Młodzików 12-letnich poprawiała w konkurencjach: 50m st.klasycznym (0:35,66), 100m st.klasycznym (1:17,75), 200m st.klasycznym (2:51,74), 100m st.zmiennym (1:06,96), 200m st.zmiennym (2,27,98) oraz 400m st.zmiennym (5:23,29). Wynik uzyskany na dystansie 100m st.zmiennym jest również rekordem okręgu w kategoriach Młodzików 13-letnich oraz Juniorów 14,15 i 16-lat, a wynik na 200m st.zmiennym jest także rekordem Młodzików 13-letnich.
Na dwa wyniki Aleksandry pragnę zwrócić szczególną uwagę, na wynik z konkurencji 100m stylem zmiennym, który jest gorszy od nieoficjalnego rekordu Polski w tej kategorii wiekowej o „zaledwie” 34 setne sekundy, oraz na drugi, wynik z konkurencji 100m stylem klasycznym. Posiadaczką poprawionego, siedemnastoletniego rekordu, który był o prawie 2 sek. gorszy od wyniku zawodniczki Korony, była Anna Stanek, zawodniczka Delfina Połaniec, złota medalistka Mistrzostw Polski Młodzików 12-letnich na 200m stylem klasycznym oraz srebrna na dystansie 100-metrowym. Anna nie kontynuowała pływackiej kariery, ale w trakcie zawodów w Dębicy w pokonanym polu pozostawiła m.in. ... Karolinę Szczepaniak, wielokrotną rekordzistkę Polski, mistrzynię Polski zarówno w kategoriach Juniorskich jak i Seniorów, wielokrotną reprezentantkę Polski na zawodach rangi Mistrzostw Europy i Świata jak również na Igrzyskach Olimpijskich.
Z wysokiego poziomu zaczyna Aleksandra, należy tylko żałować że Mistrzostwa Polski Młodzików 12 i 13-lat nie są już rozgrywane, a pierwsze rocznikowe Mistrzostwa Polski dopiero za ... dwa lata. Może być trudne utrzymanie wysokiej formy jeszcze przez tak długi czas, ale oczywiście życzymy aby to się udało i gratulujemy wyników.

Poniedziałek, 18.10.2021 - Zawody o Laur Lubeslkiego Koziołaka - 16.10.2021, Lublin
W ubiegły weekend rekordy okręgu świętokrzyskiego ustanawiane były także na innych obiektach. Uczestniczące w zawodach „O Laur Lubelskiego Koziołka” zawodniczki KSZO Ostrowiec Św. także świętowały uzyskanie rekordowego wyniku. W wyścigach sztafet w konkurencji 4x50m stylem zmiennym podopieczne Marcina Pilińskiego uzyskując wynik 2:24,77 poprawiły rekordowe osiągnięcie w kategorii Dzieci, czyli zawodniczek 11-letnich i młodszych. W satystyce medalowej lubelskich zawodów ostrowieccy pływacy sklasyikowani zostali na czwartej pozycji.

Poniedziałek, 18.10.2021 - 5 runda Dużej Ligi - 16.10.2021, Busko-Zdrój
Po zaledwie dwutygodniowej przerwie do walki o ligowe punkty powrócili zawodnicy rywalizujący w rozgrywkach Dużej Ligi. Piąta, a zarazem przedostatnia runda rozegrana została w sobotę na pływalni Miejskiej w Busku-Zdroju. Do rywalizacji przystąpiło 117 zawodników z dziewięciu klubów. Po raz pierwszy w trakcie ligowych zawodów przyznano nagrodę za ustanowienie rekordu okręgu. Nagroda w wyskości 100 zł powędrowała do zawodnika Salosu-Cortile Kielce Macieja Naleja. Kielczanin przepływając dystans 50m stylem motylkowym w czasie 0:29,29 ustanowił rekord w kategorii Młodzików 12-letnich. Trochę „na wyrost” przyznana została nagroda za rekord okręgu w wyścigach sztafet mieszanych na dystansie 4x50m stylem zmiennym. Za uzyskany wynik 2:17,46 otrzymali ją 12-latkowie KS KSZO Ostrowiec, jednak po dokładnej weryfikacji wyników okazało się że lepszy wynik posiadają pływacy Korony-Swim Kielce, którzy na zawodach w Oświęcimiu w bieżącym roku przepłynęli ten dystans w czasie 2:10.81 i to oni są w dalszym ciągu posiadaczami rekordowego wyniku. Wynik lepszy od rekordu w trakcie buskich zawodów uzaskał także zespół sztafetowy KSZO Ostrowiec w kategorii juniorów 16-letnich, który zgodnie z nowymi zasadami nie mógł być uznany jako rekord, gdyż w kategoriach pływaków 14-letnich i starszych aby wynik mógł być rekordem, musi zostać zastosowany automatyczny pomiar czasu, a takiego w trakcie zawodów w Busku niestety nie było. Zawody 5 rundy nie wprowadziły zmian w klasyfikacji Generalnej Dużej Ligi, prowadzi KSZO Ostrowiec przed Barakudą Starachowice i Salosem Cortile Kielce. Nagrody dla najlepszych zawodników sobotnich zawodów odebrali: Sierpień Aleksandra SKP Barakuda Starachowice (50m st.grzbietowym - 0:30.44 - 599 pkt) i Niestuj Piotr SL Salos Cortile Kielce (200m st.dowolnym - 1:55.52 - 636 pkt.) wśród zawodników 16-lat i starszych, Kamińska Zuzanna KS KSZO Ostrowiec Św. (100m st.klasycznym - 1:12.63 - 632 pkt. ) i Przytuła Wiktor SL Salos Cortile Kielce (200m st.dowolnym - 2:07.93 - 468 pkt.) wśród Juniorów 14 i 15-letnich, Woźniak Beata KS KSZO Ostrowiec Św. (200m st.dowolnym - 2:19.63 - 494 pkt.) i Gawlik Franciszek MUKS UNIA Busko Zdrój (200m st.dowolnym - 2:21.76 - 344 pkt.) wśród Młodzików 13-letnich, oraz Karpowicz Olivia MUKP Orka MOSiR Kielce (200m st.dowolnym - 2:25.10 - 440 pkt.) i Nalej Maciej SL Salos Cortile Kielce (200m st.dowolnym - 2:12.29 - 423 pkt.) wśród Młodzików 12-letnich. Finałowa, 6 runda Dużej Ligi XX-tej edycji rozegrana zostanie 30 października na pływalni „Rawszczyzna” w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Piątek, 15.10.2021 - Kadra Młodzików - Regulamin
W dniu wczorajszym uchwałą nr 9/NZ/2021 Zarządu ŚOZP przyjęty został nowy Regulamin zmieniający zasady powoływania Kadry Młodzików Świętokrzyskiego Okrgowego Związku Pływackiego w Kielcach. Regulamin obowiązuje z dniem uchwalenia.
Poniżej informacji znajduje się odsyłacz do tresci Regulaminu.
[ Regulamin - Kadra Młodzików ]  

Piątek, 08.10.2021 - Otylia Gościła w Staszowie
4 października br. w hali OSiR w Staszowie sekcja pływacka „Centrum” Staszów miała okazję spotkać się z Otylią Jędrzejczak - polską pływaczką specjalizującą się w stylu motylkowym i dowolnym, mistrzynią olimpijską, dwukrotną mistrzynią świata, pięciokrotną mistrzynią Europy na długim basenie, trzykrotną rekordzistką świata. Członkowie sekcji brali udział w projekcie pn. „Zero jest ok - Bezpiecznie nad wodą” stworzonym przez Fundację Otylii Jędrzejczak jako odpowiedź na coroczną liczbę utonięć i podtopień w naszym kraju. Mistrzyni otrzymała z rąk pływaków Centrum Staszów pamiątkowy prezent.
Pragniemy przypomnieć, że otylia w dniu 26 września w Spale, decyzją Delegatów z Okręgowych Związków na walny Zjazd Polskiego Związku Pływackiego, wybrana została na stanowiska Prezesa PZP. Zastąpiła na tym miejscu ... kiedyś swojego trenera, Pawła Słomińskiego.
Poniżej informacji zanieszczamy odsyłącz do strony PCS, w którym mozna zobaczyć m.in. Galerię z wizyty Otylii.
[ Pani nowa Prezes PZP z wizytą w Staszowie ]  
Piątek, 08.10.2021 - Rekordy Okręgu - Regulamin
W dniu dzisiejszym uchwałą Zarządu przyjęty został Regulamin Ustanawiania i Zatwierdzania Rekordów Okręgu. O tyle ważny jest to regulamin, ponieważ ustanowione zasady pozwolą na wprowadzenie do naszych rozgrywek nagród za uzyskanie rekordowego wyniku. Pilotażowo nagrody te znajdą się już w Regulaminach Małej i Dużej Ligi w Busku-Zdroju, a docelowo pragniemy aby objęły wszystkie rozgrywki, których organizatorem jest Świętokrzyski Okręgowy Związek Pływacki. Na początek nagroda ta będzie miała równowartość 100 zł i przekazywana będzie w formie talonu do zrealizowania w sklepie internetowym wybranej marki.
Będzie nam bardzo miło, gdyby firmy lub osoby prywatne zechciały wspomóc naszą inicjatywę. Podarowane środki gromadzone byłyby na oddzielnym koncie i mogłyby być spożytkowane tylko w tym celu. Pieniądze można wpłacać bezpośrednio na konto Związku (zakładka KONTAKT >>) lub przekazywać do biura zawodów w trakcie rozgrywek. Zgodnie z życzeniem darczyńcy, byłaby także możliwość umieszczenia informacji o firmie/osobie w wynikach zawodów obok rekordowego wyniku lub w nazwie konkurencji.
Główną zmianą, którą wprowadza uchwalony Regulamin jest fakt, iż wyniki rekordowe w kategoriach wiekowych zawodników 14-letnich i starszych mogą zostać zatwierdzane jedynie w przypadku gdy zastosowany został pomiar automatyczny. W przypadku pozostałych kategorii (Młodzików 13 i 12-lat oraz Dzieci) obowiązywałyby dotychczasowe zasady.
Życzę miłej zabawy i wielu rekordowych osiągnięć.
Poniżej informacji znajduje się odsyłacz do tresci Regulaminu.
[ Regulamin - Rekordy ]  

Środa, 06.10.2019 - Drużynowe Mistrzostwa Młodzików - zestawienie ogólnopolskie
Bardzo dobrze wypadli 12-letni Młodzicy KS KSZO Ostrowiec Św. i Korony-Swim Kielce w ogólnopolskim zestawieniu wyników Drużynowych Mistrzostw Młodzików 12-letnich. Podopieczni Mariusza Firmantego i Marcina Pilińskiego, zawodnicy KS KSZO Ostrowiec wywalczyli miejsce na podium. Uzyskując 23671 punktów sklasyfikowani zostali na trzeciej pozycji ustępując jedynie warszawskim klubom UKP Polonia i UKS Gim-92 Ursynów. Podopieczni Bartosza Gałoty i Tomasza Żmiejki, zawodnicy Korony-Swim Kielce uzyskując w łącznej klasyfikacji I i II rundy 22563 punkty sklasyfikowani zostali na miejscu piątym. Trzecim zespołem z naszego okręgu w zestawieniu ogólnopolskim dwunastolatków byli zawodnicy Unii Busko-Zdrój, którzy sklasyfikowani zostali na 89 pozycji.
O wynikach naszych 13-latków wydaje mi się lepiej byłoby w tym miejscu nie wspominać. Uczynię to jedynie z kronikarskiego obowiązku: KS KSZO Ostrowiec Św. - 62 miejsce 9993 pkt., Korona-Swim Kielce 77m. 7074 pkt., Unia Busko-Zdrój 84m. 6576 pkt.
Poniżej podajemy odsyłacze do wyników rywalizacji.
[ Zestawienie ogólnopolskie 13-lat ]   [ Zestawienie ogólnopolskie 12-lat ]  

Środa, 06.10.2021 - 4 runda Dużej Ligi - 03.10.2021, Staszów
Również zawody 4 rundy Dużej Ligi, które rozegrane zostały w niedzielę na pływalni PCS w Staszowie nie grzeszyły liczbą uczestników. 107 zawodników z 8 klubów zgłoszonych do zawodów to liczba jakby tego nie nazywać niewielka. Dużą rolę w spadku liczby uczestników zarówno Małej jak i Dużej Ligi odegrała niestety pandemia, to i jednocześnie należy się zastanowić czy zasady rozgrywania tych zawodów jak i nagrody przeznaczane dla zwycięzców w porównaniu z sąsiednimi choćby okręgami nie są zbyt skąpe. Zatem jak uatrakcyjnić rozgrywki i jak przyciągnąć większą liczbę uczestników to priorytetowe zadanie dla nowego Zarządu Związku.
Zawodnicy, za uzyskanie najlepszego wyniku w punktacji FINA dekorowani byli w czterech kategoriach: zawodników 16-lat i starszych, Juniorów 14-15 lat, Młodzików 13 i Młodzików 12-lat. A nagrody odebrali:
Ofman Julia (200m st.klasycznym - 2:39.68 - 598 pkt) i Radkiewicz Kajetan (400m st.dowolnym - 4:06.41 - 639 pkt.) oboje KS KSZO Ostrowiec Św. wśród zawodników 16-lat i starszych, Kamińska Zuzanna KS KSZO Ostrowiec Św. (200m st.klasycznym - 2:37.37 - 625 pkt.) i Przytuła Wiktor SL Salos Cortile Kielce (50m st.dowolnym - 0:26.09 - 466 pkt.) wśród Juniorów 14 i 15-letnich, Woźniak Beata KS KSZO Ostrowiec Św. (400m st.dowolnym - 4:57.39 - 486 pkt.) i Szyszkowski Bartosz Towarzystwo Sportowe w Połańcu (400m st.dowolnym - 4:47.55 - 402 pkt.) wśród Młodzików 13-letnich, oraz Karpowicz Olivia MUKP Orka MOSiR Kielce (50m st.dowolnym - 0:29.85 - 453 pkt.) i Grzesik Franciszek KS KSZO Ostrowiec Św. (50m st.dowolnym - 0:27.40 - 403 pkt.) wśród Młodzików 12-letnich. Finałowa, 6 runda Dużej Ligi XX-tej edycji rozegrana zostanie 30 października na pływalni „Rawszczyzna&rduo; w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Środa, 06.10.2021 - 4 runda Małej Ligi - 02.10.2021, Połaniec
Niezbyt okazale wypadła inauguracja Małej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej po wakacyjnej przerwie. Choć odnowiona Pływalnia „Delin” w Połańcu w której zawody zostały rozegrane w ubiegłą sobotę przygotowana była znakomicie i prezentowała sie również doskonale, to niestety liczba uczesników trochę rozczarowała. Do sobotnich zawodów 4 rundy Małej Ligi zgłoszonych zostało jedynie 83 zawodników z 7 klubów. Frekwencja zatem niezawysoka jednak sportowych emocji nie brakowało. Nagrody dla najlepszych zawodników 4 rundy Małej Ligi odebrali:
Mikołajek Nikola (50m st.dowolnym - 0:31.34 - 391 pkt.) i Starachowski Maciej (50m st.dowolnym - 0:31.66 - 262 pkt.) oboje KS KSZO Ostrowiec Św. wśród 11-latków, Bielecka Patrycja SKP Barakuda Starachowice (50m st.dowolnym - 0:37.96 - 220 pkt,) i Szyszkowski Kacper SSiR Centrum Staszów (50m st.dowolnym - 0:35.55 - 185 pkt.) wśród 10-latków, oraz Wojtasiewicz Zuzanna SL Salos Cortile Kielce (50m st.dowolnym - 0:40.64 - 179 pkt.) i Kielczyk Leon SSiR Centrum Staszów (50m st.dowolnym - 0:36.94 - 164 pkt.) wśród zawodników 9-letnich. Kolejne zawody Małej Ligi rozegrane zostaną 23 października na pływalni w Busku-Zdroju.

I-II III IV-V VI VII X XI XII
ARCHIWUM 2017 2018 2019 2020 2021 2022