Aktualności

Wtorek, 31.05.2022 - Powołanie - Zgrupowanie Kadry Młodzików - Ustrzyki Dln., 17-30.08.2022
W plikach do pobrania zamieszczamy powołanie na zgrupowanie Kadry Młodzików Świętokrzyskiego Okręgowego Związku Pływackiego w terminie 17-30 sierpnia 2022r w Ustrzykach Dolnych, oraz do wydrukowania i podpisania zgoda na start oraz regulamin zgrupowania. Osoby, które znalazły się na liście, a z różnych powodów nie będą mogły wziąć udziału w zgrupowaniu proszone są o przekazanie informacji Trenerowi głównemu.
[ Powołanie ]   [ Regulamin ]  

Wtorek, 31.05.2022 - Letnie Mistrzostwa Okręgu - Ostrowiec Św. 28,29.05.2022
Pływalnia „Rawszczyzna” w Ostrowcu Św. gościła w sobotę i w niedzielę zawodniczki i zawodników rywalizujących w Mistrzostwach Okręgu Świętokrzyskiego na basenie 50 metrowym. Do rywalizacji przystąpiło 157 zawodników z trzynastu klubów, w tym kilkunastu zawodników z Ukrainy, którzy reprezentowali Szkołę Sportową nr 2 z Równego oraz wchodzili w składad świętokrzyskich klubów. Podobnie jak w przypadku Zimowych Mistrzostw Okręgu medale przydzielame były w trzech kategoriach wiekowych: Open/Senior, Junior Młodszy oraz Młodzik.
W trakcie dwudniowej rywalizacji ustanowiono aż 30 rekordów okręgu, co świadczy o jej wysokim poziomie. Duży wpływ na ilość rekordów miały zawodniczki ukraińskie pływające w składzie KSZO Ostrowiec Św., które szczególnie w stylu grzbietowym udowodniły swoją „jakość”, a także zawodnicy i zawodniczki KSZO i Orki MOSiR Kielce pływający w najmłodszych kategoriach.
W klasyfikacji drużynowej zawodów zwyciężyli pływacy KSZO Ostrowiec Św. przed zawodnikami Korony-Swim Kielce i Unii Busko-Zdrój. Zwycięzcami klasyikacji indywidualnych zostali: Korolchuk Olha i Tomaszewski Aleks oboje KS KSZO Ostrowiec Św w kategorii Open/Senior, Kamińska Zuzanna / KS KSZO Ostrowiec Św. i Jasiński Kacper Korona-Swim Kielce wśród Juniorow Młodszych, oraz Prasał Aleksandra / Korona-Swim Kielce i Grzesik Franciszek / KS KSZO Ostrowiec Św. wśród Młodzików. Po udanych startach w Mistrzostwach Okręgu oczekujemy i życzymy zawodnikom medali na arenie ogólnopolskiej w Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców oraz oczywiscie w Mistrzostwach Polski Juniorów.
[ Rekordy Okręgu LMO Ostrowiec Św. ]  

Poniedziałek, 23.05.2022 - Mali Mistrzowie na Start - Staszów, 21.05.2022
„Mali Mistrzowie na Start!, nowe zawody, których inauguracja miała miejsce w sobotę na pływalni PCS „Centrum” w Staszowie zgromadziły na starcie rekordową liczbę, biorąc pod uwagę kadencję obecnego Zarządu, 226 uczestników. Bardzo wysoka frekwencja potwierdza potrzebę organizacji zawodów dla młodszych grup wiekowych w naszym okręgu oraz wskazuje, że przyjęty przez nowy Zarząd kierunek rozwoju pływania w naszym okręgu opierający sią na podnoszeniu poziomu rywalizacji poprzez popularyzację pływania w najmłodszych rocznikach przynosi już spodziewane efekty. Efekty tym bardziej widoczne kiedy porównamy je z pierwszymi zawodami organizowanymi przez nowy Zarząd, w których udział wzięło ... 83 zawodników (4 runda Małej Ligi Połaniec - 02.10.2022r). Duża liczba zawodników, spora „gromadka” kibiców oraz puchary, medale, dyplomy dla najlepszych, certyikaty uczestnictwa dla wszystkich zawodników oraz losowo przydzielone nagrody rzeczowe, to sporo jak na inauguracyjne zawody, ale jak widać opłacało się. Cieszy również fakt, że opiekę trenerską naszej młodzieży stanowią trenerzy o ugruntowanej wiedzy, dużych osiągnięciach i wielokrotnie bogatym zawodniczym doświadczeniu. Na potwierdzenie tego pragnę nadmienić, iż triumfatorami dwóch klasyfikacji drużynowych sobotnich zawodów, Puchar Królowei i Puchar Króla Gór Świętokrzyskich, byli pływacy KSZO Ostrowiec Św. trenowani przez ... Marcina Kaczmarskiego, wielokrotnego medalisty Mistrzostw Polski w pływaniu w kategoriach Juniorów i Seniorów, a także medalisty Mistrzostw Europy Juniorów, które w 2012 roku odbyły się w Antwerpii. Mając na uwadze zwiększającą się liczbę uczestników okręgowych zawodów oraz stale podnoszące swoje umiejętności i wzbogacane przez nowe osoby zaplecze trenerskie, możemy domniemać, że większe sukcesy naszych zawodników na arenie ogólnopolskiej, a może i nie tylko ..., w kolejnych latach to tylko kwestia czasu. A póki co, zapraszamy w nadchodzący weekend do Ostrowca Św. na Mistrzostwa Okręgu Świętokrzyskiego na długim basenie.

Wtorek, 17.05.2022 - Liga SMS II-runda - Ostrowiec Św., 13,14.05.2022
W tym roku pływalnia „Rawszczyzna” w Ostrowcu Świętokrzyskim gościła pływaków rywalizujących w II rundzie Ligi Szkół Mistrzostwa Sportowego. Zawodnicy ostrowieckiej szkoły w punktacji drużynowej klasyfikowani są w połowie stawki uczestniczących szkół. Tak było i tym razem, podopieczni Marcina Malińskiego, Marcina Piwnika oraz Szymona Kurasińskiego sklasyfikowani zostali na ósmym miejscu klasyfikacji II-giej rundy. Spośród startów indywidualnych najlepiej wypadli Aleks Tomaszewski, który na dystansie 200m stylem motylkowym (2:04,15) sklasyikowany został na drugim miejscu oraz Zuzanna Kamińska, która z wynikiem 2:38,53 zajęła trzecią lokatę w konkurencji 200m stylem klasycznym. Choć lokata nie była zbyt wysoka, siódme miejsce, to pozytywnie należy także ocenić start zawodniczek ostrowieckiego SMS-u, a zarazem pływaczek KSZO Ostrowiec Św. na dystansie 4x100m stylem zmiennym. Uzyskany wynik 4:29,20 to rekord okręgu Seniorów oraz Juniorów 17 i 18-letnich w tej konkurencji. W sezonie 2021/2022 rywalizację w klasyfikacji końcowej Ligi wygrali uczniowie SMS Warszawa Bielany, a ostrowiecka szkoła sklasyfikowana została na ósmym miejscu. Zawody które rozegrane zostały na 50 metrowym basenie zgromadziły na starcie 290 zawodników z 14 szkół.

Poniedziałek, 09.05.2022 - 3 runda Dużej Ligi - 07.05.2022, Ostrowiec Św.
Jedyne w ciągu sezonu zawody Dużej Ligi, które odbywają się na basenie 50 metrowym rozegrane zostały w ubiegłą sobotę na pływalni „Rawszczyzna” w Ostrowcu Św. Do 3 rundy tegorocznych rozgrywek Dużej Ligi zgłoszonych zostało 163 zawodników z 9 klubów. W coraz większej liczbie w Dużej Świętokrzyskiej Lidze Pływackiej reprezentowani są zawodnicy w ukraińskim paszportem. W sobotnich zawodach, pod różną przynależnością klubową, uczestniczyło ich w sumie 19-tu. Pojawienie się nowych zawodników przełożyło się na wyższy poziom rywalizacji, szczególnie w konkurencjach kobiet. Spośród 9-ciu kobiecych rekordów okręgu uzyskanych w trakcie sobotnich zawodów, aż siedem stało się udziałem zawodniczek ukraińskich reprezentujących w zawodach KSZO Ostrowiec Św. Dwukrotnie były to rekordy Seniorów, na dystansie 200m stylem grzbietowym wynikiem 2:22.34 pierwszy ustanowiła Korolchuk Olha, a drugi zespół sztafetowy KSZO składający się wyłącznie z Ukrainek w wyścigu sztafet na dystansie 4x100m stylem dowolnym (4:06.96). W konkurencjach indywidualnych rekordy okręgu poprawiały: Drabych Mariana/KSZO - 200m st.grzbietowym - 2:25.20 rekord okręgu Juniorów 15,16,17 i 18-letnich, oraz Bobrovska Alina/KSZO rekord okręgu Juniorów 14-lat w konkurencji 200m stylem zmiennym (2:27.29). Pozostałe kobiece rekordy ustanowiły zespoły sztafetowe KSZO na dystansie 4x100m stylem dowolnym w kategoriach Młodzików 13-lat (4:29.61) i Młodzików 12-lat (4:42.18). Jedyny rekord okręgu uzyskany w konkurencjach mężczyzn również ustanowiony został przez zawodnika KSZO Ostrowiec Św. Grzesik Franciszek przepływając dystans 100m stylem dowolnym w czasie 0:57.96 poprawił rekordowe osiągnięcie w kategorii Młodzików 13-lat. W klasyfikacji drużynowej zawodów walka idzie już tylko o drugie i trzecie miejsce. Liderujący w tej klasyfikacji zawodnicy KSZO Ostrowiec Św. zapewnili sobie po trzech rundach tak dużą przewagę, że utracenie przez nich pozycji lidera przed końcem rozgrywek należałoby określić mianem cudu. Statuetki dla najlepszych zawodników 3 rundy odebrali: Korolchuk Olha i Tomaszewski Aleks oboje KSZO wśród zawodników 16-lat i starszych, Bobrovska Alina/KSZO i Bekier Wiktor/Korona-Swim Kielce wśród Juniorów 14-15 letnich, Karpowicz Olivia/Orka MOSiR Kielce i Grzesik Franciszek/KSZO w kategorii Młodzików 13-lat i Mikołajek Nikola oraz Giemza Paweł wśród Młodzików 12-letnich. Kolejna, 4 runda Dużej Ligi rozegrana zostanie po przerwie wakacyjnej, w jesiennej części sezonu.

Niedziela, 08.05.2022 - Polish Open - Łódź, 30.04-03.05.2022
„Zatoka Sportu” w Łodzi w dniach od 30 kwietnia do 3 maja gościła 695 zawodników ze 128 klubów rywalizujących w zawodach Polish Open, zorganizowanych przez Polski Związek Pływacki z okazji 100-nej rocznicy istnienia Związku. W zawodach, które jednocześnie były zawodami kwalifikacyjnymi do Mistrzostw Europy i Świata nieźle zaprezentowali się juniorzy KS KSZO Ostrowiec Św. Najwięcej powodów do satysfakcji miał chyba Marcin Maliński, którego podopieczny Aleks Tomaszewski wynikiem 2:00,51 w konkurencji 200m stylem motylkowym wypełnił minimum na ME Juniorów Bukareszt 2022. Uzyskany wynik jest jednocześnie rekordem okręgu świętokrzyskiego w kategorii Seniorów i Juniorów 18-letnich. W wyścigu finałowym zawodnik KSZO nie był już tak skuteczny, w którym uzyskując wynik 2:02.82 sklasyfikowany został na miejscu siódmym przed drugim z reprezentantów KSZO w finale A Bartoszem Michtą (2:03,09). Także w konkurencji 50m stylem motylkowym zawodnik KSZO pochwalić się może uzyskaniem rekordowego wyniku. Pokonując 50 metrowy dystans w czasie 0:25,21 poprawił rekord okręgu w kategorii juniorów 18-letnich. Rekord okręgu Seniorów oraz Juniorów 16,17 i 18-letnich w trakcie łódzkich zawodów poprawiła również Zuzanna Kamińska. Podopieczna Szymona Kurasińskiego uzyskując wynik 1:13,26 wygrała rywalizację w finale B konkurencji 100m stylem klasycznym. Ostrowczanka wraz ze swoją koleżanką klubową Julią Ofman zakwalifikowały się również do finału A konkurencji 200m stylem klasycznym, w której ostatecznie sklasyfikowane zostały na szóstym i siódmym miejscu. Do finałów A łódzkich zawodów kwaliikował się także Kajetan Radkiewicz. Zawodnik KSZO na szóstym miejscu ukończył rywalizację na dystansie 400m stylem dowolnym (4:03.84).

I II III IV V VI
ARCHIWUM 2017 2018 2019 2020 2021 2022