Poniedziałek, 29.11.2021 - Zawody o Puchar Prezydenta - Kielce 27.11.2021
Po raz kolejny w krótkim odstępie czasu wysoką formę sygnalizują nasi dwunastolatkowie. W rozegranych w dniu 27 listopada na pływalni „Orka” W Kielcach zawodach o Puchar Prezydenta miasta Kielce pływaczki Orki MOSiR Kielce oraz pływacy Salosu Cortile Kielce i KS KSZO Ostrowiec Św. aż pięciokrotnie „wpisywali się” w tabele rekordów okręgu świetokrzyskiego. Dwukrotnie w wyścigach sztafet rekordowe osiągnięcia poprawiały zawodniczki gospodarza zawodów Orki MOSiR Kielce. Olszewska Natalia, Boszczyk Zuzanna, Karpowicz Olivia i Guzińska Natalia po raz pierwszy uczyniły to przepływając dystans 4x50m stylem dowolnym w czasie 2:02,42 i po raz kolejny w konkurencji 4X50m stylem zmiennym uzyskując wynik 2:17,91. Podopieczne Piotra Karpińskiego muszą być szczególnie zadowolone z wyniku uzyskanego w konkurencji 4x50m stylem dowolnym, gdyż poprawiły poprzedni rekord zawodniczek KS KSZO Ostrowiec na tym dystansie aż o ... pięć sekund, co biorąc pod uwagę sprinterską konkurencję oraz fakt, iż w składzie sztafety były zawodniczki 10 i 11-letnie jest nielada wyczynem. Dwukrotnie rekordowe osiągnięcia poprawiał także zawodnik Salosu Cortile Kielce, Nalej Maciej. Podopieczny Iwony Kijewskiej uczynił to w konkurencjach 200m stylem dowolnym (2:08.48) oraz 50m stylem grzbietowym (0:31.59). Z udziału w zawodach mogą być również zadowoleni zawodnicy KS KSZO Ostrowiec Św. Podopieczni Mariusza Firmantego i Marcina Pilińskiego zwyciężyli w punktacji drużynowej zawodów, które rozegrane zostały w obsadzie międzynarodowej z udziałem pływaków Dziecięco-Młodzieżowej Szkoły pływackiej z Równe/Ukraina, a Grzesik Franciszek był autorem piątego rekordu, który wynikiem 0:26,78 został ustanowiony w konkurencji 50m stylem dowolnym. Wszystkie rekordowe wyniki uzyskane zostały w kategorii Młodzików 12-letnich. W klasyfikacjach indywidualnych zawodów triumfowali: Karpowicz Olivia / ORKA MOSiR Kielce i Nalej Maciej / Salos Cortile Kielce wśród zawodników 12-letnich, Mikołajek Nikola i Starachowski Maciej oboje KSZO Ostrowiec Św. wsród jedenastolatków, Boszczyk Zuzanna i Zagniński Aleksander oboje ORKA MOSiR Kielce pośród dziesięciolatków, oraz Skubis Weronika / Omega Olkusz i Shynkaruk Dmytro / DMSS nr3 Równe wśród zawodników dziewięcioletnich. W zawodach uczestniczyło 185 zawodników z czternastu klubów.

Niedziela, 21.11.2021 - Sprawdzian Wytrzymałości - Staszów 20.11.2021
Sprawdzian Wytrzymałości i Wszechstronności rozegrany w sobotę na pływalni PCS w Staszowie był, zgodnie z Kalendarzaem Imprez ŚOZP, ostatnimi zawodami organizowanymi przez Związek w bieżącym roku. Regulaminowo uczestniczyli w nim zawodnicy 11 i 12-letni, dla których jest on „przepustką” do udziału w Druzynowych Mistrzostwach Młodzików w roku przyszłym, a także klasyfikowani byli pływacy w kategorii Open. Sprawdzian był również konsultacją startową dla zawodników powołanych na zgrupowanie kadry młodzików, które odbyło się w Staszowie w dniach od 16 do 20 listopada pod trenerskim okiem Mariusza Firmantego. Uczestników zgrupowania nagrodzono w trakcie zawodów pamiątkowymi medalami. Przyznano także nagrodę Fair Play, a otrzymali ją zawodnicy sztafety mieszanej KS KSZO Ostrowiec Św. Górniak Adrianna, Beksińska Amelia, Kalita Michał i Grzesik Franciszek, którzy samoistnie zwrócili niesłusznie przyznaną nagrodę za ustanowienie rekordu okręgu. W zawodach uczestniczyło 60 zawodników z sześciu klubów.

Niedziela, 21.11.2021 - Ranking Końcowy Kadra Młodzików 2022 - aktualizacja 20.11.2021
W plikach do pobrania publikujemy końcowy ranking zawodników 11 i 12-letnich, na podstawie którego tworzona będzie Kadra Młodzików Świętokrzyskiego OZP na rok 2022. Ilość zawodników kadry oraz pozostających w rezerwie podana zostanie po określeniu przez Świętokrzyską Federację Sportu ilości przysługujących nam miejsc. Publikowana lista przedstawia propozycje Kadry dla ilości miejsc przysługującej nam na rok bieżący. Ostateczna lista kadrowiczów opublikowana zostanie z początkiem stycznia przyszłego roku.
[ Ranking - Dziewczęta ]   [ Ranking - Chłopcy ]  

Wtorek, 16.11.2021 - Zimowe Mistrzostwa Okręgu - Kielce 13,14.11.2021
Pływalnia „Foka” w Kielcach gościła w sobotę i w niedzielę zawodniczki i zawodników rywalizujących w Zimowych Mistrzostwach Okręgu Świętokrzyskiego. Zawody, pierwszy raz rozegrane w formule otwartej (klasyfikowani byli wszyscy zgłoszeni zawodnicy), zgromadziły na starcie 136 zawodników z czternastu klubów. Po raz pierwszy także medale przydzielane były, oprócz dotychczasowych kategorii Open/Senior i Młodzik, w kategorii Junior Młodszy, czyli zawodników 14,15 i 16-letnich. Poziom dwudniowej rywalizacji należał do wyjątkowo wysokich. Ustanowiono w jej trakcie aż 35 rekordów okręgu, co jest raczej dużym zaskoczeniem. Co spowodowało, że nasi pływacy przypomnieli sobie że ... potrafią szybko pływać? Trudno w tej chwili jednoznacznie powiedzieć, ale można odnieść wrażenie że pozytywnie zostały przyjęte zmiany w systemie nagradzania, dodatkowe nagrody.
Miejmy nadzieję, że rekordowe osiągnięcia zostaną wkrótce, bo w trakcie rocznikowych i Głównych Mistrzostw Polski rozgrywanych od kilku lat w grudniu, jeszcze poprawione.
W klasyfikacji drużynowej zawodów zwyciężyli pływacy KSZO Ostrowiec Św. przed pływakami Korony-Swim Kielce i Salosu Cortile Kielce, a w klasyikacjach indywidualnych w których nagrody, talony na zakupy sklepie internetowym „Aqua Sport” odbierało po trzech zawodników w każdej kategorii wiekowej, zwyciężali: Kamińska Zuzanna / KS KSZO Ostrowiec Św i Bujak Piotr / Salos Cortile Kielce w kategorii Open/Senior, Kamińska Zuzanna i Radkiewicz Kajetan oboje KS KSZO Ostrowiec Św wśród Juniorow Młodszych, oraz Prasał Aleksandra i Bekier Wiktor oboje Korona-Swim Kielce wśród Młodzików.
Po raz drugi w ostatnim czasie Zimowe Mistrzostwa Okręgu rozgrywane są w Kielcach, poprzednio w 2019 roku. Biorąc pod uwagę przygotowanie obiektu oraz przychylność władz właściciela obiektu, MOSiR-u Kielce może stać się regułą, iż te zawody rokrocznie rozgrywane będą właśnie na kieleckich obiektach.
[ Rekordy Okręgu ZMO Kielce ]  

Wtorek, 09.11.2021 - Powołanie - Zgrupowanie Kadry Młodzików - Staszów, 16-20.11.2021
W plikach do pobrania zamieszczamy powołanie na zgrupowanie Kadry Młodzików Świętokrzyskiego Okręgowego Związku Pływackiego w terminie 16-20 listopada 2021r, oraz do wydrukowania i podpisania zgoda na start oraz regulamin zgrupowania. Osoby, które znalazły się na liście, a z różnych powodów nie będą mogły wziąć udziału w zgrupowaniu proszone są o przekazanie informacji na adres mailowy: lpustula@vp.pl
[ Powołanie ]   [ Regulamin ]  

Niedziela, 07.11.2021 - Ranking Kadra Młodzików 2022 - aktualizacja 07.11.2021
Publikujemy zaktualizowany Ranking Kadry Młodzików o rozgrywki szóstej rundy Małej i Dużej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej.
[ Ranking - Dziewczęta ]   [ Ranking - Chłopcy ]  

Niedziela, 07.11.2021 - 6 runda Małej Ligi - 06.11.2021, Ostrowiec Św.
Tydzień po swoich starszych kolegach również zawodnicy 9,10 i 11-letni zakończyli rywalizację w Małej Świętokrzyskiej Lidze Pływackiej XX-tej edycji. Na starcie szóstej rundy stanęło 127 zawodników z ośmiu klubów. Po raz drugi z rzędu na podium Klasyikacji Generalnej Małej Ligi nie stanęli zawodnicy kieleckiego klubu. Zwyciężyli pływacy KS KSZO Ostrowiec Św., wygrywając wszystkie z sześciu rozegranych rund, przed młodymi pływakami Centrum Staszów i Unii Busko-Zdrój. Natomiast w klasyfikacjach indywidualnych kielczanie brylowali. Zwyciężyli w pięciu z sześciu klasyfikacji indywidualnych. Czterokrotnie nagrody dla najlepszych zawodników trafiały do pływaków Orki Kielce: wśród dziewcząt 11-letnich dla Natalii Olszewskiej, 10-letnich dla Boszczyk Zuzanny, wśród dziewięciolatek dla Siatkowskiej Poli a wśród chłopców 10-letnich dla Aleksandra Zagnińskiego. Uczestnik tylko .... dwóch ligowych rund Prasał Bartosz z Korony-Swim Kielce odebrał nagrodę dla najlepszego zawodnika 9-letniego, a najlepszym jedenastolatkiem XX-edycji Małej Ligi został Starachowski Maciej z KSZO Ostrowiec Św. Ponownie z nagrody za rekord okręgu cieszyła się zawodniczka KS KSZO Ostrowiec Św. Nikola Mikołajek. Podopieczna Marcina Pilińskiego zawyciężyła w konkurencji 100m stylem klasycznym i uzyskując wynik 1:21,93 poprawiła rekord okręgu w kategorii Dzieci.
Nagrody, statuetki dla najlepszych zawodników sobotnich zawodów odebrali:
wśród 11-latków Mikołajek Nikola i Starachowski Maciej - oboje KS KSZO Ostrowiec Św.,
wśród dziesięciolatków Boszczyk Zuzanna i Zagniński Aleksander - oboje Orka MOSiR Kielce,
i wśród zawodników dziewięcioletnich Siatkowska Pola Orka MOSiR Kielce i Prasał Bartosz Korona-Swim Kielce. Ostatnim tegorocznym sprawdzianem formy w naszym okręgu dla zawodników rywalizujących w Małej Lidze będą zawody o Puchar Prezydenta, które rozegrane zostaną w Kielcach 27 listopada.

I-II III IV-V VI VII X XI XII
ARCHIWUM 2017 2018 2019 2020 2021 2022