Artykuły o pływaniu w lokalnej prasie

Echo Dnia - Poniedziałek, 12.12.2011
Dwa medale Kacpra Łopacińskiego w reprezentacji Polski

Kacper Łopaciński z Foki Sandomierz zdobył złoty i brązowy medal na Zawodach Krajów Europy Środkowej w pływaniu.
Zawody dla dziewcząt 13-14-letnich i chłopców 15-16- letnich odbywały się w weekend w Miszkolcu na Węgrzech. Zawodnik Foki Sandomierz popłynął w czterech konkurencjach.
Indywidualnie najlepiej spisał się w wyścigu na 50 metrów stylem dowolnym, na którym, z czasem 0:24,43, zajął trzecie miejsce. Był także szósty na 100 metrów (1:01,23) i dziesiąty na 200 metrów stylem grzbietowym (2:16,59).
Największy sukces uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Oświęcimiu odniósł w sztafecie 4x200 metrów stylem dowolnym, którą Polacy wygrali rezultatem 7:44,32.

[ /waf/ ]

Echo Dnia - Poniedziałek, 21.11.2011
Rekord na basenie i trybunach. Pół tysiąca na finale Małej Ligi

Zwycięstwem KSZO zakończyła się szósta, ostatnia runda Świętokrzyskiej Małej Ligi Pływackiej. Ostrowczanie triumfowali także w klasyfikacji generalnej tegorocznej rywalizacji najmłodszych pływaków naszego województwa.
Rekordowa liczba 200 zawodników z 10 klubów wystartowała w szóstej, ostatniej rundzie Świętokrzyskiej Małej Ligi Pływackiej na pływalni Rawszczyzna w Ostrowcu Św. Zmaganiom najmłodszych pływaków naszego województwa, w tym blisko 80 z KSZO Ostrowiec, przyglądało się dużo, jak na tę dyscyplinę, kibiców, bo około trzysta osób.
Ozdobą zawodów był rekord okręgu w kategorii dzieci sztafety 4x100 metrów chłopców. Zespół Korony-Swim Kielce, w składzie Mikołaj Polak, Krzysztof Matuszewski, Bartosz Lasocki i Krystian Kowalik, pokonał dystans w czasie 5:30.23.
Szósta runda zakończyła się zwycięstwem gospodarzy, którzy zdobyli 400 punktów, przed Koroną-Swim Kielce- 304 pkt. i Barakudą Starachowice - 169 pkt. Zespół KSZO okazał się także najlepszym w klasyfikacji generalnej Małej Ligi, gromadząc 2245 punktów. Drugie miejsce zajęła Korona Swim Kielce- 1827 punktów, a trzecie Foka Sandomierz - 925 pkt.
W klasyfikacjach indywidualnych triumfowali Maja Piotrowicz (Korona-Swim) i Dawid Gotszling (Korona-Swim)- wśród 10-latków i młodszych oraz Anna Radecka (Barakuda Starachowice) i Mikołaj Polak (Korona-Swim)- wśród 11-latków.

Pływanie. Rekord Polski Donaty Kilijańskiej

Na zawodach Grand Prix - Puchar Polski w Łodzi Donata Kilijańska z KSZO Ostrowiec ustanowiła nowy rekord Polski juniorek 16-letnich na 400 metrów stylem dowolnym.
W dwudniowych zawodach wzięło udział troje zawodników KSZO, uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczecinie- Donata Kilijańska, Karolina Uchańska i Marcin Kaczmarski.
Świetną formę zademonstrowali Donata i Marcin. Tegoroczna mistrzyni Europy juniorek na 800 metrów stylem dowolnym wygrała tę konkurencję również w Łodzi z dobrym czasem 8:34.23. Na dystansie o połowę krótszym była druga, ustanawiając rezultatem 4:10.37 rekord Polski juniorek 16-letnich. To dobry prognostyk przed czekającymi ją na początku grudnia mistrzostwami Europy seniorów w Szczecinie.
Równie dobrze spisał się 17-letni Kaczmarski, który na 400 i 800 metrów stylem dowolnym poprawił rekordy okręgu świętokrzyskiego, a na 200 m kraulem- rekord życiowy.