Artykuły o pływaniu w lokalnej prasie

Echo Dnia - Środa, 08.01.2014
Operacja, matura i mistrzostwa - Kacper Łopaciński pływak z Sandomierza zdradza swoje plany
 
Pływak Foki Sandomierz Kacper Łopaciński po Zimowych Mistrzostwach Polski rozpoczął cykl przygotowań do nowego sezonu. Będzie już w nim rywalizował jako młodzieżowiec, a najważniejsze starty czekają go w czerwcu na głównych mistrzostwach kraju.

  Dla Kacpra Łopacińskiego najważniejszym startem w tym sezonie będą Główne Mistrzostwa Polski w Olsztynie. (Waldemar Frańczak)

- Na razie skupiam się na treningach. W lutym czeka mnie operacja przegrody nosowej, po niej około trzech tygodni przerwy w treningach. Ten czas bardziej poświęcę na przygotowania do matury. Będę ją zdawał w Oświęcimiu. Po egzaminie dojrzałości wybiorę się na studia na Akademię Wychowania Fizycznego. Jeszcze nie wiem gdzie. Jest kilka propozycji, na pewno wybiorę tą, która będzie dla mnie najlepsza - mówił nam Kacper Łopaciński, pływak sandomierskiego klubu.
Najważniejszym startem w tym sezonie będą dla niego Główne Mistrzostwa Polski, które odbędą się w dniach 5-8 czerwca Olsztynie. Ma nadzieję, że pokaże się na nich z dobrej strony. W miarę pozytywnie ocenia też swój występ na ostatnich Zimowych Mistrzostwach Polski, które rozegrane zostały na pływalni Rawszczyzna w Ostrowcu Świętokrzyskim.
- Przed tą impreza trochę chorowałem, miałem krótką przerwę w treningach, ale i tak wypadłem w miarę dobrze. Poprawiłem rekordy życiowe na 100 i 200 metrów stylem dowolnym. W wyścigu na 100 metrów dowolnym zabrakło mi 20 setnych sekundy do finału. Zostałem sklasyfikowany na dziewiątym miejscu. Szkoda, bo liczyłem na pierwszą ósemkę. Na 200 metrów stylem grzbietowym o sekundę poprawiłem "życiówkę” i zakończyłem rywalizację na jedenastym miejscu z dużą progresją wyniku. To jest powód do zadowolenia - dodał Kacper Łopaciński.
Przypomnijmy, że w 2013 roku odniósł on największy sukces w karierze. Na Mistrzostwach Europy Juniorów w Poznaniu razem z kolegami z reprezentacji Polski zdobył złoty medal w sztafecie 4x100 metrów stylem dowolnym.

Kacper Łopaciński
Ma 18 lat, jest pływakiem Foki Sandomierz, uczącym się i trenującym w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Oświęcimiu. W 2013 roku na Mistrzostwach Europy Juniorów w pływaniu, które odbyły się w Poznaniu, zdobył złoty medal w sztafecie 4x100 metrów stylem dowolnym. Hobby - czytanie książek, słuchanie muzyki, dobre kino.

[ Dorota KUŁAGA ]