Artykuły o pływaniu w lokalnej prasie

Echo Dnia - Czwartek, 19.02.2015
Pływacy KSZO popłynęli po 31 medali
 
Z dobrej strony na ogólnopolskim mityngu w Kielcach pokazali się zawodnicy KSZO Ostrowiec. Wyróżnił się Patryk Stefański, który wywalczył pięć "krążków"

  Trener KSZO Marcin Piliński był zadowolony ze startu swoich podopiecznych - z lewej Patryk Stefański, z prawej Bartosz Piliński. (fot. Dorota Kułaga)

Dużym zainteresowaniem cieszą się IV Ogólnopolskie Zawody Pływackie o Puchar Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach. Na pływalni Orka przez dwa dni rywalizowało około 290 zawodników z 23 klubów. Bardzo dobrze w tym gronie radzili sobie pływacy KSZO Ostrowiec, którzy w klasyfikacji drużynowej uplasowali się na drugiej pozycji. Przegrali tylko z Wodnikiem Radom.
- Płynęło mi się bardzo dobrze. Jestem zadowolony ze startu w Kielcach. Mój tata również. To mój wierny kibic. Jest ze mną na każdych zawodach, za co jestem mu bardzo wdzięczny - mówił nam w trakcie zawodów Patryk Stefański, zawodnik KSZO. Pływanie trenuje od trzech lat. Specjalizuje się w wyścigach na 50 metrów.

- Ja też pozytywnie oceniam swój występ. Na 200 metrów stylem dowolnym uzyskałem czas 2:29.50 Jestem z niego bardzo zadowolony. Rodzice też mi kibicują. Zresztą tata jest jednym z trenerów KSZO - powiedział Bartosz Piliński, klubowy kolega Patryka Stefańskiego.
Zadowolony ze startu swoich podopiecznych był także Marcin Piliński, trener pływaków KSZO Ostrowiec. -Pozytywnie oceniam start naszych zawodników w tej imprezie. Uzyskali dobre wyniki, prawie wszyscy poprawili rekordy życiowe, a o to chodziło. Najlepiej wypadł Patryk Stefański. Zdobył pięć medali i poprawił praktycznie wszystkie swoje "życiówki" - powiedział Marcin Piliński, trener pływaków KSZO Ostrowiec.
Puchary dla najlepszych klubów i zawodników tej imprezy wręczał Wojciech Dębski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach.
- Impreza rozrasta nam się w błyskawicznym tempie. Radość tych dzieciaków stojących na podium rekompensuje nam trudy organizacyjne. Wszyscy uczestnicy zawodów dostali pamiątkowe koszulki. Myślę, że ten gadżet będzie im przypominał Kielce i nasze zawody - powiedział Wojciech Dębski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
Puchar MOSiR Kielce - punktacja klubowa open: 1. Wodnik Radom 332 punkty, 2. KSZO Ostrowiec - 270 punktów, 3. BUKS Warszawa - 238 punktów.
W sumie pływacy KSZO Ostrowiec zdobyli na tych zawodach 31 medali - 9 złotych, 15 srebrnych oraz 7 brązowych. W klasyfikacji medalowej imprezy w Kielcach uplasowali się na czwartej pozycji. Triumfował Wodnik Radom, który w sumie wywalczył 47 miejsc na podium.

[ Dorota KUŁAGA ]