Niedziela, 27.10.2019 - 5 runda Małej Ligi - Sandomierz 26.10.2019
Wydaje się że walka o zwycięstwo w Małej Świętokrzyskiej Lidze Pływackiej XVIII- edycji została rozstrzygnięta. Młodzi pływacy KSZO zdecydowanie wygrywając rywalizację w 5 rundzie, które to zawody rozegrane zostały w sobotę na pływalni „Błękitna Fala” w Sandomierzu „odjechali”na bezpieczną odległość, gwarantującą im zwycięstwo w bieźącym roku. Miejsca na podium w rundzie finałowej zapewnili sobie także pławacy Korony-Swim Kielce, drugi jego stopień oraz Barakudy Starachowice stopień najniższy. W trakcie sobotniej rywalizacji dobrze w punktacji drużynowej radzili sobie zawodnicy Unii Busko-Zdrój, którzy ostatecznie w piątej rundzie sklasyfikowani zostali na trzeciej pozycji (240 pkt.) ustępując jedynie liderowi KSZO Ostrowiec Św (750 pkt.) i niewielką ilością, bo jedynie dwoma punktami Barakudzie Starachowice (242 pkt.). Nagrody dla najlepszych zawodników 5 rundy odebrali Woźniak Beata / KS KSZO Ostrowiec Św za wynik uzyskany na dystansie 100m st.dowolnym 1:09.47 - 393 pkt FINA oraz Bekier Wiktor / MUKP Korona-Swim Kielce - 100m st.dowolnym 1:08.89 - 277 pkt. W zawodach uczestniczyło 151 zawodników z dziesięciu klubów.

Wtorek, 22.10.2019 - Zgrupowanie kadry juniorów - Wilno (Litwa), 14-20.10.2019
Także ostrowieccy waterpoliści pochwalić się mogą powołaniami do kadry narodowej juniorów na zgrupowanie szkoleniowe, które odbyło się w Wilnie w terminie od 14 do 20 października br. Szkoleniem objęci zostali: Sebastian Bartosik, Maksymilian Krakowiak, Kacper Nadbrzuchowski, Brajan Nochelski, Aleksander Ozga, Jan Skaliński i Maksymilian Walesić. W trakcie zgrupowania kadra Polski uczestniczyła w turnieju z międzynarodową obsadą „Baltic Amadeus Trophy”, w którym m.in. brały udział reprezentacje Litwy, Czech oraz kluby z Czechova (Rosja), Mińska (Białoruś), Charkowa (Ukraina) i Batumi (Gruzja). Podopieczni Aleksandara Krstonosica i Jacka Osińskiego wygrali wszystkie mecze eliminacyjne i także zwycięstwem zakończyli rywalizację w finale turnieju pokonując gospodarzy reprezentację Litwy 16:9 (4:1,5:4,2:2,5:2). Największą zdobyczą bramkową w trakcie turnieju pochwalić sie może zawodnik KSZO Aleksander Ozga, który ustrzelił ich osiemnascie.

Poniedziałek, 21.10.2019 - Świętokrzyskie - Już Pływam! - Staszów, 20.10.2019
Pierwsza z dwóch rund zaplanowanych w tegorocznej edycji „Świętokrzyskie - Już Pływam” już za nami. W niedzielę na pływalni PCS w Staszowie rywalizowali, zgodnie ze zmienionym na ten sezon regulaminem, zawodnicy 8 letni i młodsi. Jak zwykle rywalizacji najmłodszych pływaków naszego okregu towarzyszyła moc pozytywnych emocji, wielka ilość ustanowionych życiówek jak również ogrom niezapomnianych wrażeń. Choć z ilością startujących nie było najlepiej, bo w zawodach rywalizowało tylko 64 pływaków z czterech klubów, to na pewno nie jednemu z nich ten start na długo pozostanie w pamięci. W nieoficjalnej klasyfikacji ilości miejsc na podium triumfowali pływacy KSZO Ostrowiec (14) przed pływakami Centrum Staszów (7) i Orki MOSiR Kielce (6). Kolejna, druga runda „Już Pływam!” rozegrana zostanie 24 listopada na pływalni „Rawszczyzna” w Ostrowcu Św.

Poniedziałek, 21.10.2019 - Duża Liga - runda finałowa - Ostrowiec Św., 19.10.2019
Zawodnicy KSZO Ostrowiec Św., lidera klasyfikacji generalnej XVIII-tej edycji Dużej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej, gościli w sobotę na pływalni „Rawszczyzna” pływaków rywalizujących w ostatniej, finałowej rundzie Dużej Ligi. Prawie pięciogodzinne zawody obfitowały w dużą ilość emocji i pozytywnych wrażeń. W końcu była to ostatnia chwila na poprawienie miejsc w klasyfikacjach indywidualnych ligowych rozgrywek. Indywidualnych, bo w klasyfikacji drużynowej wszystko rozstrzygnięte było już wcześniej. W klasyfikacji generalnej tegorocznej, XVII edycji Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej zwyciężyli pływacy KSZO Ostrowiec, przed zawodnikami Barakudy Starachowice i Salosu Cortile Kielce.
W klasyfikacjach indywidualnych Dużej Ligi triumfowali:
w kat. Młodzików 12-lat: Wójcik Zuzanna/Korona-Swim Kielce i Cyprian Sikora/Orka MOSiR Kielce,
w kat. Młodzików 13-lat: Kamińska Zuzanna i Kotwica Jakub oboje Barakuda Starachowice,
w kat. Juniorów 14-lat: Petrykowska Adrianna i Michta Bartosz oboje KSZO Ostrowiec,
wśród zawodników 15-lat i starszych: Latała Weronika/Barakuda Starachowice i Piotr Niestuj/Salos Cortile Kielce.
Statuetki za najlepsze wyniki w konkurencjach indywidualnych 6 rundy uzyskali: Wilk Jakub / KSZO Ostrowiec Św (800m dowolny - 8:26.81 - 669 pkt.) wśród mężczyzn i Rogowska Paulina / Salos Cortile Kielce (100m dowolny - 0:59.41 - 629 pkt.) w rywalizacji kobiet.
Bezpośrednio przed zawodami, z rąk Prezesa ŚOZP Piotra Węglewicza certyfikaty potwierdzające powołanie do składu Kadry Narodowej Polskiego Związku Pływackiego otrzymali:
na okres od 01.07.2019 - 31.12.2019 w kategorii Seniorów i Młodzieżowców: Dominik Bujak/Salos Cortile Kielce,
na okres od 15.08.2018 - 14.08.2019 w kategorii Juniorów: Kamińska Zuzanna i Michta Bartosz oboje KSZO Ostrowiec oraz Ofman Julia i Kraczkowski Tomasz oboje Barakuda Starachowice. Gratulacje dla zwycięzców i wyróżnionych zawodników.

Niedziela, 20.10.2019 - Puchar Świata - Doha (Katar), 7-9.11.2019
Można powiedzieć, iż zawodnik Salosu Cortile Kielce Dominik Bujak na stałe zagościł w składzie reprezentacji Polski na cykliczne zawody Pucharu Świata w pływaniu. Po wcześniejszych powołaniach na zawody w Budapeszcie (4-6 października) i Berlinie (11-13 października) tym razem kielczanin otrzymał powołanie na zawody Pucharu Świata w Doha (Katar), które rozegrane zostaną w dniach 07-09 listopada br. Wyróżnienie tym większe ponieważ funkcję członka ekipy trenerskiej polskiej reprezentacji w trakcie tych zawodów pełnił będzie trener Dominika i zarazem trener Salosu Cortile Kielce Marcin Przytuła. We wczesniejszych startach w zawodach tego cyklu kielczanin najwyżej został sklasyfikowany na zawodach w Berlinie, w których płynąc na swoim koronnym dystansie 400m stylem zmiennym wynikiem 4:28,06 wywalczył ósmą pozycję.
Gratulujemy powołań i życzymy udanych startów.

Poniedziałek, 30.09.2019 - 4 runda Małej Ligi - Ostrowiec Św, 28.09.2019
Po zawodnikach Dużej Ligi, w sobotę na pływalni „Rawszczyzna” w Ostrowcu Świętokrzyskim, po wakacyjnej przerwie rywalizację w rozgrywkach Małej Ligi wznowili zawodnicy 9, 10 i 11-letni. Na swoim terenie bezkonkurencyjny okazał się lider klasyfikacji generalnej tych zawodów KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski (629 pkt.), a kolejne miejsca zajmowali pływacy Korony-Swim Kielce (451 pkt.) i Barakudy Starachowice (240 pkt.). Choć klasyfikację generalną ostrowczanie wygrali z dużą przewagą, to już w rywalizacji o miano najlepszego zawodnika już tak dobrze nie było, bo obie statuetki za najlepszy winik punktowy FINA pojechały do Kielc. Wśród dziewcząt triumfowała dziesięciolatka, co raczej należy do rzadkości, zawodniczka Korony-Swim Kielce Aleksandra Prasał (50m st.dowolnym - 31.27 - 410 pkt.), a wśród chłopców również zawodnik Korony Wiktor Bekier (50m st.dowolnym - 31.82 - 258 pkt.). W zawodach rywalizowało 164 zawodników z dziesięciu klubów.

Poniedziałek, 23.09.2019 - 5 runda Dużej Ligi - Staszów 21.09.2019
Zawodami 5 rundy Dużej Ligi, które rozegrane zostały w sobotę na pływalni PCS Centrum w Staszowie, Świętokrzyska Liga Pływacka wznowiła rywalizację po wakacyjnej przerwie. Nie przyniosły one żadnych zmian w klasyfikacji drużynowej, a więc finał tegorocznej edycji rozegrany zostanie na pływalni „Rawszczyzna” w Ostrowcu Świętokrzyskim gdyż właśnie pływacy KSZO są liderami tej klasyfikacji po pięciu rundach. O ile wydaje się że w klasyfikacji drużynowej wszystko zostało już rozstrzygnięte, to walka w klasyfikacjach indywidualnych trwa w najlepsze. Zaciętą rywalizację o tytuł najlepszego zawodnika 5 rundy Dużej Ligi stoczyli Niestuj Piotr z Salosu Cortile Kielce i Wilk Jakub z KSZO Ostrowiec Św. W bezpośredniej rywalizacji na dystansie 400m stylem dowolnym kielczanin był o .... 0,01 sek lepszy i to właśnie on odebrał statuetkę dla najlepszego zawodnika piątej rundy (400m st.dow. - 4:09,11 - 618 pkt.) Wśród dziewcząt triumfowała Steć Oliwia / KSZO Ostrowiec, która najlepszy wynik punktowy 577 pkt. uzyskała na dystansie 100m stylem grzbietowym przepływając ten dystans w czasie 1:06,10. O końcowych miejscach w klasyfikacjach indywidualnych Dużej Ligi XVIII edycji rozstrzygnie zatem finałowa runda ligi, która rozegrana zostanie 19 października, a że będzie ciekawie niech świadczy fakt, że np. w klasyfikacji zawodników 15 letnich i starszych realne szanse na wywalczenie miejsca na podium ma przynajmniej ... 6 zawodników. W zawodach uczestniczyło 138 zawodników z 11 klubów.

Środa, 18.09.2019 - Drużynowe Mistrzostwa Młodzików - zestawienie ogólnopolskie
Polski Związek Plywacki opublikował także ogólnopolskie zestawienie wyników Drużynowych Mistrzostw Młodzików 12 i 13-letnich. Wśród trzynastolatków na wysokim 13 miejscu sklasyfikowani zostali pływacy KSZO Ostrowiec Św., a kolejne miejsca naszych dryżyn to 39-te Barakudy Starachowice i 88 Foki Sandomierz. Słabiej w ogólnopolskim zestawieniu wypadli nasi dwunastolatkowie. Młodzicy Korony-Swim Kielce zajęli w nim 53 lokatę, a pływacy Barakudy Starachowice sklasyfikowani zostali na 62 pozycji. W zawodach trzynastolatków sklasyfikowanych zostało 180 drużyn, a wśród dwunastolatków było ich 172.
Poniżej podajemy odsyłacze do wyników rywalizacji.
[ Zestawienie ogólnopolskie 13-lat ]   [ Zestawienie ogólnopolskie 12-lat ]  

Wtorek, 17.09.2019 - Drużynowy Wielobój Pływacki Dzieci - zestawienie ogólnopolskie
Dużym sukcesem rywalizację w Drużynowym Wieloboju Pływackim Dzieci zakończyli dziesięciolatkowie KSZO Ostrowiec i Korony-Swim Kielce. Zawodnicy z Ostrowca w zestawieniu ogólnopolskim tych rozgrywek sklasyfikowani zostali na piątym, a młodzi pływacy z Kielc na szóstym miejscu. Sukces naszych dziesieciolatków tym większy, iż w pokonanym polu pozostawili zawodników takich pływackich „potęg” jak UKS G-8 Bielany Warszawa, GIM 92 Ursynów Warszawa czy SMS Galicja Kraków. Triumfatorem zawodów, w których sklasyfikowano 160 klubów, zostali pływacy Polonii Warszawa. Słabiej natomiast od dziesięciolatków wypadli nasi jedenastolatkowie. W gronie 183 klubów najwyżej, bo na 62 miejscu sklasyfikowani zostali pływacy KSZO Ostrowiec Św. Poniżej informacji publikujemy odsyłacze do wyników zawodów.
[ Zestawienie ogólnopolskie 10-lat ]   [ Zestawienie ogólnopolskie 11-lat ]  

I-II III IV V VI VII IX-X XI XII
ARCHIWUM 2017 2018 2019 2020