Aktualności

Poniedziałek, 25.04.2022 - Mała Świętokrzyska Liga Pływacka - Połaniec, 23.04.2022
150 zawodników z dziewięciu klubów rywalizowało w ubiegłą sobotę na pływalni „Delfin” Ośrodka Sportu i Rekreacji w Połańcu w trzeciej rundzie Małej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej. Zawody miały wyjatkową oprawę, w uroczystości otwarcia uczestniczyli m.in. Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji pani Karolina Koper-Adamczak, Wiceprzewodniczacy Rady Miasta Jacek Mazur oraz Bogusław Rybacki Prezes Zarządu przedsiębiorstwa Enea Elektrownia Połaniec S.A., które było Sponsorem, fundatorem nagród dla uczestników sobotnich zmagań. Bardzo ciekawie, w tegorocznej edycji Małej Ligi, przebiega rywalizacja w punktacji Generalnej. Choć trzecie zawody z rzędu wygrywają zawodnicy KS KSZO Ostrowiec Św. to uzyskana przez nich przewaga nad drugimi w klasyfikacji pływakami Orki MOSiR Kielce niczego jeszcze nie gwarantuje. Jeszcze bardziej emocjonująca jest rywalizacja o trzecie miejsce, w kórej uczestniczą zawodnicy Centrum Staszów, Unii Busko-Zdrój i TS Połaniec. Po trzeciej rundzie na trzecią pozycję powrócili podopieczni Łukasza Łygana, pływacy ze Staszowa, ale przewaga tylko 10 punktów nad kolejnymi zespołami w zestawieniu na pewno na „odpoczynek” nie pozwoli. Statuetki dla najlepszych zawodników trzeciej rundy odebrali: Boszczyk Zuzanna (200m st.zmiennym - 2:46.91 - 389 pkt.) i Zagniński Aleksander (200m st.dowolnym - 2:32.26 - 277 pkt.) oboje ORKA MOSiR Kielce wśród 11-latków, Siatkowska Pola / Orka MOSiR Kielce (50m st.grzbietowym - 0:41.56 - 235 pkt.) i Grzesik Antoni / KS KSZO Ostrowiec Św. (200m st.dowolnym - 2:47.78 - 207 pkt.) wśród zawodników 10-letnich oraz Karpowicz Aurelia / Orka MOSiR Kielce (50m st.dowolnym - 0:42.48 - 157 pkt.) i Olejarnik Kamil / TS Połaniec (50m st.dowolnym - 0:38.73 - 142 pkt.) wśród 9-latków. Zawodami trzeciej rundy Małej Ligi zawodnicy 11-letni i młodsi zakończyli rywalizację w części wiosennej Małej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej, ale to jeszcze nie koniec dla nich zmagań przed wakacjami. 4 i 5 czerwca na pływalni „PCS Centrum” w Staszowie w kategiiach wiekowych Dzieci 10 i 11-lat rozegrane zostaną zawody okręgowe, organizowanego przez Polski Związek Pływacki, Drużynowego Wieloboju Pływackiego Dzieci.

Środa, 20.04.2022 - Dzień Otwarty w SMS Ostrowiec Świętokrzyski! - 23.04.2022
Pragniemy poinformować, iż najbliższa sobota, 23 kwietnia będzie Dniem Otwartym Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Możliwe będzie zwiedzanie obięktów szkolnych, a także od godziny 11-tej, uczestniczenie w spotkaniach poszczególnych sekcji. Zainteresowane osoby serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu.
[ Dzień otwarty SMS Ostrowiec Św. ]   

Niedziela, 10.04.2022 - Zawody o Puchar Prezydenta - Kielce 9.04.2022
132 zawodników z Polski i Ukrainy zgłoszonych zostało do Zawodów o Puchar Prezydenta, które rozegrane zostały w sobotę na pływalni „Orka” Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach. Rywalizacja toczyła się w 9 konkurencjach indywidualnych oraz w dwóch wyścigach zespołów sztafetowych, które podzielone zostały na dwa bloki zawodów dopołudniowy, rozpoczęty o godzinie 10-tej i wieczorny w którym rywalizację rozpoczeto od godziny 16-tej. Bardzo dobrze poradzili sobie w sobotnich zawodach młodzi pływacy gospodarzy zawodów Orki MOSiR Kielce. Podopieczni Piotra Karpińskiego triumfowali w klasyfikacji drużynowej, jak również w klasyfikacji medalowej zawodów. Drugie miejsce na podium w klasyfikacji drużynowej wywalczyli trenowani przez Marcina Pilińskiego, pływacy KSZO Ostrowiec Św., a na trzecim stopniu podium uplasowali się podopieczni Łukasza Łygana, młodzi pływacy Centrum Staszów. W klasyfikacjach indywidualnych triumfowali: Boszczyk Zuzanna i Zagniński Aleksander oboje ORKA MOSiR Kielce wśród zawodników 11-letnich, Siatkowska Pola / ORKA MOSiR Kielce i Kielczyk Leon / Centrum Staszów wsród dziesięciolatków, Korzeń Adrianna / Górnik Sosnowiec i Kożuchowski Michał / Akwedukt Kielce pośród dziewięciolatków, oraz Jakubiak Alicja i Górka Stanisław oboje Wodnik Radom wśród zawodników ośmioletnich. Dobra zabawa i emocje związane ze startami przeplatały się z niezapomnianymi wrażeniami, które towarzyszyły pierwszym wywiadom, których wyrywkowo udzielali uczestnicy rywalizacji kieleckiej telewizji przygotowującej relację z zawodów w trakcie ich przebiegu. W uroczystym otwarciu zawodów uczestniczyli Wiceprezydent Kielc - Marcin Chłodnicki oraz Dyrektor Miejskiego OśrodkaSportu i Rekreacji - Przemysław Chmiel.

Czwartek, 07.04.2022 - 2 runda Dużej Ligi - 02.04.2022, Kielce
Ponownie na basenie w Kielcach rozegrane zostały zawody Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej. Tym razem, w ubiegłą sobotę, na pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Orka” w Kielcach rywalizowali zawodnicy uczestniczący w rozgrywkach Dużej Ligi. Do startu przystąpiło 175 zawodników z dwunastu klubów, w tym także pięciu zawodników z Ukrainy, z Pływackiej Szkoły Sportowej w Równem. W punktacji drużynowej 2 rundy zwyciężyli pływacy KS KSZO Ostrowiec Św., którzy kontynuują swój „marsz” po kolejny tytuł najlepszego klubu w tej punktacji w rozgrywkach Dużej Ligi. Na drugim miejscu sklasyfikowani zostali, dobrze sobie radzący w rozgrywkach ligowych w ostatnim czasie, zawodnicy Unii Busko-Zdrój, a na trzecim pływacy Barakudy Starachowice. Zawody obfitowały w dużą ilość wartościowych rezultatów, jednak sztuka poprawienia rekordu okręgu świętokrzyskiego nie udała się nikomu. Bardzo dobry występ pływaków KSZO w klasyfikacji drużynowej przełożył się również na klasyfikacje indywidualne, w których ostrowczanie triumfowali w aż siedmiu z ośmiu notowanych kategorii. Nagrody dla najlepszych zawodników za nejlepszy wynik punktowy dla KSZO w poszczególnych kategoriach odbierali: Kamińska Zuzanna, Woźniak Beata, Gil Laura oraz Mikołajek Nikola wśród kobiet oraz Starachowski Maciej, Grzesik Franciszek oraz Radkiewicz Kajetan wśród mężczyzn. Jedyna statuetka, która przypadła zawodnikowi spoza KSZO Ostrowiec Św. trafiła w ręce pływaka Orki MOSiR Kielce Cypriana Sikory. Następna trzecia runda Dużej Ligi rozegrana zostanie 7 maja na 50 metrowym basenie pływalni „Rawszczyzna” w Ostrowcu Świętokrzyskim.
I II III IV V
ARCHIWUM 2017 2018 2019 2020 2021 2022